7 ترند کلاه تابستانی در سال 2021 و هرآنچه که باید از انواع کلاه بدانید

به گزارش مجله سویگل، به طور معمول، طراحان از معتبرترین کلاه دوزها برای سفارش کلاه برای کالکشن های خود استفاده می کنند. با این حال، ترند کلاه های بهار و تابستان 2021 به دلیل بسته بودن مغازه های کلاه فروشان و سخت بودن تهیه مواد اولیه ضربه ای جدی دید. خوشبختانه، این بدین معنا نیست که اصلا هیچی کلاه تابستانی در لیست ترندهای امسال وجود ندارد!

7 ترند کلاه تابستانی در سال 2021 و هرآنچه که باید از انواع کلاه بدانید

اگر از علاقه مندان به کلاه هستید با مجله خبرنگاران همراه باشید. در این مطلب ابتدا به معرفی انواع کلاه های مناسب فصل تابستان می پردازیم و سپس ترندهای این فصل را با هم بررسی می کنیم.

انواع کلاه تابستانی

کلاه های تابستانی عموماً برای پوشاندن سر به طور کامل و یا پوشاندن قسمتی از آن، برای محافظت موها و پوست سر در برابر آفتاب یا فقط برای زیبایی استفاده می شوند.

هر کدام از این فرم های کلاه دارای نام و تاریخچه و کاربرد منحصر به فرد خودشان هستند.

  • مدل کلاه مردانه و راز انتخاب بر اساس فرم صورت

1. کلاه بیسبال

این کلاه که اغلب به کلاه ورزشی مشهور است، کلاهی کژوال با پارچه نخی و لبه ی پهن منحنی شکل یا صاف و تاجی گرد است. کلاه های بیسبال اغلب در قسمت پشت سر به یک کش یا چسب مجهز می شوند که برای تنظیم اندازه کلاه روی سر افراد استفاده می شود. سبک فعلی کلاه بیسبال در اواخر دهه 1920 توسط بیب روت (Babe Ruth) بازیکن نیویورک یانکی رواج پیدا کرد.

2. کلاه بولر

کلاه بولر کلاسیک یک کلاه نمدی، سفت و گرد است. این کلاه در ایالات متحده با نام دربی نیز شناخته می شود؛ نامی برگرفته از کنت ادوارد جورج دربی که آن را بر سر می گذاشت. بسکمک از بازیگران کلاه بولر را بر سر گذاشته اند و آن را از ویژگی های شاخص شخصیت های خود ساخته می دانستند. یکی از معروف ترین آن ها چارلی چاپلین است.

3. کلاه کاکتیل

این کلاه کوچک زنانه و عجیب و غریب در مناسبت های رسمی استفاده می شود و جایگزین کلاه لبه پهن است که معمولاً با پر و نقاب تزیین می شود.

4. کلاه هامبورگ (کلاه لبه دار)

کلاه نمدی نیمه رسمی مردانه که مشخصه آن گودی قسمت مرکزی و لبه نسبتاً باریک و برجسته آن است و به طور سنتی در رنگ های سیاه یا خاکستری تولید می شود. اسم این کلاه از امپراتوری آلمان گرفته شده و از آن به عنوان کلاه شکار هم یاد می شود. کلاه هامبورگ در اواخر قرن نوزدهم توسط ادوارد هفتم به عنوان یک جایگزین کمتر رسمی برای کلاه های بولر و بوتر رواج یافت.

5. کلاه باکت (کلاه سطلی)

این کلاه یک کلاه پارچه ای ضد آب است که معمولاً به عنوان کلاه ماهیگیری شناخته می شود.

کلاه کابوی (کلاه گاوچرانی)

کلاه کابوی جزئی از لباس کابوی آمریکایی است و دارای یک قسمت مرکزی گود شده و یک لبه پهن در اطراف آن است. کلاه لبه پهن که برای سوارکاری استفاده می شود، عمدتاً از سنت گاوچران های مکزیکی گرفته شده است. این کلاه بسیار کاربردی است زیرا پهنای آن می تواند هم در برابر آفتاب و هم در برابر باران از صاحب کلاه محافظت کند.

کلاه فدورا (کلاه شاپو)

فدورا یک کلاه نرم نمدی است که دارای یک قسمت مخروطی شکل کوتاه است و لبه آن دارای عرض متوسط است. اصطلاح فدورا در سال 1891 مورد استفاده قرار گرفت. این واژه در سال 1882 از فیلمنامه ای نوشته ویکتورین ساردو به همین نام گرفته شده است. سارا نقش شاهزاده خانم فدورا، قهرمان کمدی را بازی کرد که کلاهی با این شکل به سر داشت. این کلاه بیش از هر چیز به دلیل استفاده منظم افراد مشهور از جمله آل کاپون، فدریکو فلینی، فرانسوا میتران، همفری بوگارت، هریسون فورد، دن آیکروید، جان بلوشی در فیلم برادران بلوز و رابرت انگلوند مشهور شد.

کلاه نیوزبوی

اگر سریال پیکی بلایندرز را دیده باشید قطعاً این کلاه را که شخصیت نقش اول سریال بر سر دارد، می شناسید؛ یک کلاه کژوال که در اواخر قرن نوزدهم از پشم نرم و پارچه ای محکم در آمریکای شمالی به وجود آمد. قسمت فوقانی این کلاه هشت ضلعی بوده و در بالای تاج آن یک دکمه وجود دارد. این سبک در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در اروپا و آمریکای شمالی در میان پسران و مردان بزرگسال رایج بود. همانطور که از نام این کلاه پیداست، معمولاً روزنامه نگاران از آن استفاده می کنند.

کلاه برت (کلاه فرانسوی)

برت که به کلاه باسک هم شهرت دارد، یک کلاه پارچه ای بدون لبه است. این کلاه که در ابتدا در محیط ارتش استفاده می شد، بعدها به عنوان اکسسوری کژوال مورد استفاده قرار گرفت. باسک در میان دهقانان کشور باسک، کلاه سنتی ملی است.

کلاه کلاچ (کلوش)

این کلاه زنانه که تقریبا شبیه به یک زنگوله است، در دهه های 1920 و 1930 حداکثر محبوبیت را داشت. اولین نمونه های حصیری آن توسط ملکه اتریش در وین و توسط دوشس بزرگ توسکانی خریداری شد.

کلاه بوتر (کلاه قایقرانی)

بوتر نوعی کلاه نیمه رسمی تابستانی است که یک تاج و لبه صاف و مسطح و نواری در اطراف تاج دارد که در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 محبوبیت داشت و کوکو شانل آن را در میان زنان رواج داد. معمولاً در انواع ایتالیایی و فرانسوی مانند کلاه حصیری یا کانوتیر شناخته می شود. استفاده از آن در ابتدا با ورزش قایقرانی در ونیز برای حفاظت از سر در برابر گرما و آفتاب همراه بود.

کلاه پاناما

این کلاه یک کلاه اکوادوری است و به طور سنتی با دست با الیافی که از برگ های لطیف یک نخل کوتاه بافته می شود که در اسپانیایی به نخل توکیلا معروف است. نام این کلاه از شهر پاناما که برای قرن ها بندر تجاری اصلی اسپانیا بوده، گرفته شده است. فرایند بافت این کلاه، بسته به کیفیت آن، از یک روز تا هشت ماه به طول می انجامد. در سال 2012 ، بافت سنتی پاناما در میان دارایی های شفاهی و ناملموس مردم اکوادور شناخته شد. ازجمله تفاوت های این کلاه با فدورا می توان به ریشه گیاهی پاناما و سبک تر بودن آن اشاره کرد.

ویزور

ویزور یک کلاه ورزشی که به آن آفتابگیر نیز گفته می شود و نوعی کلاه بدون تاج است که به سادگی از یک قسمت لبه دار و بند دور سر تشکیل شده است. قسمت فوقانی این کلاه پوشیده نیست و تنها از صورت در برابر آفتاب محافظت می کند. این نوع کلاه برای محافظت از چشم در برابر نور مستقیم خورشید در ورزش های خارج از منزل (به ویژه گلف، تنیس، والیبال و سافت بال) طراحی شده است و تهی بودن قسمت فوقانی امکان تهویه را فراهم می کند. البته امروز ویزور اغلب توسط افراد غیر ورزشکار در ساحل و سایر رویدادهای آفتابی در فضای باز هم استفاده می شود.

کلاه فلت (کلاه تخت)

کلاه تخت، کلاه گردی است با لبه سفت کوچک در قسمت جلوی آن که ریشه انگلیسی دارد. این کلاه در ایرلند به عنوان کلاه شالیزار، در اسکاتلند به عنوان bunnet، در ولز کلاه Dai، در نیوزیلند کلاهی برای فرد برش دهنده پنیر و در ایالات متحده به عنوان کلاهی برای راننده شناخته شده است. معمولاً از جنس پشم، توید (رایج ترین) و پنبه است.

ترند کلاه تابستان 2021

حالا که تا اینجای مطلب با مدل های مختلف کلاه آشنا شدید، به سراغ کلاه های ترند در تابستان 2021 می رویم و بررسی می کنیم که طراحان بزرگ دنیای مد در تابستان امسال چه کلاه هایی را برای سرمان در نظر گرفته اند.

1. بولرهای بزرگ نینا ریچی

در لوک بوک این فصل نینا ریچی، کلاه ها نقش بزرگی را ایفا می کنند و به کاکشن کاملاً مفهومی و کارتونی آن کمک می کنند. سیلوئت کلاه بهاری ارائه شده از نوع کلاه های لبه دار اورسایز بوده و در رنگ های سفید، آبی، سبز نئون یا اسطوخودوس و یک کلاه با طرح چاپی کمرنگ ارائه شده اند.

2. کلاه های سفید تام براون

کالکشن این فصل تام براون با مدل هایی با ظاهری تماماً سفید و یکنواخت فوق العاده چشمگیر بود؛ کلاه هایی که همگی از پشم سفید قلاب بافی شده بودند. از جمله سیلوئت های موجود در این مجموعه کلاه ها می توان به آفتابگیرهای لبه دار، کلاه های بوتر و کلاه های کوهنوردی یا سطلی اشاره کرد.

3. کننده سافرجت (طرفدار حق رأی زنان) در کریستین سیریانو

کریستین سیریانو هدفش این بود که با مجموعه بهار خود رأی دهندگان دموکرات را تحریک کند و این هدف به ترند پوشش های سری که او قصد تولیدشان را داشت نیز تعمیم داده شد.

کلاه های تخت و لبه دار بوتر، به خصوص وقتی که با سیلوئت لباس های قدیمی پوشیده شوند که روی آن ها کلمه رأی نوشته شده، ما را به یاد جنبش سافرجت می اندازد. همه کلاه ها نوشته سیاسی آشکاری ندارند بلکه بعضی از آن ها ساده و شیک، به صورت تک رنگ یا با طرح های چاپی جالبی همراه بودند.

4. کلاه های کژوال سلین (دد کپ)

کلاه های کپ دهه 90 به عرصه دنیای مد بازگشته اند. کالکشن سلین در یک استادیوم در فضای باز ارائه شد، بنابراین مدل ها برای محافظت خود در برابر آفتاب به کلاه های تابستانی نیاز داشتند. مانند لباس های این کالکشن، کلاه ها نیز اسپرت و کژوال و در عین حال لاکچری و لوکس بودند، از جمله کلاه های بیسبال پارچه ای و کلاه های باکیت (کلاه ماهیگیری).

5. باکیت های جذاب اترو، فیلوسوفی، آنا سوئی و سلین

ما به قدری در فشن شوها و لوک بوک ها شاهد کلاه های باکیت بوده ایم که مطمئن هستیم که کلاه محبوب تابستانی سال جدید خواهد بود. از کلاه های باکیت به سبک قومی برند اترو گرفته تا نمونه های حصیری و چاپی جذاب برند فیلوسوفی، کلاه های باکیت بی نظیری برای هر سبک سلیقه ای وجود دارد.

کالکشن آنا سوئی نیز شامل کلاه های باکیت بود که آن را به یکی از معدود ترندهای کلاه بهار 2021 تبدیل کرده است. با این حال، برخلاف حال و هوای کژوال و غیر رسمی سلین، باکیت های آنا سوئی به لطف چاپ های گل گلی یا طرح های قلاب بافی، زنانه و راحت هستند.

  • 9 مدل رنگ موی ترند 2021 برای سال جدید

6. تفریح زیر نور خورشید با اترو، زیمرمن و جیسون وو (کلاه حصیری)

در میان ترند کلاه تابستانی 2021 تعداد زیادی کلاه آفتابی حصیری یا سنتی را شاهد نبودیم، اما خوشبختانه زیمرمن برای فصل گرم و آفتابی پیشنهاداتی به ما داد. این کالکشن تماماً شامل لباس های تعطیلات شاد و سبک بود که پوشیدن آن ها با کلاه های حصیری لبه دار شیک و آسان است. هر کلاه در امتداد حاشیه لبه اش با یک نوار قهوه ای تزیین شده که ساختار کلاسیک تری به کلاه ها می دهد و آن را برای استفاده در شهر و در تعطیلات مناسب می کند.

کالکشن جیسون وو هم کلاه های لبه پهنی در چهارچوب کژوال به ما ارائه داد. این کلاه های آفتابی باکت از پارچه ساخته شده اند و احتمالاً برای استایل خیابانی و کژوال مناسب ترند.

7. کلاه ویزور فندی، ورساچه و دیوید کوما

آخرین ترند کلاه که در اینجا به آن می پردازیم ویزورها بودند که در فشن شوهای فندی و دیوید کوما شاهد آن ها هستیم. ورساچه همچنین ویزورهای لبه پهن با طرح چاپی شلوغ و روسری پیچیده شده به دور آن را ارائه داد.

در دیوید کما، ویزورها کمی اسپرت تر بودند با تم ورزش تنیس اما لاکچری و لوکس تا آن جایی که شاهد کلاه پارچه ای پوشانده شده با کریستال ها هستیم. در فندی اما ویزورها مجلل تر به نظر می رسند، ساخته شده از پارچه سفید با لبه بسیار پهن.

منابع: ANGIOLIO FRASCONI , GLOWSLY

منبع: دیجی استایل
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1595

به "7 ترند کلاه تابستانی در سال 2021 و هرآنچه که باید از انواع کلاه بدانید" امتیاز دهید

1 کاربر به "7 ترند کلاه تابستانی در سال 2021 و هرآنچه که باید از انواع کلاه بدانید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ترند کلاه تابستانی در سال 2021 و هرآنچه که باید از انواع کلاه بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید