اگر پفک آبی دیدید تعجب نکنید!

به گزارش مجله سویگل، احمد سعادتمند با حضور در برنامه ورزش و مردم درباره دشواری های کار در استقلال گفت: استقلال از گذشته در بخش های مختلفی مسائل عدیده ای داشته، اما امیدوار هستیم با یاری طرفداران و با آرامش بتوانیم نقاط منفی و آزار دهنده باشگاه را رفع کنیم و به نقطه صفر برسیم و برای توسعه و سایر اقدامات موثر گام برداریم. فکر می کنم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

اگر پفک آبی دیدید تعجب نکنید!

مدیرعامل استقلال درباره واگذاری این تیم در بورس اظهار کرد: تا به حال چنین اراده ای برای واگذاری استقلال و پرسپولیس در بورس وجود نداشته است. ما اراده خودمان را روی افزایش سرمایه گذاشتیم. خوشبختانه توانستیم با پیگیری های مسئولان فعلی و سابق، گواهی کمپ حجازی را به نام استقلال بگیریم. حدود 14 هزار متر از کمپ توسط پارک ارم تصرف شده بود که این موضوع هم با تبادل نظر حل شده است. این کمپ 37 هزار متر مربع است.

وی درباره طرح این باشگاه برای توسعه کمپ مرحوم حجازی یادآور شد: در این طرح قرار شده دیوار دور تا دور کمپ را در قالب کاشی های 20*30 به طرفداران واگذار کنیم که برف و باران هم آن را خراب نمی کند و در عوض طرفدار می تواند عکس و کدملی را روی کاشی حک کند. آن مبلغ برای ساخت کاشی و مابقی برای ساخت هتلینگ، سیستم اداری، ترمیم چمن و ... صرف خواهد شد. طرفداران می توانند دیواری را به صورت خانوادگی خریداری نمایند. این کاشی ها یادبود هر شخصی است و به باشگاه یاری می نمایند.

سعادتمند درباره بدهی های این باشگاه گفت: باشگاهی که بیش از 4 هزار میلیارد تومان سرمایه داشته باشد، بدهی 20، 30 میلیارد تومانی برایش رقمی نخواهد بود.

وی درباره درآمد پایدار این باشگاه نیز گفت: ما کوشش کردیم استقلال را ارزان نفروشیم. به همین دلیل با تاخیر دو، سه ماهه، توانستیم شرکتی را پیدا کنیم که تضمین های لازم را به ما می دهد و از این طریق درآمد خوبی را داشته باشیم.

سعادتمند درباره همکاری باشگاه ها با کارگزاری ها گفت: اگر تا یک، دو ماه دیگر پفک آبی دیدید تعجب نکنید. ما در حال فراوری محصولات استقلال هستیم. با پوزش از همه عزیزانی که از نام استقلال استفاده می نمایند، برند استقلال را به صورت مجانی به کسی نمی دهیم. متاسفانه بعضی هم در این بین سوء استفاده کردند. بیش از 70 درصد کار های حقوقی صورت گرفته و فراوریات خودمان را به زودی شروع خواهیم کرد.

مدیرعامل استقلال با بیان اینکه در روز های آینده مشکل این باشگاه با کارگزار قبلی حل خواهد شد، اضافه نمود: شرکت آریا برتر از قرارداد سال گذشته حدود 9 میلیارد تومان به ما داده است که بعضی می گویند ما باید این مبلغ را برگردانیم، اما شرکت آریا برتر تا به امروز آورده ای برای ما نداشته و این مبلغ حق ما بوده است. با این حال کارگزار فعلی در بدو قرارداد حدود 10 میلیارد تومان به ما پرداخت نموده است.

وی ادامه داد: با رجوع به بند فسخ قرارداد در صورت شیوع بیماری واگیردار، در حال فسخ قرارداد هستیم. دادگاه دفاعیه ما را پذیرفته و با همکاری وزارت ورزش در حال حل و فصل این موضوع هستیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: باید طلب حدود هفت میلیاردی موسوی، عضو سابق هیات مدیره این تیم معین تکلیف و بازگردانده گردد.

سعادتمند در ادامه گفت: باید به سمتی برویم که درآمد پایدار داشتیه باشیم و پولی را قرض نگیریم. ما در دو ماه اخیر ده میلیارد تومان گرفتیم و اگر بحث شکایت آریا برتر مطرح نبود، 10 میلیارد تومان دیگر هم به دست می آوردیم.

مدیرعامل استقلال با بیان اینکه از چند تیم مختلف اروپایی برای مهدی قائدی پیشنهاد دارند، گفت: نه قائدی و نه هیچ بازیکن دیگری فروشی نیستند و می خواهیم برای فصل بعد محکم تر و قوی تر عمل کنیم. کسی از تیم ما نمی رود و بازیکنی را ارزان نمی فروشیم. می گویند قائدی پیشنهاد 700 هزار دلاری دارد، اما ما برای قائدی پیشنهاد دو میلیون دلاری دریافت کردیم. این را می گویم که قائدی را با کمتر از پنج میلیون دلار نمی فروشیم. فروش بازیکن با یک یا دو میلیون دلار منطقی نیست.

سعادتمند در واکنش به اینکه کارکنان این باشگاه ماه ها است حقوق و دستمزد خود را نگرفته اند، اظهار کرد: کارکنان باشگاه حقوق دو ماه گذشته را گرفتند و شنبه و یک شنبه هم حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که گفته می گردد برای انتخاب اسپانسر مزایده ای برگزار نشده است، توضیح داد: باشگاه های در حال واگذاری به بخش خصوصی نمی توانند روی مزایده کار نمایند. ما با هشت شرکت وارد مذاکره شدیم و چندین آیتم را مطابق قانون انجام دادیم.

وی با اشاره به مطالبات این باشگاه گفت: مذاکرات خوبی با ایرانسل داشتیم و فکر می کنم بتوانیم بخشی از مراودات فی مابین را در قالب مساعدت اقتصادی با این اپراتور انجام دهیم. قطعا ایرانسل به ما یاری خواهد نمود. فکر می کنم در روز های آینده مبالغ خوبی را از این شرکت بگیریم. مطالباتی هم از بانک کوثر داشتیم و امیدوارم بتوانیم در این هفته به نتایج خوبی برسیم. در بحث همراه اول هم مطالباتی داریم. امیدواریم این مطالبات را هر چه سریعتر برای باشگاه نقد کنیم و مسائل عدیده را در بخش ارزی و ریالی حل کنیم.

سعادتمند درباره بدهی استقلال به بازیکنان خارجی اظهار کرد: برای پرونده بویان در مهرماه 98 رای قطعی در حدود 239 هزار دلار علیه باشگاه استقلال صادر شده است. ضرب العجل پرداخت هم رعایت نشده است و با دیرکرد و جریمه ها، حدود 328 هزار دلار به این بازیکن بدهکار هستیم. کوشش می کنیم بخشی از مطالبات این بازیکن را از محل ذخایرمان در فیفا که خیلی هم نمانده، پرداخت کنیم.

مدیرعامل استقلال گفت: انضباط اقتصادی در استقلال وجود نداشته است. وقتی می توانستیم مطالبات پروپئیچ را با حدود 120 میلیون تومان حل کنیم، در عوض 4.5 میلیارد تومان پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: حدود 45 روز فرصت داریم پول بویان را پرداخت کنیم. البته الان شرایط بهتر شده و با پرداخت مطالبات دوباره پنجره های جابجایی ما باز می گردد.

سعادتمند درباره شرایط پرونده شفر و دستیارانش نیز گفت: مدت زمانی را از آقای شفر به عنوان مهلت گرفتیم. اگر شفر با بنی یاس قرارداد نمی بست باید بیشتر از یک و نیم میلیون دلار پرداخت می کردیم، اما الان مبلغ کمتر شده است. در 10 روز گذشته هم فیفا بیماری کرونا را در دستور قرار داده است. به همین دلیل 120 روز مهلت خواستیم تا مطالبات شفر را پرداخت کنیم. همچنین تا الان حکمی درباره پرونده ساشا شفرو میگوئل به دست ما نرسیده است.

مدیرعامل استقلال درباره شکایت آندره آ استراماچونی اظهار کرد: او رقم سنگینی را درخواست نموده است. به دنبال این هستیم که بعد از ماجرای کرونا، مذاکره ای با او داشته باشیم. در یکی، دو کار غیرحرفه ای بعضی جا ها خاطرنشان کرد که مسئولان وقت بخشی را پذیرفتند، اما اگر نمی پذیرفتند، بهتر بود. اینکه بندی را بپذیریم در ادامه نمی توانیم از موضع خودمان دفاع کنیم.

وی درباره درخواست چندین میلیون دلاری پادوانی از دادگاه CAS علیه باشگاه استقلال گفت: دوستان ناراحت نشوند، اما باید مطالبات او را پرداخت می کردند. ما از او شماره حساب خواستیم، اما متوجه شدیم به دادگاه حکمیت ورزش شکایت و درخواست چندین میلیون دلار نموده است. اگر به موقع 100 هزار دلار او را پرداخت می کردیم این اتفاقات رخ نمی داد.

دو، سه سال از این موضوع گذشته است. حتی ما می خواستیم قراردادی به عنوان مشاور با او ببندیم. از طرفی فکر می کنم دادگاه حکمیت ورزش رای فیفا را تائید خواهد نمود.

سعادتمند در واکنش به اینکه با جمع درخواست طلبکاران، این تیم بدهی سنگینی دارد، اظهار کرد: ما باشگاهی هستیم که با افزایش سرمایه، 3 تا 4 هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه و در کنار آن 100 تا 200 میلیارد تومان هم بدهی داریم.

مدیرعامل استقلال درباره علاقه مندی این باشگاه برای حضور در رشته فوتسال نیز گفت: اگر بخواهیم در استقلال فقط روی بدهی ها تمرکز کنیم، کاری پیش نمی رود. یک ماه پیش از آقای نبی خواهش کردیم در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی تیمی در رشته فوتسال داشته باشیم. ایشان هم دستوری به هیات رئیسه دادند و این عزیزان هم جلسه ای را در اصفهان تشکیل دادند.

ما علاقه مند هستیم در فوتسال شرکت کنیم. از این به بعد آن ها باید به سراغ ما بیایند. ضمن اینکه برای فوتسال از بخش دیگری خرید امتیاز و تامین اعتبار خواهیم کرد. وقتی می توانیم 12 هزار جوان را پای فوتسال بیاوریم، به کشورمان یاری خواهیم کرد. انتظار داریم هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هم یاری نمایند.

سعادتمند از برنامه این باشگاه برای افتتاح فست فود و کافی شاپ و حضور پیشکسوتان گفت: در شرف عقد قرارداد هستیم تا اولین فست فود و کافی شاپ را داشته باشیم. دوست دارم پیشکسوتان ما در این مکان بنشینند و خاطرات خود را بگویند.

وی از انتقال ساختمان باشگاه استقلال به مکان دیگری اطلاع داد و گفت: یکی از طرفداران یک ساختمان 5 طبقه مجهز را در اختیار ما قرار دادند که متراژی بالغ بر 1100 متر است. آقای حجت نظری هم این ساختمان را آنالیز کردند. این طرفدار از این پس مشاور باشگاه هم خواهد بود.

مدیرعامل استقلال آقای دکتر نوروزی شناسنامه ای برای باشگاه هستند. هر برنامه و دلسوزی برای تیم داشته باشند مورد قبول ما است. او من را هم با پروتکل های بهداشتی به تمرین راه داد و گفت باید با 100 متر فاصله در کنار تیم حاضر شوم.

وی در واکنش به اینکه آیا سرمربی فصل آینده این تیم بستگی به نتایج فصل جاری دارد، گفت: آقای فرهاد مجیدی سرمربی تیم است و من او را حمایت می کنم.

سعادتمند همچنین درباره هدف تیمش در فصل جاری گفت: بار ها گفتم که 10 بازی داریم و بازی با فولاد هم شش امتیازی است. همین الان مدعی قهرمانی هستیم. بازیکنان با انگیزه کار می نمایند. دنبال قهرمانی هستیم.

منبع: فرارو
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1045

به "اگر پفک آبی دیدید تعجب نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر پفک آبی دیدید تعجب نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید