بعضی اتفاقات دست استقلال و پرسپولیس نیست، آماده جشن می شویم

به گزارش مجله سویگل، حسن کامرانی فر که چند ماهی از فعالیت او در فدراسیون فوتبال می گذرد نسبت به آینده این فدراسیون خوشبین است و خبر از آماده شدن برای برگزاری جشن می دهد و تاکید دارد منتقدان و کسانی که فدراسیون فوتبال را تخریب می نمایند می توانند به کارشان ادامه دهند.

بعضی اتفاقات دست استقلال و پرسپولیس نیست، آماده جشن می شویم

دبیرکل فدراسیون فوتبال در تبادل نظر با خبرنگاران به اتفاقات و مسائل اخیر این فدراسیون پاسخ داد.

استقلال و پرسپولیس مشکل خارج از سیستم دارند

کامرانی فر درباره حل مسائل باشگاه های استقلال و پرسپولیس برای کسب قطعی مجوز حرفه ای باشگاه داری گفت: بعضی مسائل از توان سیستم خارج است بر فرض مثال یکی از مسائلی که باشگاه پرسپولیس با آن روبرو بود مربوط به پرداخت طلب گابریل کالدرون بود. آنها پول را واریز کردند اما مبلغ قسط سوم برگشت خورد. تمام راه ها را پیگیر شدیم تا بتوانیم پول کالدرون را از همان طریقی که اعلام نموده بدهیم. برای یک جابجایی ارزی با تحریم های ناجوانمردانه ای رو به رو هستیم که اینگونه می تواند فوتبال ملی و باشگاهی را با خطر روبرو کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: استقلال و پرسپولیس رفته رفته مسائل جزئی خود را حل می نمایند اما بعضی اتفاقات در دست آنها هم نیست که مثالش را زدم. بعضی مسائل از توان مجموعه اداری فدراسیون خارج است.

به متن توجه می کنیم نه حاشیه

وی درباره حاشیه های به وجود آمده برای استفاده از سیستم داور ویدئویی در بازی های ملی گفت: یکی از موضوعات مهمی که در ماه های گذشته مبهم بود و توانستیم آن را حل کنیم بحث میزبانی در بازی های تیم ملی برای مرحله انتخابی نهایی جام جهانی 2022 بود. به هر حال بعضی اتفاقات رخ می دهد که چیزی جز حاشیه نیست اما مجموعه مدیریتی فدراسیون صرفاً به متن توجه می نماید.

برای VAR هیاهوی بیخود نمی کنیم

کامرانی فر تاکید نمود: درباره VAR باید به صراحت بگویم تمام جوانب را در حال آنالیز مجدد داریم تا بتوانیم از این فناوری هر چه زودتر استفاده کنیم. کارگروه مربوطه در این زمینه بارها تشکیل جلسه داده است. اگر آن را رسانه ای نمی کنیم چون نمی خواهیم هیاهوی بی فایده راه بیندازیم. مردم باید نتیجه فعالیت ها را ببینند که فکر می کنم بابت عملکرد چند ماه فدراسیون از زمان حضور آقای عزیزی خادم نمره خوبی بدهند. به هر حال آنها برترین قاضیان هستند.

به تأیید اساسنامه خوشبین هستم

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص آنالیز اساسنامه فدراسیون فوتبال در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از الزامات فیفا همین اساسنامه است. شخصاً خوشبین هستم نمایندگان مجلس همراهی لازم را در این زمینه خواهند داشت تا برطرف مشکل گردد. مراحل تصویب طرح در حال اجرا است. به هر حال فوتبال با ضوابط بین المللی رو به رو است که باید به آنها نیز توجه گردد اما بر کسی پوشیده نیست قوانین داخلی نیز باید لحاظ گردد که مجلس نیز با توجه به اطلاعاتی که دارم در حال آنالیز تمام جوانب است.

موضوعات داوری را جدی پیگیر هستیم

پیشکسوت داوری فوتبال ایران در ادامه به اعتراضات گسترده مربیان و مدیران باشگاه ها مبنی بر عملکرد ضعیف داوران در فصل جاری رقابت های باشگاه های فوتبال کشور واکنش نشان داد و گفت: من در هر دو حوزه دبیرکلی و داوری فعالیت هایی را دارم اما حقیقت این است که حجم زیادی از توانم را برای موضوعات حوزه دبیرکلی گذاشته ام اما تصمیم گرفتیم موضوعات مربوط به کرامت داوران را جدی بگیریم. هفته گذشته جلسات کمیته داوران آغاز شد و از تمام اعضا نیز درخواست شده است با جدیت هر چه تمام شرایط داوری را آنالیز نمایند. این موضوع کمی زمان بر است اما به راهکارهایی که ارائه می گردد اطمینان دارم.

مدیران و مربیان دور از واقعیت درباره داوری نظر می دهند

کامرانی فر در ادامه تبادل نظریش با خبرنگاران خبر از برگزاری نشست با داوران داد و گفت: چند شب پیش نشست آنلاینی را برگزار کردیم، تمام موارد را با جزئیات آنالیز کردیم. باید با شجاعت بگویم صحبت های بعضی مربیان و عوامل تیم ها درباره داوری کاملاً اشتباه است و گاهی اوقات دور از واقعیت حرف می زنند، البته قبول دارم بعضی صحنه ها را داورها اشتباه سوت زدند که قطعاً با آنها هم برخورد شده و می گردد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه نمود: درباره داوری چند هفته ای آزادی عمل به وجود آمد تا هر یک از عناصر باشگاه ها اظهار نظر نمایند اما حالا باید جوابگوی ارکان قضائی باشند.

به جشن های ملی فکر می کنم نه تخریب ها

وی درباره موضع گیری های شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص علی خطیر که گفته می شد قرار بود دبیرکلی را در اختیار بگیرد، گفت: من در خصوص خودم می توانم صحبت کنم هر موفقیتی در ورزش داشتم یا جایگاهی دارم خدا را شکر می کنم، بدون لابی و سفارش به اینجا رسیدم. می خواهم جواب اعتماد مدیران را بدهم، من برای شادی ملی در فوتبال روزشماری می کنم و کاری به حواشی ندارم. آقایانی که بیرون مجموعه فدراسیون تخریب می نمایند مختارند رفتارهایشان را ادامه دهند. نمی دانند این فوتبال در همین مدت کوتاه در بخش توسعه سازماندهی باشگاه ها، روابط بین الملل و … چه پیشرفت هایی داشته است.

بعد از ایتالیا درباره فوتسال تصمیم می گیریم

کامرانی فر درباره احتمال ادامه حضور محمد ناظم الشریعه در قامت سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: درباره این موضوع بعد از بازی های محبت آمیز در ایتالیا تصمیم گیری می گردد. تیم ملی فوتسال با جوان گرایی همراه شده تا در کنار باتجربه ها بتوانیم راه موفقیت را دنبال کنیم.

او درباره جلسه با وحید شمسایی برای فوتسال توضیح داد: بنده دو بار با آقای شمسایی برای استفاده از تجربیات او و دانشی که در این زمینه دارد جلسه داشتم. به هر حال یکی از ظرفیت هایی که ما باید در هر حوزه ای لحاظ کنیم استفاده از دانش پیشکسوتان است تا بتوانیم برترین تصمیم گیری را داشته باشیم. آقای عزیزی خادم هم با شمسایی جلسه داشته است. با بسیاری از پیشکسوتان هر روزه جلسه می گذاریم تا نظرات را جمع آوری کنیم. درباره تیم ملی فوتسال هم هر اتفاقی که کمیته فوتسال تشخیص دهد و مجموعه مدیریتی فدراسیون فوتبال تصمیم گیری کند را در اولویت قرار می دهیم.

دو هدف خاص اینفانتینو در تهران

وی درباره حضور جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در تهران برای تماشای بازی تیم ملی ایران توضیح داد: حضور او از دو جهت بسیار مهم است که می تواند تأثیر فراوانی در آینده فوتبالی داشته باشد. اینفانتینو با دو منظور راهی تهران می گردد. اولین تصمیم پیگیری اساسنامه است و دومین موضوع مربوط به حضور تماشاگران است که طبق قوانین بین الملل باید آن را پیاده کنیم.

عزیزی خادم به ماجرای طارمی و اسکوچیچ ورود کرد

وی درباره احتمال بازگشت مهدی طارمی به اردوهای تیم ملی ایران گفت: من در این موضوع هیچ دخالتی نداشتم آقای عزیزی خادم شخصاً به آن ورود کرد تا با مدیریت صحیح بتواند کار را پیش ببرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1884

به "بعضی اتفاقات دست استقلال و پرسپولیس نیست، آماده جشن می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی اتفاقات دست استقلال و پرسپولیس نیست، آماده جشن می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید