بهانه گیر های نیمکت سرخابی

به گزارش مجله سویگل، چند روز پیش بود که با یک جامعه شناس ورزشی صحبت می کردیم و او می گفت که در ورزش ایران بیشتر ورزشکاران بلد نیستند حرف بزنند. حالا گزارش امروز روزنامه خبرنگاران بی ارتباط با این موضوع نیست.

بهانه گیر های نیمکت سرخابی

به گزارش خبرنگاران ، روزنامه خبرنگاران نوشت: آنهایی که حتی نشست های خبری را دنبال می نمایند در این 12 - 10 هفته ای که از لیگ برتر گذشته یک اظهار نظر فنی و منطقی از دو سرمربی پرسپولیس و استقلال نشنیده اند!

همه چیز شده بهانه و همه چیز شده یک سردرگمی و دنبال مقصر گشتن. تا زمانی که تیم می برد همه چیز گل و بلبل است و درایت و تاکتیک های خاص آقایان باعث کسب سه امتیاز شده است اما اگر تیم ببازد.از بقال سر کوچه گرفته تا داور بازی، وزیر ورزش، رئیس سازمان لیگ، تیم حریف و همه همه مقصر می شوند غیر از آقای سرمربی و کادر فنی اش!

بعد از شکست مقابل سایپا بود که فکری در عین ناباوری مصاحبه کرد و به جای این که از دلایل شکست بگوید درباره پرسپولیس حرف زد! از قضاوت داوران گفت و از برنامه ریزی های سازمان لیگ. او در این نشست به دنبال مباحثی بود که هیچ ارتباطی به سایپا و نتیجه مسابقه نداشت. حرف هایی تکراری که دیگر حتی گوش طرفداران خودی را هم پر نموده است، آنقدر پر که آنها همه حرف هایش را حفظ هستند و می دانند که فکری پس از بازی چه چیزهایی خواهد گفت.

فکری در این نشست خبری آنقدر ذهن اش درگیر مسائل حاشیه ای بود که رو به یکی از خبرنگاران کرد و گفت:ببخشید سوالی که نموده بودید چه بود؟! دیگر همه می دانند که سایپا تیمی تدافعی است و تمام تلاشش این است تا مالک توپ در میانه های میدان و مناطق بی خطر بازی باشد. آیا استفاده همزمان از سه مهاجم و از دست دادن وسط میدان، مساله عجیبی است که اولا به ذهن فکری نرسیده و دوما درباره اش هیچ توضیحی نمی دهد؟ این اتفاق نه تنها از سوی فکری بلکه از سوی دیگر اعضای کادر استقلال هم رخ می دهد و هیچ کدام نقدها منطقی از عملکرد فنی تیم شان را با صبر و حوصله نمی شنوند.

البته فقط فکری نیست که چنین تفکرات نخ نما شده ای دارد! یحیی گل محمدی هم برای این که صورت مساله را پاک کند رو به سمت طفره رفتن آورده و چند هفته ای است که دلیل ناکامی پرسپولیس را یک نفر از اعضای

هیات مدیره سابق معرفی می نماید؛ یعنی مهدی رسول پناه. حتی اگر این را قبول کنیم که او سنگ اندازی های زیادی نموده و چوب لای چرخ گل محمدی گذاشته اما این چه دلیل

غیر منطقی است که هر هفته شده دلیل تساوی ها یا شکست پرسپولیس؟ آقای گل محمدی شما این پاسخ طرفداران را بدهید که چرا تعویض نمی کنید و چرا وقتی هم که تعویض می کنید آن تعویض هیچ بار فنی ای ندارد؟ برنامه شما برای زمانی که تیم تان از حریف عقب می افتد چیست و آیا در این فصل شده که فریاد وامصیبتا سر ندهید و از این نگویید که:نمی خواهند برای پنجمین بار قهرمان شویم. چه کسی نمی خواهد این اجازه را به شما بدهد تا قهرمان شوید؟ آقای گل محمدی با این نوع نگاه شما پس نظرتان درباره چهار بار قهرمانی پی در پی پرسپولیس در لیگ برتر چیست؟ آیا در این 4 سال می خواستند تا شما قهرمان شوید؟

حرف هایی که می زنید هیچ بار فنی ای ندارد و برای طرفداران خودتان هم خسته نماینده شده است. سری به فضای مجازی بزنید و این تجربه را حس کنید.آنها دوست دارند وقتی می بازید همه چیز را به گردن بگیرید، بزنید تخت سینه خودتان و بگویید:تعویض های من اشتباه بود، تاکتیک های من غلط بود و شکستی که خوردیم را به گردن می گیرم. آنها این حس را دوست دارند.

بی حاشیه مثل محرم

محرم نویدکیا. پسر آرام و دوست داشتنی سپاهانی ها بدون حاشیه دارد کار خودش را می نماید. آنجا که باید حرف هایش را می زند و آنجا که باید سکوت می نماید. بارها و بارها خبرنگاران از او خواسته اند تا نظرش را درباره داوری بگوید اما محرم همواره یک جواب داشته: ارتباطی به من ندارد. این جمله نویدکیا پس از بازی با پیکان را بخوانید:چیزی که در فوتبال ما باب شده، وقتی تیم ها می بازند به سرمربی حریف تبریک می گویند اما باید به پیکان به خاطر بازی نیمه اول شان تبریک بگویم. آنها فوق العاده بودند، احساس کردم اگر این را نگویم در حق این تیم اجحاف می گردد. جملاتی غریب در فوتبال ایران. برای فوتبالی که چه بازنده باشی چه برنده باید بهانه پیدا کنی و حداقل یکی دو نفر را مورد سرزنش قرار دهی، این طرز صحبت کردن کاملا بیگانه است و این یک امتیاز مثبت برای محرم به حساب می آید.

مازیار فیروزی - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1420

به "بهانه گیر های نیمکت سرخابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهانه گیر های نیمکت سرخابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید