بهترین سن یادگیری زبان دوم در بچه ها

به گزارش مجله سویگل، سرپرست کانون زبان ایران در کرمانشاه بهترین سن برای یادگیری زبان دوم در بچه ها را چهار تا پنج سالگی مطرح نمود.

بهترین سن یادگیری زبان دوم در بچه ها

به گزارش ، امروزه در کنار یادگیری زبان مادری، یکی از دغدغه های والدین، آموزش یکی از زبان های رایج دیگر از جمله زبان انگلیسی، آلمانی و یا فرانسوی به بچه هاشان است و در این بین این سوال پیش می آید که بهترین زمان برای شروع آموزش زبان دوم به بچه ها چه زمانی است؟

محمدحسن پاک گهر سرپرست کانون زبان ایران در کرمانشاه، گفت: بهترین سن برای آموزش زبان دوم به بچه ها زمانی است که کودک زبان مادری خود را به خوبی آموخته باشد و بتواند در مراودات روزمره جمله سازی کند و خواسته هایش را بیان کند.

  • زبان آموزی آسان و بی دردسر

وی با بیان اینکه بهترین سن برای یادگیری زبان دوم در بچه ها چهار تا پنج سالگی است، اضافه کرد: افرادی که در سنین کودکی زبان دوم را یاد می گیرند، شانس بیشتری برای صحبت کردن با آن زبان خواهند داشت.

وی با بیان اینکه به صورت غیررسمی از همان بدو تولد و به صورت رسمی از چهار سالگی به بعد می توان به کودک زبانی غیر از زبان مادری یاد داد، گفت: آموزش غیررسمی به این معنی است که از همان بدو تولد، می توان برای کودک فیلم، کارتن، شعر و قصه هایی به زبان دوم که جذابیت داشته باشد پخش کرد و کودک می تواند آن ها را یاد بگیرد.

سرپرست کانون زبان ایران در استان کرمانشاه ادامه داد: اگر به صورت رسمی در یک آموزشگاه بخواهیم به بچه ها زبان دوم را یاد بدهیم، او باید در مرحله اول به زبان مادری کاملا تسلط داشته باشد، یعنی از سن چهار سالگی به بعد می توان زبان دوم را به کودک آموزش داد.

پاک گهر با بیان اینکه آموزش زبان دوم در دو یا سه سالگی با آسیب هایی همراه است، اظهار کرد: زبان آموزی در سن پایین ممکن است باعث ایجاد دوگانگی و تنفر کودک از زبان شود و یا اینکه کودک زبان مادری خود را به خوبی یاد نگیرد و در صحبت کردن دچار لکنت شود.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1128

به "بهترین سن یادگیری زبان دوم در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سن یادگیری زبان دوم در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید