برترین شهرها برای قدم زدن

به گزارش مجله سویگل، پیاده روی برترین راه شناخت کامل هر شهر و کشف چیزهایی است که در کتاب های راهنما یا برنامه های تلفن همراه معرفی نشده اند.

برترین شهرها برای قدم زدن

هیچ چیزی به مقدار پیاده روی و قدم زدن در شهر نمی تواند مکان های تماشای و بخش های مختلف آن را به ما نشان بدهد. با پیاده روی در هزینه ها هم صرفه جویی شده و کمتر گاز گلخانه ای فراوری می کنیم. با خبرنگاران همراه باشید تا برترین شهرها برای قدم زدن را بشناسید.

برلین در آلمان یکی از برترین شهرها برای قدم زدن

برلین هنوز هم شهری عجیب است که گاهی به آدم حس غربت می دهد، به ویژه هنگامی که در قلب تاریخی آن قدم می زنیم، جایی که دیوار برلین از سال 1961 تا 1989 در آن قرار داشت. با پیاده روی در قسمت های مختلف برلین شرقی و غربی سابق هنوز هم متوجه تفاوت های آن ها می شویم. برلین شهر بزرگی است و اگر پیاده روی تان طولانی شد، می توانید برای بازگشت از قطار شهری بهره ببرید.

شهر بندری تریسته در ایتالیا

شهر بندری تریسته در دریای آدریاتیک مکان مناسبی برای پیاده روی است. کافه های دوست داشتنی این شهر می توانند محلی برای استراحت و تجدید انرژی باشند. ساحل باشکوه تریسته نیز آن را به یکی از برترین شهرهای اروپا برای قدم زدن تبدیل نموده است.

شهر مارسی در فرانسه

از جاذبه های این شهر باستانی می توان به بندر مارسی، خیابان های باریک و پرپیچ وخم محله لوپانیر (Le Panier)، منظره وسیع کلیسای جامع نوتردام دولاگارد (Notre-Dame de la Garde) و محله بورپیر در فرانسه (Rue de la République) با ساختمان های باشکوه اواسط قرن نوزدهم اشاره نمود.

شهر لیسبون در پرتغال

شهرک هایی که روی تپه های شیب دار گسترده شده اند، مسیرهای دشواری را برای پیاده روی ایجاد می نمایند، به ویژه اگر برترین لباستان را پوشیده باشید و خورشید نیز بالای سرتان باشد. البته خیابان های باریک این مزیت را دارند که معمولا می توانید در آن ها سایه ای پیدا کنید. برای آنکه سفر لذت بخشی را تجربه کنید، مطلب چگونه سفری مقرون به صرفه داشته باشیم؟ را بخوانید.

شهر کپنهاگ در دانمارک

شهر کپنهاگ که یکی از برترین شهرهای دنیا برای دوچرخه سواران است، برای پیاده روی نیز جای خوبی است. پیاده روی را از قبرستان Assistens آغاز کنید. این قبرستان به هیچ وجه جای غم انگیزی نیست و مردم محلی برای استراحت، گردش و لذت بردن از طبیعت به آنجا می روند. در این قبرستان افراد مشهوری مانند هانس کریستین آندرسن نویسنده کتاب های بچه ها دفن شده اند. پس از قبرستان، می توانید به سمت منطقه بندر حرکت کنید و در مسیرتان از فضای سبز باغ کتابخانه سلطنتی بگذرید.

شهر فلورانس در ایتالیا

پس از حدود 10 دقیقه و فقط 800 متر پیاده روی، می توانید به جاذبه های گردشگری اصلی فلورانس برسید. پل قدیمی پونته وکیو (Ponte Vecchio)، کلیسای جامع معروف شهر و گالری اوفیتزی (Uffizi gallery) در فاصله اندکی از یکدیگر قرار دارند.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری تماشای ترین راه آهن دنیا در ایران را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 مهر 1401 بروزرسانی: 16 مهر 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2105

به "برترین شهرها برای قدم زدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین شهرها برای قدم زدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید