توزیع بنزین سوپر به وسیله کارت بانکی

به گزارش مجله سویگل، محمد صادقی در این باره اضافه کرد: در مرحله نخست، این طرح در یک جایگاه به صورت پایلوت در شهر تهران اجرایی خواهد شد و در صورت آماده بودن بستر ها و دریافت مجوز ها و انجام مراحل خوداظهاری از سوی افراد، به سمت عرضه بنزین سوپر با کارت مغناطیسی در دیگر جایگاه ها خواهیم رفت.

توزیع بنزین سوپر به وسیله کارت بانکی

برنامه ریزی برای فراوری بنزین یورو 5 در سال های آینده

به گزارش ایسکانیوز، وی با اشاره به اینکه عرضه بنزین سوپر فعلاً به وسیله کارت آزاد انجام می گردد، تأکید کرد: در حوزه توزیع سوخت نرخ اول، بستر ارتباطی ما باید آنلاین (برخط) باشد و اگر برخط نباشد، قطعاً استفاده از کارت بانکی چالش برانگیز است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: برای استفاده از کارت بانکی در توزیع سوخت احتیاج به اتصال به شبکه شتاب وجود ندارد و افرادی که کارت بانکی دارند، مانند طرح هدفمندی یارانه ها یک شماره حساب در دسترس به عنوان کارت سوخت معرفی می نمایند.

صادقی اضافه کرد: سامانه هوشمند سوخت یک شبکه مستقل از سایر سامانه ها است که هیچ ارتباطی با پایگاه داده دیگر سامانه ها ندارد و فقط از کارت بانکی، برای توزیع سوخت استفاده می گردد.

وی با اشاره به این که در توزیع سوخت کشور، خودمان را به یک راهکار منحصر نکرده ایم، گفت: سامانه هوشمند سوخت مزیت آفلاین بودن را دارد که سایر این کارت ها این مزیت را ندارند و هیچ کدام از این ها به طور کامل جایگزین کارت هوشمند سوخت نخواهد شد.

مدیر سامانه هوشمند سوخت کشور بیان نمود: بسیاری از جایگاه های سوخت در نقاط دورافتاده هستند که با توجه به آفلاین بودن سامانه هوشمند سوخت امکان توزیع سوخت در صورت قطعی هم وجود دارد، اما با توجه به آنلاین بودین شبکه بانکی، در صورت قطعی، در عمل جایگاه غیر عملیاتی می گردد و به همین علت فعلاً تنها توزیع بنزین سوپر به وسیله کارت بانکی در دستور قرار گرفته است.

صادقی امکان کپی برداری از کارت های بانکی را از دیگر موانع این طرح بیان کرد و اضافه کرد: این در حالی است که کارت هوشمند سوخت به هیچ وجه امکان کپی برداری ندارد. در این زمینه هم باید رایزنی هایی انجام گردد تا راهکار های اساسی برای این موضوع پیدا کنیم، اما همه این موانع، باعث نشده است به این سمت حرکت نکنیم و توزیع سوخت به وسیله کارت بانکی یکی از طرح های اولویت داری است که در حال پیگیری و پیاده سازی آن هستیم.

وی درباره روند پیشرفت این پروژه گفت: کدنویسی این طرح در حال اتمام است و در حال برطرف چالش های طرح و هماهنگی با دیگر دستگاه ها هستیم.

مدیر سامانه هوشمند سوخت کشور تأکید کرد: با توجه به موانع تأمین تراشه های کارت بانکی، این طرح نقش مهمی در کاهش هزینه های ارزی و برطرف محدودیت های این حوزه خواهد داشت. هر تراشه بسته به نوع آن حدود یک دلار قیمت دارد که هزینه حمل و ثبت نام، صدور دوباره و توزیع آن نیز وجود دارد که با استفاده از کارت بانکی، در تمامی این هزینه ها و زمان صرف شده برای فراوری و توزیع کارت سوخت صرفه جویی خواهد شد.

صادقی با اشاره به اینکه شرکت پژوهش و توسعه ناجی هزینه ثبت نام و شرکت پست، هزینه توزیع آن را به عهده دارند، گفت: هزینه تعمیر و نگهداشت، پالایش داده ها و شخصی سازی کارت ها نیز از دیگر هزینه های جانبی صدور کارت سوخت است که مجموع همه این موارد از بهای دریافتی بابت ثبت نام کارت سوخت بیشتر است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2222

به "توزیع بنزین سوپر به وسیله کارت بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بنزین سوپر به وسیله کارت بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید