توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور

به گزارش مجله سویگل، معاون گردشگری کشور گفت: با قاطعیت اعلام می کنم از اجرای طرح نمایندگی های اطلاع سانی گردشگری ایران در خارج از کشور راضی نبودم و این طرح فعلاً متوقف است.

توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور

به گزارش مجله سویگل به نقل از خبرگزاری مهر، ولی تیموری معاون گردشگری اضافه نمود: در حال حاضر اعتبار زمانی قرارداد نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران را در خارج از کشور تمدید نکردم. طبق توافق بین معاونت گردشگری و کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی، اعتبار فعالیت این نمایندگی ها در نهایت باید به تأیید معاونت گردشگری برسد. ولی ما هیچ کدام را تأیید نکردیم. نامه رسمی نیز به کانون فرستادیم مبنی بر اینکه باید روند کار اصلاح گردد.

او در ادامه اعلام کرد: عملکرد نمایندگی ها نه تنها مثبت نیست بلکه به نظر می رسد باید روی نوع کار تجدید نظر کرد ما با توجه به نوع کاری که داریم می بایست در خارج از کشور دفاتری ایجاد می کردیم اما چون نمی توانستیم نماینده دولتی داشته باشیم و به او حقوق دهیم به همین دلیل این کار به بخش خصوصی واگذار شد.

تیموری اعلام کرد: این افراد معمولاً آژانس دارند طبیعی است هر کاری که می نمایند به سمت منافع خودشان باشد. ممکن است در بعضی از موارد با نام نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری بازار انحصاری ایجاد نمایند. نمایندگی ها عموماً به این سمت رفته اند که به جای اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور درباره فعالیت های گردشگری خودشان اطلاع رسانی می نمایند! ما به دنبال این موضوع نبودیم. حتی اگر به آنها پولی و یا حقوقی نمی دهیم باز هم نباید اجازه دهیم آنها از برند کشورمان استفاده نمایند و به عنوان نماینده رسمی، ملاقات برگزار نمایند یا در برنامه های رسمی شرکت نمایند.

معاون گردشگری کشور اضافه نمود: ما باید در مورد نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری به یک فرایند جدیدی برسیم چون از فرایند موجود دفاتر، رضایتی ندارم به همین دلیل به نحوی این نمایندگی ها متوقف شد تا اینکه درباره روند کار تصمیم بهتری گرفته گردد.

تیموری گفت: تاریخ قراردادی که با کانون دنیاگردی و اتومبیلرانی در این باره داریم تمام شده و اعلام کردم تمدید قراردادها منوط به این هست که تجدید نظری روی این طرح گردد. البته پیشنهادهای جدید توسط معاونت گردشگری آماده شده و درحال مذاکره با چند سازمان در این خصوص هستیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 222

به "توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فعالیت نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید