جواد فروغی برای دریافت بورسیه ورزشکاران به IOC معرفی می گردد، تعداد بورسیه های ورزش به 15 نفر می رسد؟

به گزارش مجله سویگل، جواد فروغی در کنار فاطمه کرم زاده از تیراندازی در جمع ورزشکارانی قرار گرفته که قرار است جهت دریافت بورسیه به کمیته بین المللی المپیک معرفی شوند.

جواد فروغی برای دریافت بورسیه ورزشکاران به IOC معرفی می گردد، تعداد بورسیه های ورزش به 15 نفر می رسد؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، با تغییرات در سرپرستی فدراسیون تیراندازی و حضور مهدی مبینی در این فدراسیون بلافاصله جلسه کمیته فنی با حضور افرادی که حکم هم نداشتند برگزار گردید و در نخستین گام اسامی ورزشکارانی که برای دریافت بورسیه کمیته بین المللی المپیک (IOC) به کمیته ملی المپیک ایران معرفی شده بودند تغییر کرد. بر این اساس امیر محمد نکونام و سجاد پورحسینی به جای فاطمه کرم زاده و جواد فروغی معرفی شدند اما ظاهرا اسامی تازه مورد تایید قرار نگرفت.

به گفته پیمان فخری IOC ورزشکارانی را برای دریافت بورسیه می پذیرد که شانس کسب مدال را داشته باشند و شاخص IOC انتخاب رنکینگ است. دلیل عدم تایید دو گزینه تازه فدراسیون تیراندازی نیز احتمالا همین موضوع بوده و مسئولان فدراسیون به این نتیجه رسیدند که فقط نام کرم زاده در فهرست باشد.

در ادامه و پس از عدم تایید اسامی تازه در کمیته ملی المپیک مهدی مبینی، سرپرست فدراسیون گفت: سهمیه ما در تیراندازی برای دریافت بورسیه یک تیرانداز زن بوده است. کمیته فنی را تشکیل دادیم و بر اساس استانداردها آنالیز کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که فاطمه کرم زاده شایستگی دریافت این بورسیه را دارد.

این تصمیم فدراسیون با واکنش جواد فروغی همراه بود. وی در این خصوص گفت: من ابتدا در جریان معرفی ها نبودم و وقتی تصمیم گیری ها انجام شد، آگاه شدم. با آقای مبینی، سرپرست فدراسیون تماس گرفتم و اعتراض خودم را اعلام کردم و وی گفت پیگیری خواهد نمود. ظاهرا وقتی اعتراض کردم که نام را اعلام نموده بودند.

وی اضافه کرد: تماسی هم با آقای صالحی امیری داشتم و اعتراض خودم را اعلام کردم. به آقایان صالحی امیری و مبینی گفتم که تکلیف کسی که در تیراندازی شانس کسب مدال دارد، معین است.

پس از این اتفاقات شب گذشته معین شد که جواد فروغی نیز در کنار فاطمه کرم زاده در جمع ورزشکارانی نهاده شده و قرار است برای دریافت بورسیه به کمیته بین المللی المپیک معرفی شوند.

سهمیه بورسیه ورزشکاران ایران 5 عدد اعلام شده بود که این تعداد ابتدا به 10 نفر و سپس با ادامه رایزنی های رئیس کمیته ملی المپیک به 12 نفر افزایش پیدا کرد. با اضافه شدن سهمیه ها نام جواد فروغی نیز در این فهرست نهاده شد. البته رایزنی ها از سوی کمیته ملی المپیک کشورمان برای افزایش تعداد بورسیه ها ادامه دارد و احتمالا 15 ورزشکار به IOC معرفی خواهند شد. صالحی امیری در حاشیه نشست شورای المپیک آسیا در امارات مذاکرات خود را برای تثبیت 15 سهمیه ادامه خواهد داد.

اسامی 15 ورزشکار منتخب به IOC اعلام خواهد شد و در صورتی که سهمیه ایران 12 نفر باشد، با تصمیم کمیته بین المللی المپیک نام سه ورزشکار حذف خواهد شد.

علی داودی از وزنه برداری، فاطمه کرم زاده و جواد فروغی از تیراندازی، مهرشاد افقری در رشته شنا، یک ورزشکار در ژیمناستیک و دووومیدانی در کنار سایر ورزشکاران، در این فهرست قرار خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1864

به "جواد فروغی برای دریافت بورسیه ورزشکاران به IOC معرفی می گردد، تعداد بورسیه های ورزش به 15 نفر می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواد فروغی برای دریافت بورسیه ورزشکاران به IOC معرفی می گردد، تعداد بورسیه های ورزش به 15 نفر می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید