خبرنگاران قاضی واشنگتن حکم ترامپ در مورد ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا را لغو کرد

به گزارش مجله سویگل، تهران- خبرنگاران- قاضی فدرال واشنگتن طی حکمی، دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا در مورد ممنوعیت ورود مهاجران به این کشور را لغو کرد.

خبرنگاران قاضی واشنگتن حکم ترامپ در مورد ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا را لغو کرد

به نوشته بامداد پنجشنبه روزنامه واشنگتن پست، در راستای شکست سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ، تیموتی جی کلی قاضی فدرال واشنگتن گفت: دولت نتوانسته تغییرات شتابزده ژوئیه (تیر) گذشته را بدون اطلاع یا اظهار نظر عمومی توجیه کند.

به گفته قاضی واشنگتن؛ دولت ترامپ حکم ممنوعیت مهاجران به آمریکا را به طور غیرقانونی اعلام کرده و حتی نتوانسته با دور زدن قانون آیین دادرسی، جامعه را در توجیه اقدامات خود قانع کند.

طبق قانون جدید دولت ترامپ برای اجرای سیاست های ضد مهاجرتی، پناهجویان برای ورود به مرزهای جنوبی آمریکا ابتدا باید در کشور دیگری درخواست پناهندگی کنند.

قانون ترامپ که از سال 2019 به اجرا در آمد، با هدف جلوگیری از ورود مهاجران کشورهای السالوادور، هندوراس و گواتمالا به آمریکا از طریق مرزهای جنوبی اتخاذ شد.

تصمیمات ترامپ علیه ورود مهاجران در حالی به اجرا در آمد که قانون مهاجرت و تابعیت ایالات متحده اجازه می دهد هر کسی که خود را به خاک آمریکا رسانده است در همانجا درخواست پناهندگی کند، به استثنای کسانی که سابقه کیفری دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1069

به "خبرنگاران قاضی واشنگتن حکم ترامپ در مورد ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قاضی واشنگتن حکم ترامپ در مورد ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید