خطرناک ترین پل های جهان

به گزارش مجله سویگل، دنیا پر از شاهکار های انسان ها است. این شاهکار ها نشان دهنده هوش و ذکاوت انسان ها نیز هستند که چطور از این هوش برای متحیر ساختن دنیایان استفاده کرده اند. اگر نگاهی به آسمان خراش ها بیندازیم، اولین سوالی که به ذهنمان می رسد این است که چگونه انسان همه این ها را ممکن ساخته است. علاوه بر شاهکار هایی مثل ساختمان ها، جاده ها وهتل ها، پل ها را نیز درجاهای مختلف ساخته است. این پل ها قسمت های مختلف دنیا را به هم متصل می کنند. از میان همه پل ها، تعدادی هستند که خطرناک محسوب شده و گذر از آن ها ناممکن یا سخت به نظر می رسد. اما پیشرفت های حاصل در زمینه فنّاوری، ساخت این گونه پل ها را ممکن ساخته است. در این مقاله با تعدادی از خطرناک ترین پل های دنیا آشنا خواهید شد.

خطرناک ترین پل های جهان

1.پل اگویی دو میدی (Aiguille du Midi)، فرانسه

این پل که در فرانسه واقع شده، به عنوان یکی از خطرناک ترین پل های معلق در جهان شناخته می شود. به طور معمول توصیه می شود که هنگام عبور از پل به پایین نگاه نکنید. چرا که باعث بالا رفتن ضربان قلب شما می شود. آن دسته از افراد نیز که ترس از بلندی دارند، می توانند پل را تماشا کنند. این پل روی قله اگویی دو میدی (Aiguille du Midi) در نزدیکی روستای شامونی (Chamonix) و 12605 فوت بالا تر از سطح دریا واقع شده است.

2. پل رویال جورج (Royal Gorge)، کلرادو

پل رویال جورج بزرگ ترین پل معلق در آمریکا است که از روی رود آرکانزاس (Arkansas River) عبور می کند. این پل معلق 969 فوت بالا تر از سطح دریا واقع شده است و طول آن نزدیک به 1260 فوت است. این پل در سال 1929 ساخته شد و تا سال 1982 فاقد کابل های بادی بود.کسانی که ترس از بلندی دارند، بهتر است از این پل عبور نکنند.

3. پل تریفت (Trift)، سوئیس

این پل نیز به عنوان یکی از خطرناک ترین پل های معلق جهان محسوب می شود. این پل که دقیقا در یخچال طبیعی تریفت در نزدیکی کوه های آلپ واقع شده است. این پل نزدیک به 328 فوت بالا تر از سطح دریا واقع شده است و طول آن 558 فوت است . پل تریفت یکی از بلند ترین و طولانی ترین پل ها در کوه های آلپ است. این پل در سال 2004 و به منظور ایجاد راهی ارتباطی برای کوه نوردان به کلبه ای شد که به وسیله یخچال ها راه آن بسته شده بود. در سال 2009 کابل های محافظ در برابر باد برای ممانعت از پرت شدن به خاطر جریان باد، نصب شدند .

4. پل کریک روپ (Carrick - a - rede rope)، ایرلند شمالی

این پل نیز یکی از خطرناک ترین پل های جهان به شمار می رود. این پل دقیقا در نزدیکی روستای بالینتون در ایرلند شمالی واقع شده است. طول این پل نزدیک به 64 فوت است و 100 فوت بالا تر از صخره های زیرش قرارگرفته است. این پل بسیار ترسناک است. تحقیقات متعدد ما نشان داده است که تا به حال کسی از بالای این پل به پایین پرتاب نشده است. این تحقیقات همچنین نشان داده است که بازتماشامایندگانی که از آن عبور می کنند دیگر قادر به بازگشت نیستند و برای بازگشت باید از قایق استفاده کنند.

5. پل معلق کاپیلانو (Capilano)، کانادا

پل کاپیلانو در شمال ونکوور و روی رودخانه کاپیلانو واقع شده است. طول این پل معلق 450 فوت است و در ارتفاع 230 فوتی واقع شده است. این پل یکی از خطرناک ترین پل های معلق در جهان است و در سال 1889 ساخته شده است. اطراف این پل، پوشیده از جنگلی همیشه سبز است. پل معلق کاپیلانو در ارتفاع بسیار بالایی قرار داشته، باریک و بسیار لرزان است. بازدید کنندگان چیز های جالب و هیجان انگیز زیادی را در اینجا تجربه خواهند کرد.

6. پل مکیناک (Mackinac)، میشیگان

این به عنوان پلی خطرناک و هیجان انگیز در جهان شناخته می شود. طول این پل 5 مایل بوده و 199 فوت بالا تر از سطح دریا واقع شده است. بیشتر گردشگران این تجربه مشترک را داشته اند که بیشتر رانندگان درگذر از این 5 مایل دچار استرس شدید می شوند و به همین دلیل مقامات پل مکیناک رانندگانی متخصص و مجرب را تعیین کرده اند تا به طور رایگان افراد را از پل رد کنند. بزرگ ترین خطر موجود در این پل باد است که معمولا با سرعتی نزدیک به 30 مایل بر ساعت می وزد.

7. پل پونته اوجلا (Puente de Ojuela) ، مکزیک

این پل به عنوان یکی از خطرناک ترین پل های جهان شناخته می شود. این پل در شهر کوچک اوجلا در استان شمالی دورانگو (Durango) در مکزیک واقع شده است. این پل با 1403 فوت طول و 2 فوت عرض، نزدیک به 360 فوت بال تر از سطح دریا واقع شده است. سطح چوبی خطرناک آن، گذر از روی آن را خطرناک کرده است. دو برجی که روی این پل قرار دارند و کابل ها از روی این دو برج در اطراف پل قرارگرفته اند، کمی پل را امن تر می سازد. در ابتدا این پل ها به وسیله مهندسان آلمانی و از جنس چوب طراحی شده بودند.

8. پل ویلیام پرستون لین (William Preston Lane)، مرینلند

پل ویلیام پرستون لن در مرینلند واقع شده است. اگر بخواهیم درباره میزان این پل صحبت کنیم، باید بگوییم که طول آن 5 مایل است و 186 فوت بالا تر از سطح دریا واقع شده است. بیشتر رانندگان، هنگام رانندگی روی این پل با استرس شدیدی روبرو می شوند. بیشتر مواقع طوفان های سهمناکی روی این پل به وقوع می پیوندد.در هوای بد، دید بسیار بد می شود و گاهی به صفر می رسد.

9. پل های میمون، ویتنام

پل های میمون روی دلتای رود مکونگ (Mekong Delta) واقع شده اند. تحقیقات زیادی نشان داده است که این پل ها به وسیله افراد محلی با دست ساخته شده و در هر شهری فرق دارد. هیچ کدام از این پل ها از بتن ساخته نشده اند. از آنجایی افراد هنگام رد شدن از روی این پل ها باید خم شوند و حالت دست و بدنشان کمی یاد آور میمون است، به این پل ها این نام را داده اند.

10. پل یو پین (U Pain)، میانمار

پل یو پین نیز به عنوان یکی دیگر از خطرناک ترین پل های جهان شناخته می شود و در ماندالی (Mandalay) در کشور میانمار واقع شده است. سه چهارم مایل طول این پل و 15 فوت ارتفاع آن است. این پل هیچ گونه نرده ای ندارد و به همین دلیل هنگام گذر از آن باید جانب احتیاط را بسیار رعایت کنید.بیش از 1000 تیر چوبی روی این پل وجود دارد و بعد از هر چهار یا پنج مایل باید از یک تیر چوبی عبور کنید.

11. پل دیسپشن پس (Deception Pass)، واشنگتن

این پل در پارک محلی دیسپشن پس در شهر واشنگتن آمریکا واقع شده است. طول آن 1486 مایل است و نزدیک به 180 فوت بالا تر از سطح دریا واقع شده است. این پل به عنوان یکی از خطرناک ترین پل های جهان به شمار می رود. روی پل چشم انداز ها زیبایی از آب که با سرعت زیاد و زیر پل در حال حرکت است، خواهید دید.

منبع: کجارو / inspirich.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1906

به "خطرناک ترین پل های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین پل های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید