رئیس سازمان زندان ها: بخشنامه رصد، تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد

به گزارش مجله سویگل، رئیس سازمان زندان ها ضمن تاکید بر اجرای دقیق بخشنامه پایش زندانیان گفت که بخشنامه رصد زندانیان، آرزوی دیرینه تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد.

رئیس سازمان زندان ها: بخشنامه رصد، تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حاج محمدی رییس سازمان زندان ها در نشست ویدئویی با مدیران زندان های سراسر کشور با تاکید بر اجرای دقیق بخشنامه پایش زندانیان گفت: بخشنامه رصد زندانیان، آرزوی دیرینه تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد

وی با اشاره به اینکه برای تدوین این بخشنامه از ظرفیت های حقوقی استفاده شده است گفت: وقتی به این نتیجه می رسیم که فردی در زندان متنبه شده و حقیقتاً از اشتباهات گذشته خود درس گرفته است، دیگر نیازی به ماندن او در زندان وجود ندارد.

حاج محمدی اضافه نمود: خوشبختانه این بخشنامه و الزامات اجرایی آن این امکان را میسر نموده است که زندان که به عنوان متولی اصلی فرآیند اصلاح و تربیت عمل می نماید در صورت مشاهده تغییر رفتار در زندانیان گزارش آن را برای مراجع قضایی ارسال نماید تا آن ها نیز بتوانند با استفاده از ظرفیت های قانونی زمینه آزادی مشروط، کاهش و یا تعلیق مجازات محکومان را فراهم کنند.

رییس سازمان زندان ها با تقدیر از نگاه ویژه رییس قوه قضائیه به موضوع زندان و زندانی گفت: مدیران زندان ها برای اجرای این طرح باید کوشش مضاعف انجام دهند تا بتوانیم به اهداف مورد نظر این بخشنامه برسیم.

در ادامه این جلسه که به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار می شد فراهانی معاون قضایی، اجرای احکام و امورمجلس سازمان، در مورد جزئیات این بخشنامه، تنظیم کاربرگ های ویژه زندانیان و نحوه پیگیری و تعامل با مراجع قضایی نکاتی را بیان نمود.

در این جلسه بعضی از استان ها گزارشی از آغاز اجرای این طرح و نتایج حاصله از آن به ارائه گزارش پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1274

به "رئیس سازمان زندان ها: بخشنامه رصد، تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان زندان ها: بخشنامه رصد، تغییر نگاه به زندانیان را محقق می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید