رقم مالیات خانه های خالی به 6 تا 18 برابر افزایش یافت

به گزارش مجله سویگل، نایب رئیس کمیسیون مالی مجلس گفت: در طرح اخذ مالیات از خانه های خالی، مالیات بر درآمد اجاره برای سال اول 6 برابر، سال دوم 12 برابر و سال سوم 18 برابر در نظر گرفته شده است.

رقم مالیات خانه های خالی به 6 تا 18 برابر افزایش یافت

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین سیداحسان خاندوزی درباره اصلاحات انجام شده برای تقویت نظام اخذ مالیات از خانه های خالی در کمیسیون مالی مجلس، گفت: بر اساس اصلاحات انجام شده در طرح اخذ مالیات از خانه های خالی، مالیات بر درآمد اجاره برای سال اول شش برابر، سال دوم 12 برابر و سال سوم 18 برابر در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اینکه هر نوع مالیات به شکل عادلانه اخذ گردد، احتیاجمند نظام اطلاعات مالی هستیم، از این رو در بحث اخذ مالیات از خانه های خالی، بر ضرورت ایجاد سامانه املاک و اسکان در کشور تأکید شد تا بر مبنای آن مالیات های حوزه مسکن اخذ گردد.

  • با سازمان امور مالیاتی کشور آشنا شوید

وی گفت: به جهت اینکه بانک اطلاعاتی سامانه املاک و اسکان از قوت کافی برای مالیات ستانی برخوردار باشد، دستگاه های اجرایی مکلف شدند که اطلاعات مورد احتیاج این سامانه را با قید فوریت در اختیار قرار دهند و در صورت استنکاف مأموران دولتی از اجرای این قانون، به انفصال از خدمات دولتی محکوم می شوند. همچنین بر اساس این طرح شهفرایندان مکلف هستند ظرف مدت مشخصی، اطلاعات واحدهای مسکونی تحت تملک را در سامانه ملی املاک و اسکان قرار دهند.

خاندوزی اضافه نمود: البته در طرح مذکور، مشوق هایی نیز در نظر گرفته شده است، به طوری که با درج کد پستی محل سکونت در سامانه املاک و اسکان، دیگر احتیاج نیست که با حضور در ادارات و سازمان ها مدارک و اطلاعات خود را ارائه نمایند، بلکه پرسنل ادارات می توانند از این سامانه استفاده نمایند، از این رو فرایند مراجعات اداری تسریع خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1062

به "رقم مالیات خانه های خالی به 6 تا 18 برابر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم مالیات خانه های خالی به 6 تا 18 برابر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید