رونمایی بی بی سی از اوج خرافه پرستی در لندن، کلاغ دار اعظم حافظ تاج و تخت سلطنتی!

به گزارش مجله سویگل، اینکه دربار ملکه انگلیس کلاغ دار اعظم دارد، یعنی بخشی از مالیات مردم این کشور صرف حقوق کلاغ دار و امکانات نگهداری از چند کلاغ به دلیل یک خرافه پوچ می گردد!

رونمایی بی بی سی از اوج خرافه پرستی در لندن، کلاغ دار اعظم حافظ تاج و تخت سلطنتی!

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، روز گذشته حساب اینستاگرامی بی بی سی فارسی در مطلبی نوشت: مرلینا، ملکه کلاغ های برج لندن و یکی از 6 کلاغی که همیشه در این برج نگهداری می شود، مدتی است که ناپدید شده و احتمالا مرده است. مطابق افسانه های انگلیسی، همیشه باید حداقل 6 کلاغ در برج لندن نگهداری شود و اگر این کلاغ ها برج لندن را ترک نمایند، موجب ناآرامی کشور و سقوط تاج و تخت بریتانیا خواهد شد.

در ادامه این مطلب آمده است: کریستوفر اسکیف، کلاغ دار اعظم برج لندن در مصاحبه با رادیو بی بی سی در خصوص خبر ناپدید شدن مرلینا که به ملکه کلاغ های برج مشهور است، گفته: مرلینا پرنده ای آزاد و رها است و قبلا هم خیلی وقت ها از محوطه برج خارج شده. ما با هم دوستیم و مرلینا معمولا بعد از مدتی پیش مان برمی شود، ولی این بار برنگشته. به همین خاطر احتمال می دهم که دیگر در این جهان نباشد.

در انتها این مطلب آمده است: البته کلاغ دار اعظم برج لندن به همه اطمینان داده که با وجود مرگ مرلینا، همچنان 6 کلاغ ساکن برج هستند چون همیشه برای محکم کاری یکی دو کلاغ اضافی هم در برج نگهداری می شوند.

اینکه دربار ملکه انگلیس کلاغ دار اعظم دارد، یعنی بخشی از مالیات مردم این کشور صرف حقوق کلاغ دار و امکانات نگهداری از چند کلاغ به دلیل یک خرافه پوچ می شود!

این حجم از اعتقاد به خرافات نزد حاکمان بریتانیا و انتشار چنین گزارشی در بی بی سی فارسی در حالی است که تمسخر و حمله به اعتقادات دیگران به ویژه طیف های مذهبی و متهم کردن آنان به خرافه گرایی و خرافه پرستی، همیشه جزء اصول ثابت این شبکه بوده است.

منبع: نورنیوز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1401

به "رونمایی بی بی سی از اوج خرافه پرستی در لندن، کلاغ دار اعظم حافظ تاج و تخت سلطنتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی بی بی سی از اوج خرافه پرستی در لندن، کلاغ دار اعظم حافظ تاج و تخت سلطنتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید