رکوردشکنی های فصیحی و تفتیان در قونیه باطل شد

به گزارش مجله سویگل، در نامه ای که ساموئل لوپس مسئول فنی مسابقات دو و میدانی بازی های کشور های اسلامی و مسئولان برگزاری این رقابت ها منتشر کردند درباره نتایج دو و میدانی شفاف سازی صورت گرفت.

رکوردشکنی های فصیحی و تفتیان در قونیه باطل شد

در این نامه آمده است: در سه روز اول مسابقات شاهد رکورد ها و نتایج خیلی خوبی بودیم. بر همین اساس سیستم های Photo-Finish و (start information system) SIS را مورد آنالیز قرار دادیم تا صحت نتایج را مورد آنالیز قرار دهیم.

یک مشکل فنی در صبح روز چهارم کشف شد و بعد از مشورت با کارشناسان بین المللی باید تاکید کنیم که نمی توانیم نتایج این رقابت ها را در سه روز اول تایید کنیم.

به عنوان هیئت فنی وظیفه ما است تا به فدراسیون جهانی دو و ومیدانی اطلاع دهیم که نتایج 3 روز نخست صحیح نیست و نمی تواند برای رده بندی جهانی و یا هر گونه رکوردی مورد استناد قرار گیرد.

البته این اتفاق تاثیری در رده بندی و جایگاه های کشور ها در مواد مختلف دو و میدانی و بعلاوه جدول توزیع مدال ها ندارد.

در دو روز اول این مسابقات دوندگان ایران بار ها رکورشکنی کردند؛ در روز نخست حسن تفتیان در مقدماتی 100 متر زمان 9.88 ثانیه، محمدحسین ابارقی زمان 10.20 ثانیه و فرزانه فصیحی 11.24 ثانیه را ثبت کردند. البته نتایج دور مقدماتی با توجه به سرعت غیرمجاز باد (بیش از 2 متر بر ثانیه) هم ثبت نشد.

در مرحله نیمه نهایی دوی 100 متر زنان و مردان که در روز دوم مسابقات دوومیدانی بازی های کشور های اسلامی برگزار گردید، فرزانه فصیحی رکورد 11.30 ثانیه، حسن تفتیان 10.05 ثانیه و محمدحسین ابارقی زمان 10.35 ثانیه را ثبت کردند. بر اساس این نتایج اعلام شد که فصیحی رکورد ملی دوی 100 متر زنان را شکسته است.

در فینال که ساعاتی بعد برگزار گردید فرزانه فصیحی زمان 11.12 ثانیه و حسن تفتیان 10.02 را ثبت کردند و هر دو رکورد ملی این ماده در بخش زنان و مردان را شکستند، اما بر اساس نامه هیات فنی مسابقات این رکورد ها ثبت رسمی نخواهد شد و نامعتبر است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2077

به "رکوردشکنی های فصیحی و تفتیان در قونیه باطل شد" امتیاز دهید

2 کاربر به "رکوردشکنی های فصیحی و تفتیان در قونیه باطل شد" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی های فصیحی و تفتیان در قونیه باطل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید