شرایط دریافت وام 150 میلیونی راننده تاکسی ها

به گزارش مجله سویگل، مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به شروع پرداخت وام 150 میلیونی نوسازی تاکسی در شهر تهران خاطرنشان کرد که براساس برنامه ریزی های انجام شده 10 هزار تاکسی تا شهریور ماه سال آینده نوسازی خواهد شد.

شرایط دریافت وام 150 میلیونی راننده تاکسی ها

امین رهبر در مصاحبه با ایسنا، در خصوص جزئیات وام 150میلیونی نوسازی تاکسی های فرسوده شهر تهران با تأکید بر اینکه شهرداری تهران از منابع داخلی خود تسهیلاتی را برای نوسازی تاکسی های فرسوده با مشارکت صندوق کارآفرینی امید فراهم نموده است، اضافه نمود: تاکسیرانان برای دریافت تسهیلات با مراجعه به اداره نوسازی سازمان تاکسیرانی باید نسبت به ثبت نام اقدام نمایند که متناسب با زمان ثبت نام برای تشکیل و تکمیل پرونده بانکی، به صندوق کارآفرینی امید برای بهره مندی از تسهیلات معرفی می شوند.

تسهیلات 150 میلیون تومانی با کارمزد 8 درصد و بازپرداخت 60 ماهه برای تاکسی های فرسود

وی با بیان اینکه تسهیلات 150 میلیون تومانی با کارمزد 8 درصد و بازپرداخت 60 ماهه با سه ماه تنفس از ابتدای شهریورماه امسال برای نوسازی تاکسی ها شروع شده است، اظهار کرد: ضامن این تسهیلات نیز یک برگ چک صیادی و سند خودرو است که اجازه فروش خودرو را تا انتها پرداخت اقساط که 5 سال می گردد را نخواهد داشت.

رهبر با بیان اینکه قرارداد شهرداری تهران با صندوق کارآفرینی امید برای نوسازی تاکسی های فرسوده مبلغ 1500 میلیارد تومان است، گفت: این قرارداد از اول شهریورماه عملیاتی شده و با این مبلغ می بایست 10 هزار دستگاه تاکسی را در یک سال نوسازی کرد.

آیا خودروساز توان فراوری 10 هزار تاکسی در یکسال را دارند؟

مدیر نوسازی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا خودروساز توان فراوری 10 هزار تاکسی در یکسال را دارند؟ اضافه نمود: پاشنه آشیل موضوع همین مسئله است؛ چرا که خودرو ساز باید بتواند با توجه به احتیاج ناوگان حمل و نقل عمومی، تاکسی ها را تامین کند و ما تقاضا داریم از آنجایی که قرارداد خودروساز به وسیله نماینده سازمان شهرداری ها و اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری منعقد می گردد، خودروساز باید متعهد باشد بر اساس ثبت نام های اجرا شده و تعهدی که ایجاد می گردد؛ پیش فاکتور را صادر کند و در زمان بندی تعیین، خودرو را تحویل دهد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا به امروز 1000 دستگاه تاکسی از نوع خودروی جایگزین سمند سورن تماما به صورت نقدی نوسازی شده است، ادامه داد: براساس برنامه ریزی های اجرا شده می بایست ماهانه حداقل یکهزار پرونده بانکی در صندوق کارآفرینی امید تشکیل دهیم تا متقاضیان بتوانند وام را دریافت نمایند.

تنها خودروی دارنده مجوز شماره گذاری برای تاکسی

رهبر در پاسخ به این سوال که نوع خودرو تاکسی نوسازی شده چه خواهد بود؟ گفت: فعلا تنها خودرویی که توانسته مجوز شماره گذاری تاکسی را اخذ کند، سمند سورن بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 شهریور 1402 بروزرسانی: 3 شهریور 1402 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2240

به "شرایط دریافت وام 150 میلیونی راننده تاکسی ها" امتیاز دهید

2 کاربر به "شرایط دریافت وام 150 میلیونی راننده تاکسی ها" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت وام 150 میلیونی راننده تاکسی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید