طرح ترافیک از روز 16 فروردین در چه ساعاتی اجرا می گردد؟

به گزارش مجله سویگل، از فردا 16 فروردین و با شروع به کار رسمی ادارات و سازمان ها تردد در بخش مرکزی پایتخت بیشتر می گردد که بر همین اساس دستورالعمل ورود به طرح ترافیک اعلام شد.

طرح ترافیک از روز 16 فروردین در چه ساعاتی اجرا می گردد؟

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری مجله سویگل، با خاتمه تعطیلات نوروزی و شروع به کار فعالیت های ادارات و سازمان ها از فردا (شنبه 16 فروردین) تردد در بخش مرکزی پایتخت بیشتر خواهد شد که بر همین اساس دستورالعمل ورود به طرح کاهش آلودگی هوا مخصوصا طرح ترافیک را اعلام شد.

اگرچه بنابر دستور ستاد ملی مقابله با کرونا و تأکید رئیس جمهور، فعالیت سازمان ها و ارگان ها تا روز 20 فروردین با حضور یک سوم ظرفیت نیروی انسانی در ادارات صورت خواهد پذیرفت و دو سوم نیروی انسانی ملزم به دورکاری هستند اما با این حال و بر اساس اعلام شورای ترافیک تهران، ساعت محدوده های ترافیکی در پایتخت اجرا خواهد شد.

البته ساعت اجرای طرح ترافیک به روال قبل نیست و از ساعت 8 صبح تا 17 خواهد بود که به دلیل شرایط ویژه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا سه ساعت و نیم از طرح ترافیک کاهش پیدا نموده است؛ پیش از این زمان اجرای طرح ترافیکی از ساعت 6:30 بامداد تا 19 بود.

هم اکنون 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می گردد و شرط ورود به این محدوده ها که مالکان خودرو ها جریمه نشوند، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه my.tehran.ir و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه های نواب و چمران محدود می گردد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران 13 بهمن ماه سال گذشته، لایحه معین نرخ عوارض ورود به محدوده های ترافیکی سال 99 شهر تهران را با 21 درصد افزایش نسبت به امسال تصویب کردند و بر این اساس، نرخ پایه به 2 هزار و 800 تومان افزایش پیدا کرد که نسبت به نرخ سال گذشته 21 درصد افزایش نشان می دهد.

نرخ ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا نصف هزینه ورود به طرح ترافیک است و خودرو های پلاک تهران می توانند 20 روز در هر فصل به صورت رایگان وارد محدوده این طرح شوند.

زمان اجرای طرح های ترافیکی تهران در نیمه دوم سال از ساعت 6:30 تا 18 شنبه تا چهارشنبه است ضمن اینکه روز های آدینه و ایام تعطیل نیز این طرح های ترافیکی اجرا نمی گردد.

همچنین طرح کنترل آلودگی هوا علاوه بر روز های شنبه تا چهارشنبه، روز های پنجشنبه نیز از ساعت 6:30 تا 13 اجرایی می شد.

انتهای پیغام/4076/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 865

به "طرح ترافیک از روز 16 فروردین در چه ساعاتی اجرا می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ترافیک از روز 16 فروردین در چه ساعاتی اجرا می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید