عکس هایی از زیبایی شگفت انگیز آب را به تماشا بنشینید (قسمت دوم)

به گزارش مجله سویگل، زندگی انسان ها وابستگی مستقیم به آب دارد و آب آرامش بخش روح و روان است. به همین علت مسابقه ای در نشنال جئوگرافی برای نمایش زیبایی های آب ترتیب داده شده که در ادامه تعدادی از این عکس ها را می بینیم.

عکس هایی از زیبایی شگفت انگیز آب را به تماشا بنشینید (قسمت دوم)

شاید این جمله کلیشه ای باشد که آب مایه حیات است، ولی واقعا همین طور است. آب نه تنها برای زندگی روزمره ما لازم است، بلکه دیدن زیبایی های آب در شکل های مختلف، چه تصاویر دریاچه ها و رودخانه ها و چه یخچال های قطبی لذت بخش است. توضیحات مربوط به هر عکس از زبان عکاس آن است.

هوکایدو، (Hokkaido )، ژاپن

ژاپن

در این عکس انعکاس زیبای شکوفه های گیلاس در آب دیده می شود.

کوینز لند، (Queensland )، استرالیا

استرالیا

این عکس لحظه ای را که نهنگ از آب بیرون می آید و به اطراف نگاهی می اندازد، را نشان می دهد. به این حرکت نهنگ جهش جاسوسی می گویند. مانند این است که این پادشاهان اقیانوس متوجه حضور ما شده اند و در تلاش هستند که با ما ارتباطی برقرار کنند. در این عکس تلاش کردم که نهنگ را بین دو دنیای متفاوت و در حال تلاش برای برقراری ارتباط نشان دهم.

نوادا و کالیفرنیا

آمریکا

دهلی، هند

هند

رودخانه یامونا، (Yamuna ) در دهلی بسیار آلوده، گل آلود و کثیف است. این رودخانه دومین رودخانه مقدس هند بعد از گانگا، (Ganga ) است. مردم به علت تقدس، در این رود بدن خود را می شویند. در فصل زمستان، مرغ های دریایی بر فراز این رود پرواز می کنند. در این عکس مردی مشغول شستشوی بدن خود با آب رودخانه است.

هوکایدو، (Hokkaido )، ژاپن

بارش شهاب سنگ

خلیج مارینا، (Marina Bay )، سنگاپور

سنگاپور

در این عکس استراحتگاه و مغازه هایی در خلیج مارینا نشان داده شده است. راهرو های غیر هم سطح عکس را زیباتر کرده اند. با شکیبایی منتظر قایق بودم تا در کادر عکاسی قرار گیرد. در این عکس مسافران، فروشندگان و کسانی که مشغول صرف شام هستند را می توان دید.

ریو دژانیرو، برزیل

برزیل

روز بسیار مناسبی برای شنا در ساحل ریودژانیروی برزیل بود و این مرد به نحو احسنت از این موضوع استفاده می کرد. او شناگر ماهری بود و زمانی که منتظر آمدن موج بزرگ تری بود، این عکس را از او گرفتم.

دوبولتی، (Dubulti )، آمریکای لاتین

آمریکای لاتین

در این عکس دو ماهیگیر مشغول گرفتن ماهی در صبح زود هستند.

جاردینس دلا رینا، (Jardines de la Reina )، کوبا

کوبا

با غروب خورشید، نور طلایی رنگ آن از سطح آب وارد دریا شده و به بدن ابریشمی کوسه هایی که برای شکار آماده هستند، می تابد. برای گرفتن این عکس محدودیت زمانی داشتم. هر چه نور خورشید کمتر می شد، مرد قایق ران، من را بیشتر در تنگنا برای ترک دریا می گذاشت، زیرا وقتی که هوا تاریک می شود، کوسه ها خطرناک تر می شوند.

کاناستوتا، (Canastota )، نیویورک

نیویورک

تنها صدایی که در این صبح بهاری به گوش می رسید، صدای این سه غاز بود. آن ها در قسمتی از دریاچه دور هم جمع شده بودند و به سختی در مه قابل تشخیص بودند. زمانی که مشغول دیدنی آن ها بودم، غازی که در وسط بود، چرخی زد و بال هایش را گشود و من این لحظه را شکار کردم.

راجاستان، (Rajasthan)، هند

هند

مردم در کویر راجاستان هند آب را در کوزه های سرامیکی و روی سر خود حمل می کنند. این کوزه ها آب را برای استفاده رهگذران خنک و تازه نگه می دارد.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1943

به "عکس هایی از زیبایی شگفت انگیز آب را به تماشا بنشینید (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس هایی از زیبایی شگفت انگیز آب را به تماشا بنشینید (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید