قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ اعلام شد

به گزارش مجله سویگل، به گفته معاون بازرسی و نظارت بر اتاق اصناف ایران قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم 31 هزار تومان، هر کیلو مرغ منجمد 20 هزار تومان و هر شانه (30 تایی) تخم مرغ 43 هزار تومان است.

قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ اعلام شد

به گزارش ایسنا، بهنام نیک منش اظهار کرد: در پی تشکیل ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی، اتاق اصناف ایران به عنوان عضو اصلی ستاد تنظیم بازار انتخاب شد. قرارگاه امنیت غذایی ذیل این ستاد، هر روز برگزار می گردد و با پیگیری های این قرارگاه شاهد افزایش رعایت قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ در واحد های توزیعی هستیم.

به گفته معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم 31 هزار تومان است، اما هفته گذشته با نرخ 37 هزار تومان هم در بازار عرضه می شد که امروز در بخش هایی از تهران حتی با نرخ های کمتر هم عرضه می گردد.

وی اضافه کرد: عرضه مرغ منجمد نیز از سوی شرکت پشتیبانی امور دام افزایش یافته و با نرخ هر کیلو 20 هزار تومان عرضه می گردد. این افزایش عرضه مرغ منجمد نیز بر حفظ تعادل نرخ مرغ گرم تاثیر گذار بوده است. بعلاوه نرخ مصوب یک شانه (30 تایی) تخم مرغ، 43 هزار تومان است.

نیک منش با بیان اینکه پیگیری های این قرارگاه، منجر به افزایش عرضه مرغ گرم و تخم مرغ، توضیح داد: به عنوان نمونه در میدان بهمن تهران از 250 تن به 540 تن رسیده است. افزایش عرضه، در پی افزایش نظارت بازرسان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی بر مرغ داری ها و حلقه پیش از عمده فروشی تحقق یافته است. با نظارت بازرسان، مرغ داری ها نمی توانند مرغ را بیش از زمان مقرر نگهداری نموده و باید به موقع به کشتارگاه عرضه نمایند.

لازم به ذکر است که نرخ مصوب مرغ برای مصرف نماینده در فروردین سال جاری 24 هزار و 900 تومان معین شد، اما در اوایل آبان با افزایش مجدد به 31 هزار تومان تغییر کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1890

به "قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید