منطقه نمونه گردشگری فندقلو به بهره بردار بخش خصوصی واگذار می شود

به گزارش مجله سویگل، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، نادر فلاحی ظهر امروز دوم آذرماه در بازدید از پروژه های گردشگری شهرستان نمین اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو جزو جنگل های ثبت شده جهانی هیرکانی و یکی از کم نظیرترین مناطق جغرافیایی کشور بوده و دارای جاذبه بسیار بالا در جذب گردشگران داخلی و خارجی است، باید به این منطقه توجه ویژه شود.

منطقه نمونه گردشگری فندقلو به بهره بردار بخش خصوصی واگذار می شود

او افزود: تا به امروز نحوه میزبانی از جهانگردان در این منطقه به صورت سنتی بوده است و این امر سبب شده تا جهانگردان در بعضی موارد به این میراث طبیعی بشری آسیب زده اند و همچنین با توجه به اینکه متولی نظافت محیطی این منطقه مشخص نیست، در بعضی نقاط رها شدن زباله در محیط موجب خراب شدن نما و منظر طبیعی این منطقه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توجه به این مسائل برای سامان دهی و مدیریت بهینه این منطقه در نظر داریم بهره برداری از منطقه نمونه فندقلو را با موضوع فرمانداری نمین و هماهنگی سازمان منابع طبیعی به بخش خصوصی واگذار کنیم.

فلاحی ادامه داد: واگذاری مدیریت منطقه به بخش خصوصی موجب بهبود نگهداری این منطقه خواهد شد و بهره بردار موظف می شود تا ضمن نظافت عمومی و جمع آوری و دفع زباله های منطقه اقدام به مراقبت و نگهداری از جنگل کرده و از آسیب دیدگی بیشتر این منطقه جلوگیری خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی استان اردبیل در راستای جهش تولید و توسعه همه جانبه اقتصاد و جهانگردی شهرستان نمین اقدامات اساسی در زمینه توسعه زیرساخت های جهانگردی کرده است که احداث جهت برگشت منطقه فندقلو و بهسازی جاده دسترسی این منطقه به شهر آبیب یگلو و همچنین تامین راه و زیرساخت مجموعه جهانگردی تله کابین حیران از جمله این اقدامات است.

مدیرکل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی استان اردبیل تصریج کرد: ما از تمامی سرمایه گذاران توانمند بخش خصوصی به منظور احداث پروژه های شاخص جاذب جهانگرد متناسب با زیست بوم منطقه دعوت می کنیم تا در شهرستان نمین سرمایه گذاری کنند تا از حمایت های ویژه برخوردار شوند.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1295

به "منطقه نمونه گردشگری فندقلو به بهره بردار بخش خصوصی واگذار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه نمونه گردشگری فندقلو به بهره بردار بخش خصوصی واگذار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید