نتایج عجیب آزمایش تصادفی کرونا در کابل

به گزارش مجله سویگل، وزارت بهداشت افغانستان بیان نمود، افراد انتخاب شده در مرحله نخست تست سریع شده که نتیجه 260 تن در مرحله اول مثبت بوده، اما در مرحله بعدی و انجام تست پی سی آر از میان این افراد، 156 تن مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

نتایج عجیب آزمایش تصادفی کرونا در کابل

به گزارش ایسنا، وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان می گوید، این تحقیق توسط 10 تیم و در مناطق مختلف کابل اجرا شده است. او افزود که هرچند با توجه به افراد آزمایش شده در این تحقیق نمی شود نتایج آن را به کل شهروندان کابل تعمیم داد، اما به گفته وی، این یک هشدار برای ساکنان شهر کابل است که توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

او گفت، این تحقیق نشان می دهد که ویروس کرونا به شکل بسیار سریع در جامعه در گردش است.

سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان هشدار داد که کشورش به نقطه اوج شیوع ویروس کرونا نزدیک می شود و شمار موارد مثبت ویروس کرونا هر روز رو به افزایش است. به گفته وی، در هفته های پیش رو شمار مبتلایان بیشتر خواهد شد.

او بار دیگر از مردم خواست که فاصله اجتماعی را مراعات و توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

در همین حال، امروز کابینه افغانستان محدودیت های قرنطینه را تا آخر ماه رمضان تمدید کرد. پرواز های مسافربری از کابل به سایر ولایت ها و برعکس نیز متوقف شده است.

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده که در روز گذشته 591 نمونه مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته و 179 مورد مثبت شناسایی شده است. به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 2496 تن رسیده است.

او گفت که بیشترین موارد مثبت در 24 ساعت گذشته به ترتیب در ولایت های کابل، هرات و بلخ به ثبت رسیده اند.

مایار همچنین شرح داد که در روز گذشته چهار نفر از مبتلایان جان باخته اند که با این رقم شمار کل جان باختگان به 72 تن رسید.

بر اساس گزارش بی بی سی، کرونا راهش را به درون ادارات دولتی افغانستان نیز باز کرده است. به تازگی وزارت امور زنان افغانستان از مبتلا شدن چند کارمند این وزارت به این بیماری خبر داده است.

نبیله مصلح، معاون وزارت امور زنان افغانستان گفته که در بیشتر از یک ماه گذشته رهبری و تعدادی از کارمندان این وزارت به کارشان ادامه می دادند و به همین دلیل دو رئیس و سه راننده این وزارت در دو هفته پسین به این بیماری مبتلا شده و تعدادی زیادی از کارمندان این وزارت هم مشکوکند.

پیش از این از ابتلای 20 کارمند ریاست جمهوری به بیماری کرونا نیز گزارش شده بود.

وزارت بهداشت افغانستان هم تایید کرد که تا به امروز 228 تن از کادر پزشکی این وزارت به کرونا مبتلا شده اند.

یاسر ابرار، مجری تلویزیون خصوصی طلوع در کابل که به کرونا مبتلا شده، در صفحه فیسبوکش نوشت، مادرش را نیز به کرونا مبتلا کرده است.

دو روز پیش شبکه رسانه ای موبی با نشر اعلامیه ای نتیجه مثبت آزمایش کرونای 14 نفر از کارمندان این شبکه رسانه ای را تایید کرد.

از سوی دیگر، وزارت دارایی افغانستان اعلام کرده که بسته مالی حکومت به خاطر مبارزه با ویروس کرونا و رفاه عمومی در کابینه تایید شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 942

به "نتایج عجیب آزمایش تصادفی کرونا در کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج عجیب آزمایش تصادفی کرونا در کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید