ورود موج اصلی ملخ های صحرایی تا 10 روز دیگر

به گزارش مجله سویگل، سیدمحمدرضا میر با بیان اینکه تا کنون با ملخ های صحرایی در سطحی بالغ بر 125 هزار هکتار در هفت استان مبارزه شده که بیشترین مبارزه در استان سیستان و بلوچستان و کمترین آن نیز در استان خراسان جنوبی بوده است، اظهار کرد: درحال حاضر حجم بسیار کمی از این ملخ های صحرایی از هند و پاکستان وارد کشور شده و در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان های زابل و زاهدان ریزش داشته اند.

ورود موج اصلی ملخ های صحرایی تا 10 روز دیگر

وی درگفت وگو با ایسنا ادامه داد: پیش بینی می گردد که طی 10 تا 15 روز آینده موج اصلی این ملخ ها در حجم گسترده وارد کشور شوند و استان های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، فارس و جنوب کرمان را در بر گیرند.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات همچین به فیلمی که اخیرا از هجوم ملخ های صحرایی به جیرفت کرمان در فضای مجازی منتشر شده، اشاره نمود و گفت: این فیلم صحت ندارد، زیرا ملخی که در این فیلم نشان داده می گردد، ملخ صحرایی نبوده و از نوع ملخ بومی در منطقه جیرفت کرمان است که هیچ ضرر و زیانی برای منطقه ندارد.

وی ادامه داد: از مدیر حفظ نباتات جیرفت هم پیگیری کردیم و آن ها نیز اعلام کردند که حتی در آن حجمی که در فیلم نشان داده شده ملخ بومی نیز در یکی دو روز اخیر در منطقه وجود نداشته است.

میر با اشاره به اینکه در جیرفت آفت ملخ صحرایی بسیار کم است، گفت: در این منطقه در سطحی بالغ بر هزار هکتار با ملخ صحرایی مبارزه شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 925

به "ورود موج اصلی ملخ های صحرایی تا 10 روز دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود موج اصلی ملخ های صحرایی تا 10 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید