گزارش کامل از سیدبندی لیگ قهرمانان، تقابل احتمالی شجاع و پرسپولیس

به گزارش مجله سویگل، به گزارش خبرنگاران، مسابقات لیگ قهرمانان 2021 آسیا روز چهارشنبه هفته آینده قرعه کشی می شود. سیدبندی این مسابقات امروز اعلام شد که بر این اساس پرسپولیس، تراکتور، استقلال و فولاد خوزستان (در صورت صعود) به ترتیب در سیدهای اول تا چهارم قرار دارند.

گزارش کامل از سیدبندی لیگ قهرمانان، تقابل احتمالی شجاع و پرسپولیس

سید یک

الدحیل قطر

الهلال عربستان

پرسپولیس ایران

الشارجه امارات

السد قطر

سید دوم

النصر عربستان

تراکتور ایران

شباب الأهلی امارات

الریان قطر

الأهلی عربستان

سید سوم

پاختاکور ازبکستان

الوحدات اردن

گوا هندوستان

استقلال تاجیکستان

استقلال ایران

سید چهارم

الشرطه عراق (سایر تیم ها بعد از مرحله پلی آف تعیین می شوند. فولاد خوزستان در مرحله پلی آف باید با العین امارات بازی کند و در صورت صعود در سید چهارم قرار می گیرد.)

تقابل استقلال ایران با الشرطه در فصل 2020

استقلال چطور به مرحله گروهی رسید؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه ایران را برای لیگ قهرمانان 2021 آسیا 2+2 معین کرده بود. در واقع پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ برتر و تراکتور به عنوان قهرمان جام حذفی سهمیه مستقیم در لیگ قهرمان گرفته بودند و استقلال و فولاد باید در مرحله پلی آف بازی می کردند. با این حال، امروز جمعه رسماً اعلام شد که استقلال به دلیل کنار گذاشته شدن تیم کوپه داغ ترکمنستان، به جای این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حاضر خواهد شد.

کار سخت استقلال و فولاد

سیدبندی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حکایت از کار سخت استقلال و تیم فولاد (در صورت صعود به مرحله گروهی) دارد. استقلال می تواند مطمئن باشد که در آسیا علاوه بر کنندگان ایران، با تیم های پاختاکور، الوحدات، گوا و استقلال تاجیکستان همگروه نمی شود. احتمال همگروهی استقلال با تیم های سید یک از جمله الهلال، السد و الدحیل و تیم های قدرتمند سید دو از جمله الاهلی، الریان یا النصر می تواند کار آبی های تهران را سخت کند.

پرسپولیس و فرار از رویارویی با قدرت های آسیا

تیم پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ ایران و نایب قهرمان لیگ قهرمانان 2020 در سید یک قرار گرفته است و خیالش بابت رویارویی با تیم های قدرتمند این سید از جمله الهلال، السد، الدحیل و الشارجه راحت است. البته پرسپولیس فصل گذشته توانست السد را در مرحله حذفی شکست بدهد.

دیدار پرسپولیس و السد در فصل 2020 که با برد پرسپولیس تمام شد

تقابل احتمالی شجاع خلیل زاده و علی کریمی با استقلال و پرسپولیس

در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، علاوه بر چهار کننده ایران، دو بازیکن ایرانی هم به عنوان لژیونر در تیم های قطری حضور دارند. علی کریمی هافبک تیم الدحیل است که باتوجه به حضور الدحیل در سید یک با پرسپولیس، در مرحله گروهی با این تیم روبرو نمی شود ولی این احتمال هست که تیم کریمی با استقلال همگروه شود و این بازیکن به مصاف تیم سابق خود برود. شجاع خلیل زاده مدافع سابق پرسپولیس هم این فصل در الریان قطر حضور دارد. الریان در سید دوم قرار گرفته است و ممکن است استقلال یا پرسپولیس با این تیم همگروه شود.

افزایش تیم ها و تغییر فرمول صعود

کار تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از آنجا سخت تر می شود که تنها پنج تیم صدرنشین و سه تیم دوم جدول که بهترین عملکرد را داشته باشند (در مجموع شرق و غرب 16 تیم) به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند. در مسابقات لیگ قهرمانان 2021 تعداد تیم ها به 40 تیم افزایش یافته است و مسابقات در 10 گروه چهار تیمی به صورت جداگانه در شرق و غرب قاره برگزار می شود.

نحوه برگزاری مسابقات در ابهام

AFC هنوز به صورت شفاف اعلام نکرده است که فصل 2021 لیگ قهرمانان را به چه شکل برگزار می کند. آخرین خبرها از رسانه های قطر حاکی است هر کشور میزبانی یک گروه را بر عهده خواهد گرفت و کنفدراسیون آسیا بعد از مراسم قرعه کشی، شرایط کشورهای داوطلب میزبانی را بررسی می کند. در سال 2020 و به دلیل شیوع ویروس کرونا، این مسابقات به صورت متمرکز در کشور قطر برگزار شد و تیم های اولسان کره جنوبی و پرسپولیس ایران قهرمان و نایب قهرمان شدند.

زمابندی مسابقات فصل 2021

مرحله مقدماتی (تک بازی)

7 اپریل (18 فروردین)

مرحله گروهی (رفت و برگشت)

14 تا 30 اپریل (25 فروردین تا 10 اردیبهشت 1400)

مرحله یک هشتم نهایی (تک بازی)

13 و 14 سپتامبر (22 و 23 شهریور)

مرحله یک چهارم نهایی (تک بازی)

27 و 28 سپتامبر (5 و 6 مهر)

مرحله نیمه نهایی (رفت و برگشت)

رفت: 19 و 20 اکتبر (27 و 28 مهر)

برگشت: 26 و27 اکتبر (4 و 5 آبان)

فینال (رفت و برگشت)

رفت: 21 نوامبر (30 آبان)

برگشت: 27 نوامبر (6 آذر)

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1411

به "گزارش کامل از سیدبندی لیگ قهرمانان، تقابل احتمالی شجاع و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش کامل از سیدبندی لیگ قهرمانان، تقابل احتمالی شجاع و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید