یتیمخانه سابق سه راه افسریه بهشت بچه ها کار شد

به گزارش مجله سویگل، یتیمخانه سابق سه راه افسریه به مدرسه پرتو بهشت برای بچه ها کار و بچه ها افغانستانی که با مشکل ثبت نام در مدارس عادی روبرو هستند، تبدیل شد.

یتیمخانه سابق سه راه افسریه بهشت بچه ها کار شد

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن چیه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

مجله سویگل/سارا جعفرزاده: یتیمخانه شهید رمضان که در سه راه افسریه واقع شده است و افتتاح آن به سال 1373 باز می گردد با تغییر کاربری به مدرسه پرتو بچه ها کار تبدیل شد و قرار است تعداد زیادی از بچه ها کار و افاغنه که با مشکل ثبت نام در مدارس عادی روبرو هستند در این مدرسه به تحصیل مشغول شوند. این مدرسه در مساحتی بالغ بر 2 هزار و 600 متر مربع بنا و 500 متر مربع عرصه در 3 طبقه ساخته شده و دارای امکانات مختلفی از جمله سالن ورزشی، کلاس های استاندارد درسی، سالن اجتماعات، اتاق مشاوره و ... است.

تغییر کاربری یتیمخانه

منطقه 15 دارای 3 مدرسه ویژه بچه ها کار است و با راه اندازی مرکز پرتو بهشت این تعداد به 4 مرکز می رسد. اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه 15 در این باره می گوید: در حال حاضر مکان سابق نگهداری از ایتام به دلیل اینکه هر کدام از ایتام پا به سن قانونی گذاشته اند دیگر مانند گذشته فعال نبود و به همین دلیل تصمیم بر تغییر کاربری این مکان گرفته شد. این مرکز به مدرسه بچه ها کار تبدیل می گردد و قرار است خدمات آموزشی مهارت محور به بچه ها کار و افاغنه ارائه گردد اما با توجه به اینکه بیشتر این افراد از مسائل مختلفی از جمله نداشتن سرپرست و سرپناه و یا بدسرپرست بودن رنج می برند، برای ارائه خدمات به آنها باید به صورت مهارت محور عمل کنیم.

آموزش مهارت محور

هدف ازایجاد مرکز پرتو بهشت ارائه خدمات به بچه ها بازمانده از تحصیل است. مختاری می افزاید: با توجه به اینکه بچه ها کار و افاغنه درحال حاضر به دلیل نداشتن مدارک شناسایی و اسناد هویتی مشکل ثبت نام در مدارس منطقه را دارند، می توانند از خدمات تحصیلی بدون داشتن محدودیت دراین مرکز بهره مند شوند. ابتدا بچه ها آسیب دیده و در معرض آسیب در محله های کم برخوردار مانند اتابک، هاشم آباد و رضویه ومشیریه شناسایی می شوند و بعد از ثبت نام در این مرکز، از خدمات مختلف تحصیلی برخوردار می شوند. مختاری با تاکید بر متفاوت بودن آموزش در این مرکز در مقایسه با مدارس معمولی می گوید: تا کنون 138 کودک آسیب دیده در این مرکز ثبت نام نموده اند و شیوه آموزش به بچه ها آسیب دیده متفاوت تر از آموزش به سایر کودک و قرار است با جذب کادر آموزشی مجرب آموزش های درسی به صورت مهارت محور و مبتنی بر خلاقیت و مشارکت خود بچه ها به آنها ارائه می گردد.

این مرکز در سه راه افسریه، خیابان بهشتی، کوچه 35 واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 653

به "یتیمخانه سابق سه راه افسریه بهشت بچه ها کار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یتیمخانه سابق سه راه افسریه بهشت بچه ها کار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید