14 قانون که به بهتر شدن استایل شما یاری می نماید (مخصوص آقایان)

به گزارش مجله سویگل، در زندگی و به خصوص دنیای مد، قوانین بسیار زیادی برای هر چیزی وجود دارد؛ شاید بعضی اوقات به این موضوع فکر کنید که قانون شکنی می تواند فرایند همه چیز را برایتان عوض کند و حس و حال دیگری به استایل شخصی شما بدهد. بله در واقع درست است؛ زیرا می توانیم بگوییم در دنیای مد و فشن همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد و شما با خلاقیت می توانید آیتم هایی را انتخاب کنید که شاید به فکر کسی دیگر نرسیده باشد؛ اما در عین اینکه قوانین را دور می زنید و استایل منحصر به فردی برای خود می سازید، باید بدانید که بعضی از قوانین وجود دارند که به شما یاری می نمایند تا استایل بهتری داشته باشید و کیفیت و جذابیت خود را بیشتر کنید. بعلاوه این قوانین به افرادی که به تازگی وارد دنیای بزرگ مد شده اند و هنوز سردرگم هستند، یاری می نماید تا راه خود را پیدا نمایند. اگر دوست دارید با این قوانین آشنا شوید، در ادامه این مقاله با مجله خبرنگاران، همراه شوید.

14 قانون که به بهتر شدن استایل شما یاری می نماید (مخصوص آقایان)

1. یک کت و شلوار خوب بپوشید

کلید یک کت و شلوار خوب، فیت بودن آن است. اگر قصد خرید یک کت و شلوار آماده را دارید، روی تناسب قسمت شانه ها تمرکز کنید. اگر می خواهید یک کت و شلوار بدوزید، برای این موضوع نگرانی نداشته باشید؛ زیرا لباس کاملا متناسب با اندام خودتان طراحی و دوخته خواهد شد. در انتخاب مدل کت و شلوار همواره درست تحقیق کنید و مدلی را انتخاب نکنید که چند سال بعد با تماشا عکس هایتان از خود ناامید شوید! یک کت و شلوار کلاسیک، با رنگ تیره، دو دکمه و جزئیات میانه، همواره انتخابی مطمئن برای شما می ماند. در واقع ایده اصلی این است که شما کت و شلوار را مانند یک بوم خالی در نظر بگیرید و بتوانید با اضافه کردن آیتم های مختلف به آن، استایلتان را منحصر به فرد کنید؛ نحوه پوشیدن یک کت و شلوار همان چیزی است که دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد.

2. عاقلانه و هوشمندانه روی یک ساعت سرمایه گذاری کنید

به گفته argues Don Cochrane، مدیرعامل برند ساعت Vertex، ساعت مانند یک اثر هنری است. ساعت ها یک آیتم کاملا شخصی هستند و گذر عمر شما را در طول زمان تعیین می نمایند؛ آن را انتخاب کنید چون دوستش دارید و نه به خاطر اینکه فکر می کنید به یاری آن می توانید پول در بیاورید. ساعت ها مدل ها و طرح های بسیار زیادی دارند؛ از مدل های ورزشی و اسپرت گرفته تا مدل های رسمی، همه و همه جز انتخاب های شما هستند؛ البته باید دقت کنید مدلی که انتخاب می کنید، علاوه بر اینکه متناسب با سلیقه شماست، باید با استایل روزانه شما مطابقت داشته باشد تا بتوانید همواره از آن بهره ببرید. خریدن ساعت، شاید آسان نباشد؛ نکاتی وجود دارد که به شما یاری می نماید تا برترین انتخاب را داشته باشید، برای آشنا شدن با این نکات اینجا کلیک کنید.

3. از رنگ ها نترسید

چه استایل شما رسمی است و چه کژوال، اضافه کردن مقداری رنگ همواره معجزه خواهد نمود. به گفته Oliver Spencer، طراح لباس مردانه، بیشتر مردان به ناحق از اثر رنگ ها می ترسند و انتخاب هایشان را به رنگ هایی در طیف مشکی و سورمه ای محدود می نمایند! اسپنسر رنگ هایی مانند صورتی، سبز، خردلی و طیف روشن از آبی را به عنوان رنگ های همه کاره در طول سال پیشنهاد می نماید و توصیه می نماید که این رنگ ها جلوه بیشتری به استایل شما می دهند. البته بهتر است که در رنگ ها زیاده روی نکنید تا بتوانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید.

  • راهنمای کامل ترکیب رنگ در استایل مردانه

4. شلوار جین؛ یار همیشگی

به گفته Alex Mir، یکی از مالکین برند Forge Denim، کاربردی ترین و محبوب ترین لباس جهان برای مردان، شلوار جین راسته است. این شلوارها در قسمت ران کمی گشادتر و راحت تر هستند و در قسمت پایین چسب نبوده و حالت راسته ای دارند. این ویژگی ها باعث می شوند تا آن ها را در استایل های متفاوت به کار برد و با کفش های هوشمند (مانند لوفرها) و بعلاوه کتانی ها ست کرد.

  • 5 قانون مهم برای پوشیدن کفش رسمی با شلوار جین

5. از لباس هایتان مراقبت کنید

شاید این همان توصیه ای باشد که مادرتان به شما می نماید؛ اما اگر روی لباس هایتان سرمایه گذاری نموده اید، مراقب آن ها باشید. برای لباس هایتان از چوب لباسی های چوبی و برای کفش هایتان از قالب های چوبی کفش بهره ببرید و همواره آن ها را واکس بزنید و تمیز کنید. کت و شلوار خود را همواره به خشک شویی ببرید، لباس هایتان را به طور منظم بشویید و در حالت ایدئال بگذارید تا خودشان خشک شوند. (خشک کن ها به مرور زمان می توانند بافت پارچه را تخریب نمایند.) لباس های چرمی نیازمند مراقبت زیادی هستند؛ بنابراین آن ها را نباید فراموش کنید. بعلاوه یک روتین نظافت ساده برای خودتان نیز در نظر بگیرید؛ موهایتان را مرتب کنید و ناخن هایتان را کوتاه کنید.

6. از یک لباس زیر ساده بهره ببرید

استایل شما فقط چیزی نیست که دیگران می توانند ببینند! وقتی صحبت از لباس زیر مردانه باشد، احتمالا می دانید که بهتر است آن ها را ساده انتخاب کنید و طرح های فانتزی خیلی مناسب افراد بالغ نیستند. هیچ گزینه ای مانند باکسرهای پنبه ای برای شما نخواهند بود؛ زیرا آن ها به پوست شما اجازه نفس کشیدن می دهند و بسیار راحت هستند.

7. پول هایتان را برای یک کفش خوب خرج کنید

اگر دوست دارید کفشی داشته باشید که بتوانید آن را در استایل های متفاوت بهره ببرید و علاوه بر آن، دچار کمردرد، زانو درد و پا درد نشوید، به شما توصیه می کنیم تا روی یک کفش باکیفیت سرمایه گذاری کنید. بهتر است در انتخاب رنگ، طرح و مدل آن خیلی وسواس به خرج ندهید و انتخابتان را ساده نگه دارید؛ مدل های فانتزی می توانند در ابتدا جالب و دوست داشتنی به نظر برسند اما بعد از مدتی از آن ها خسته خواهید شد. مدل هایی از جمله لوفرها و کفش های کلاسیک مردانه گزینه هایی هستند که هرگز قدیمی نخواهند شد. دقت کنید که نوک انگشتان شما باید راحت باشند؛ بنابراین کفش های کلاسیک مردانه که طرح جلوی آن ها گرد هستند، هرگز از مد خارج نمی شوند.

8. اکسسوری ها را نباید فراموش کنید

اکسسوری هایی مانند کراوات یا پوشت ها، می توانند به استایل کلاسیک شما مجذوب کنندهیت بیشتری بدهند؛ اما در نحوه انتخاب و استفاده از آن ها مراقبت باشید. بهتر است رنگ آن ها را با یکی از لباس هایی که می پوشید ست کنید؛ در واقع رنگی را انتخاب کنید که ترکیب جالبی با لباس هایتان ایجاد کند ولی آن ها را یک رنگ انتخاب نکنید. وقتی صحبت از ست کردن پیراهن و کراوات باشد، رنگ کراوات یا پوشت خود را تیره تر از کت یا ژاکت خود انتخاب کنید. بعلاوه در استفاده از اکسسوری ها زیاده روی نکنید؛ اگر از یکی از آیتم ها مطمئن نیستید، آن را حذف کنید.

9. به مکانی که می خواهید بروید توجه کنید

استایل شما صرفا نباید برای بیان شخصیت شما باشد؛ بلکه در بعضی مواقع ضروری است که تم یا موقعیت مکانی که می خواهید به آن جا بروید را در نظر بگرید. لباس ها را مانند یک کد در نظر بگیرید؛ برای اینکه با تم و موقعیت هماهنگ باشید، باید ترکیب کدهای شما درست باشد؛ فرقی نمی نماید به محیط کاری می روید یا یک مهمانی و جشن عروسی. به گفته تام فورد، رعایت کردن این موضوع، نوعی احترام به دیگران نیز محسوب می گردد.

10. عینک را دست کم نگیرید

برای پیدا کردن برترین عینک، حتما وقت بگذارید. بیشتر مردم فقط 7 دقیقه را صرف خریدن عینکی می نمایند که برای حداقل 3 سال بعد می خواهند استفاده نمایند. انتخاب نامناسب دلیلی است که بیشتر مردم از عینک های خود متنفر هستند. برای خرید برترین مدل، علاوه بر سلیقه شخصی، فرم صورت، چشم، ابرو و مدل موهایتان را در نظر بگیرید و در نهایت چیزی را انتخاب کنید که روی صورتتان احساس ناراحتی ایجاد نکند.

  • برترین مدل فریم عینک آفتابی بر اساس فرم صورت شما کدام مدل است؟

11. یک استایل همه کاره انتخاب کنید

شما باید لباسی را انتخاب کنید که به طور همزمان هم مجذوب کننده به نظر برسید و هم احساس راحتی کنید. برای اینکه بهتر است همواره آب و هوا را در نظر بگیرید. شما می توانید همواره یک کت یا ژاکت را به عنوان یک لایه اضافه تر به همراه داشته باشید. ژاکت های کتان، جین و ژاکت های بامبر برای این مواقع برترین گزینه هستند.

12. یک کت و شلوار رسمی خریداری کنید که هرگز قدیمی نمی گردد

شاید موقعیت های پیچیده و رسمی کم پیش بیایند؛ اما به طور کلی انتخاب کردن یک لباس مناسب می تواند کمی سخت باشد. با داشتن یک دست لباس رسمی مناسب در کمد خود هرگز ضرر نخواهید کرد. یک کت و شلوار مشکی یا آبی نفتی به همراه یک کراوات یا پاپیون انتخاب مطمئنی برای شما خواهد بود.

13. با پیراهن مردانه، استایل کلاسیک را رها نکنید

شاید احمقانه به نظر برسد؛ اما شما می توانید هر پیراهنی را گران قیمت جلوه بدهید؛ فقط کافی است به درستی آن را اتو بزنید! همه چیز به جزئیات بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید، از استایل های جسورانه خودداری کنید و انتخاب های مطمئنی داشته باشید.

14. بدانید چه زمانی قوانین را زیر پا بگذارید

برای اینکه استایل درستی داشته باشید، باید بدانید چه زمانی اجازه دارید قوانین را زیر پا بگذارید. برای مثال یک جلسه کاری که رئیس شما در آن جا حضور دارد، موقعیت مناسبی برای شکستن قوانین نیست؛ اما برای یک دورهمی محبت آمیز، در این موضوع آزادی بیشتری دارید.

حرف آخر

در این مقاله شما را با 14 قانون برای بهتر شدن استایل آشنا کردیم. البته شاید قوانین بیشتری هم وجود داشته باشند که خودتان بر اساس تجربه در طول سال ها و با استایل های مختلف، کشف نموده باشید. نکته ای که باید بدانید این است که لذت لباس پوشیدن همین است که نگذارید هیچ قانونی مانع کارتان گردد؛ آیتم های نو را امتحان کنید و ببینید در کدام یک از آن ها احساس بهتری پیدا خواهید کرد. اما قوانینی که در این مقاله به شما معرفی کردیم، همگی امتحان خود را پس داده اند و می توانید از آن ها مطمئن باشید که یاری گرفتن از آن ها به ضررتان نخواهد بود!

منابع: Fashionbeans, Gentwith

منبع: دیجی استایل
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2041

به "14 قانون که به بهتر شدن استایل شما یاری می نماید (مخصوص آقایان)" امتیاز دهید

1 کاربر به "14 قانون که به بهتر شدن استایل شما یاری می نماید (مخصوص آقایان)" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 قانون که به بهتر شدن استایل شما یاری می نماید (مخصوص آقایان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید