اتحادیه اروپا تسلیم شدن مقابل فشار پکن درباره گزارش کرونا را رد کرد

به گزارش مجله سویگل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا بابت اتهامات مطرح شده در یک گزارش مبنی بر تسلیم شدن در برابر فشارهای چین، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

اتحادیه اروپا تسلیم شدن مقابل فشار پکن درباره گزارش کرونا را رد کرد

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نقل از پایگاه خبری یورو نیوز، سوالاتی پیرامون آنالیز مجدد متن مربوط به اطلاعات نادرست درباره کووید-19 باقی مانده است. این مساله پس از آن مطرح شد که نیویورک تایمز گزارش کرد، مقام های اتحادیه اروپا بخش هایی از این سند را تغییر داده اند.

پیتر استانو، سخنگوی کمیسیون اروپایی گفت: هرگونه ادعا درباره اینکه ما در گزارش خود به هر نوع فشار بیرونی سر تعظیم فرود آورده ایم، رد می کنم و به آن را به چالش می کشم.

این گزارش در سایتی که توسط سرویس اقدام خارجی اروپایی ایجاد نموده و تحت نظر جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپاست، منتشر شد تا کمپین هایی را که اطلاعات نادرست منتشر می نمایند، در نظر بگیرد.

در متن این گزارش آمده است: شواهدی مبنی بر فشار هماهنگ شده توسط منابع رسمی چینی به منظور برطرف هرگونه تقصیر بابت شیوع این بیماری همه گیر وجود دارد. اما نیویورک تایمز با اشاره به نسخه قدیمی این متن گزارش داد که جملاتی در این گزارش حذف شده و لحن آن نیز ملایم تر شده است.

حالا هم یک عضو مجلس هلند در نامه ای به بورل نوشت: می خواهم خیلی نکته بین باشم. هیچ شواهدی مبنی بر کوشش برای ارسال اطلاعات نادرست وجود ندارد. من از بورل می خواهم تا شرح دهد.

این در حالیست که وزارت خارجه چین انتشار اطلاعات نادرست را رد نموده و تاکید دارد که به جای آنکه حامی اخبار نادرست بوده باشد، یک قربانی است.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 922

به "اتحادیه اروپا تسلیم شدن مقابل فشار پکن درباره گزارش کرونا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا تسلیم شدن مقابل فشار پکن درباره گزارش کرونا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید