اثرگذاری ورزش در شب بیشتر است یا روز؟

به گزارش مجله سویگل، اگر می خواهید لاغر و متناسب شوید در این ساعت از شبانه روز ورزش کنید.

اثرگذاری ورزش در شب بیشتر است یا روز؟

ورزش کردن برای حفظ سلامت بدن بسیار لازم است اما انجام این کار در برخی ساعت ها برروی بدن بسیار اثرگذار است و می تواند شما را به سرعت لاغر و خوش اندام کند.

تحقیقات جدید نشان داده است زمان ورزش کردن برای سلامت بدن در طول شبانه روز بسیار مهم است، براین اساس بهترین زمان برای انجام این کار شبها است، زیرا در این بازه از زمان ماهیچه ها تقویت شده و در اثر ورزش کردن بدن فرم بهتری به خود می گیرد و فرد تناسب اندام بهتری پیدا می نماید.

البته این به معنی بی فایده بودن انجام ورزش در طول روز نیست اما اثرگذاری ورزش بر بدن شب ها بیشتر است.

براساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه نورث وسترس شیکاگوی ایالات متحده، عضلات بدن و تقویت یا ضعف آنها رابطه مستقیمی با ساعت بیولوژیک بدن دارد و هنگامی که هوا تاریک است ماهیچه ها از انعطاف بالاتری برخوردار می شوند.

کارشناسان اعتقاد دارند دلیل این امر اکسیژن دریافتی توسط سلول های بدن به میزان زیاد در شبها است که باعث خونرسانی به ماهیچه های بدن شده و آنها را تقویت می نماید.

سلول های ماهیچه ای عضلات دارای پروتئین خاصی در بدن هستند که شب ها بیشتر فراوری می شوند، زیرا در طول روز بدن فرد احتیاج به انر ژی بیشتری دارد و او به فعالیت های مختلف می پردازد اما شب ها با تاریک شدن هوا، عملکرد ماهیچه ها تغییر نموده زمان مناسبی برای تقویت و انجام فعالیت های ورزشی است.

کارشناسان اعتقاد دارند تقویت عضلات تنها برای داشتن تناسب اندام نیست بلکه می تواند یک راه چاره درمانی برای از بین بردن قند اضافی در بدن و درمان دیابت در مبتلایان به این بیماری باشد.

انجام ورزش می تواند سبب تحریک سلول های ماهیچه ای و احتیاج به دریافت بیشتر اکسیژن توسط بدن گردد که برای حفظ سلامت و جلوگیری از بروز انواع بیماری ها از جمله حملات قلبی، سکته مغزی و سرطان بسیار مفید است.

بسیاری از بیماری های مرگبار در بدن به دلیل کمبود دریافت اکسیژن ایجاد می گردد، به همین دلیل کارشناسان توصیه می نمایند افراد شبها و در محیط باز که اکسیژن فراوان دارد به انجام ورزش بپردازند تا سلامت بدن خود را حفظ نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1147

به "اثرگذاری ورزش در شب بیشتر است یا روز؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثرگذاری ورزش در شب بیشتر است یا روز؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید