اعتبارات ویژه برای مقابله با کرونا به خوزستان اختصاص می یابد

به گزارش مجله سویگل، نماینده ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت اعتبار ویژه ای برای خوزستان برای مقابله با ویروس کرونا از سازمان برنامه و بودجه دریافت خواهد کرد.

اعتبارات ویژه برای مقابله با کرونا به خوزستان اختصاص می یابد

به گزارش مجله سویگل به نقل از ایرنا، علیرضا افشار پنجشنبه 5 تیر در برنامه زنده تلویزیونی سلامت خونه از صدا و سیمای مرکز خوزستان به آخرین اقدامات برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: در جلسه ای که با حضور کنندگان خوزستان و اعضای ستاد مبارزه با کرونا برگزار گشت دستورهای وزیر بهداشت ابلاغ شد که امید است با عنایت ویژه وزارت شرایط درمانی در این استان ارتقا پیدا کند.

وی اضافه نمود: قدردانی از پرسنل کادر درمانی و پرستاری، تبدیل شرایط شغلی، پرداخت فوق العاده ویژه به کادر درمانی و پاداش های خاص به پرسنل درگیر با بیماری کرونا از جمله دستورات وزیر بهداشت و درمان بود که در خوزستان اجرا می شوند.

کننده ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور اجرایی کرونا در خوزستان ادامه داد: پرداخت معوقات کادر درمان، تکمیل بیمارستان های استان نظیر بیمارستان طالقانی، اورژانس بیمارستان شهید بهشتی آبادان، ولی عصر (عج) بهبهان و تامین تجهیزات پی.سی.آر نظیر آمبولانس از جمله دستورات وزیر بود که به مسئولان استان ابلاغ شد.

وی شرح داد: تخصیص اعتبار لازم برای حمایت از مراکز درمانی که با شرایط کرونا با کاهش درآمد روبرو شدند، در دستور کار وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت.

افشار همچنین با اشاره به احتمال افزایش محدودیت ها در استان خوزستان گفت: تصمیمات در این زمینه به ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در استان واگذار شده و بر اساس شرایط، مسئولان این استان می توانند تصمیم گیری کنند.

وی بیان نمود: کنندگان استان خوزستان به تازگی جلسه ای با وزیر بهداشت داشتند و تفاهم نامه های خوبی در این جلسه امضا شد که بی شک نویدبخش روزهای خوبی برای این استان است.

کننده ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور اجرایی کرونا در خوزستان گفت: تکمیل طرح های نیمه کاره در حوزه بهداشت و درمان یکی از مطالبات جدی کنندگان استان بود که امید است با این اقدام کیفیت خدمات دهی در خوزستان ارتقا یابد.

وی بیان نمود: اکنون بودجه مناسبی برای مقابله با کرونا اختصاص یافته و وزارت بهداشت قرار است برای استان خوزستان از سازمان برنامه و بودجه اعتبارات قابل توجهی دریافت کند.

افشار گفت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان های قم و گیلان در زمینه اختصاص بودجه تا اندازه ای هیجانی عمل شد، اما اکنون حساب شده تر جلو می رویم.

وی با اشاره به حضور جمعی از پزشکان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران در خوزستان اضافه نمود: این تلاشگران به رغم گرفتاری های شغلی ای که در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران داشتند به محض اینکه خوزستان را نیازمند کمک دیدند درنگ نکردند و با روحیه جهادی در استان حضور یافتند.

کننده ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور اجرایی کرونا در خوزستان عصر پنجشنبه 5 تیر نیز با اعضای ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی اهواز جلسه ای برگزار کرد و در خصوص آخرین اقدامات برای پیشگیری از شیوع ویروس در استان تصمیم گیری کردند.

خوزستان در شیوع بیماری کرونا از یک ماه پیش در شرایط قرمز قرار گرفته و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان افزایش یافته است.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی عنوان کرده اند.

همچنین، پیش از این، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان کرده ستاد ملی مقابله با کرونا به استان خوزستان اجازه داد در صورت ضرورت، محدودیت هایی در شهرهای با شرایط قرمز اعمال شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1057

به "اعتبارات ویژه برای مقابله با کرونا به خوزستان اختصاص می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبارات ویژه برای مقابله با کرونا به خوزستان اختصاص می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید