انتقاد آلمان از تحریم های آمریکا علیه بانک های ایران

به گزارش مجله سویگل، تهران (پانا)-وزارت خارجه آلمان با اقدام جدید آمریکا علیه بانک های ایران، تاکید کردتحریم های جدید آمریکا واردات اقلام بشردوستانه به ایران را دشوارتر می نماید.

انتقاد آلمان از تحریم های آمریکا علیه بانک های ایران

یه گزارش فارس، وزارت خارجه آلمان در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بیان کرد این تحریم ها عملیات واردات اقلام با اهداف بشردوستانه به ایران را بیش از پیش پیچیده می نماید.

برلین در ادامه انتقاد خود از تحریم های جدید ضد ایرانی آمریکا بیان کرد کانال بشردوستانه برای تجارت با ایران در زمان کنونی که این کشور با بحران کرونا درگیر است، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

این وزارتخانه اضافه کرد با سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران موافق نیست و همیشه مخالفت خود را با اجرای آن اعلام نموده است.

وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه عصر (به وقت تهران) 18 بانک ایران را تحت تحریم قرار داد. در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص اعلام شد این وزارت خانه طی رایزنی با وزارت خارجه این کشور نهادهای اقتصادی ایران را برای قرار دادن در لیست تحریم ها شناسایی نموده است.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا با اشاره به تحریم بانک های ایرانی، مدعی شد این تحریم ها با هدف جلوگیری از دستیابی غیرقانونی ایران به دلار بوده و اضافه کرد که این تحریم ها ادامه خواهد یافت تا ایران برنامه هسته ای خود را سرانجام دهد.

پیشتر کارشناسان اعلام نموده بودند که این اقدام ممکن است کانال هایی که ایران از آن برای واردات اقلام بشردوستانه مانند غذا و دارو استفاده می نماید را مسدود کند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه تحریم های جدید آمریکا علیه تعدادی از بانک های ایرانی را محکوم کرد.

ظریف در حساب توئیتری خود نوشت: رژیم آمریکا میخواهد در بحبوحه همه گیری جهانی ویروس کرونا کانال های [اقتصادی] باقی مانده ما برای پرداخت بهای غذا و دارو را نابود کند. ایرانیان در مقابل این ستمگری جدید تاب خواهند آورد. اما دسیسه چینی برای ایجاد گرسنگی دادن به یک جامعه جنایت علیه بشریت است.

ظریف هشدار داد: عاملان و اجرانمایندگان [این اقدام ستمگرانه] که پول ما را بلوکه می نمایند، با عدالت روبه رو خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1213

به "انتقاد آلمان از تحریم های آمریکا علیه بانک های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد آلمان از تحریم های آمریکا علیه بانک های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید