انتشار جزئیات جدیدی از بازداشت شاهزادگان هتل ریتز

به گزارش مجله سویگل، یک کارمند سابق عربستانی جزئیات جدیدی از کمپین به اصطلاح مبارزه با فساد ولیعهد عربستان علیه شاهزادگان و تجار منتشر کرد.

انتشار جزئیات جدیدی از بازداشت شاهزادگان هتل ریتز

به نقل از سایت العهد لبنان، سعید الزهرانی، کارمند سابق مرکز سعودی مقابله با پول شویی و حمایت اقتصادی از تروریسم در دوره 2011 تا 2018 تأکید کرد که فعالیت این مرکز به طور کلی با دستگاه امنیت دولت که در سال 2015 تأسیس شد و به شکل ظالمانه حساب های بانکی مخالفان را بلوکه می نماید، متفاوت است.

الزهرانی که اکنون در کانادا به سر می برد در اظهارات جالبی در گفت وگو با عمر بن عبدالعزیز الزهرانی از دیگر مخالفان عربستانی درباره بعضی حساب های شاهزادگان ارشد و تجار صحبت کرد.

وی گفت که بانک عربستان-فرانسه در رتبه هفتم یا هشتم بانک های فعال در عربستان است.

به گفته الزهرانی، نکته جالب توجه این است که پول هایی که از حساب های شاهزادگان و تجار مصادره شد و ریاض بعدا بیان کرد 110 میلیارد دلار است از بانک ها به مؤسسه اقتصادی دولت منتقل شد اما در بودجه سال های بعد دیده نشد و همین مساله تردیدهایی را درباره سرنوشت آن پول ها به وجود می آورد.

الزهرانی درباره شبی که مسؤولان به دستور محمد بن سلمان شاهزادگان و تجار را بازداشت نموده و به هتل ریتز کارلتون بردند، صحبت کرد.

وی گفت مدیر بانک به آن ها گفته که اتفاقی درحال وقوع است و باید بعد از انتها ساعت کاری شان در بانک بمانند. به همین دلیل او تا صبح روز بعد در بانک بوده است.

الزهرانی گفت که یک گروه در واتس اپ به روسای تمام بانک ها در عربستان اختصاص داده شده که به وسیله آن اسامی ارسال شده و رئیس بانک باید آن را به کارمندانش اعلام می کرد تا حساب های شاهزادگان و تجار بلوکه می شد. هر کدام از آن ها حساب هایی در چند بانک داشتند.

وی تأکید کرد مدتی که دستگاه امنیت دولت به هر بانک برای بلوکه کردن حساب ها داده بود 30 دقیقه بود و در صورت تأخیر کارمند مجازات و چه بسا به همدستی با شاهزادگان یا تجار متهم می شد.

الزهرانی گفت که از بین اسامی که حساب هایشان بلوکه شد تمام اعضای خانواده ملک عبدالله، صالح کامل، ابراهیم العساف و منصور البلوی بوده هستند.

الزهرانی همچنین اسامی بعضی از بازداشت شدگان عقیدتی را که دستگاه امنیتی دولت دستور بلوکه شدن حساب های بانکی شان را داده بود، فاش کرد از جمله این اسامی حسن المالکی، مساعد الکثیری، سامی الثبیتی، صنهات العتیبی، محمد المنجد، علی بادحدح، غرم البیشی، سوف الاحمد هستند که همگی اکنون در بازداشت به سر می برند.

دستگاه امنیت دولت همچنین قبل از بازداشت لجین الهذلول از بانک عربستان-فرانسه خواسته بود جزئیات حسابش را برای او بفرستد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1007

به "انتشار جزئیات جدیدی از بازداشت شاهزادگان هتل ریتز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار جزئیات جدیدی از بازداشت شاهزادگان هتل ریتز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید