اوحدی: 144 شهید مدافع سلامت در فهرست مصادیق شهدای خدمت قرار گرفته اند

به گزارش مجله سویگل، تهران (پانا) - بررسی پرونده 44 نفر از شهدای مدافع سلامت که در دبیرخانه کمیته ملی تعیین مصادیق شهید خدمت بررسی شده بود، در هفتمین جلسه این کمیته نهایی شد و با احتساب این نفرات، شمار قطعی شهدای مدافع سلامت تا به امروز به 144 شهید رسیده است.

اوحدی: 144 شهید مدافع سلامت در فهرست مصادیق شهدای خدمت قرار گرفته اند

به گزارش وزارت بهداشت، سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه در حاشیه هفتمین جلسه کمیته ملی مشخص مصادیق شهید خدمت گفت: امروز هفتمین جلسه کمیته ملی مشخص مصادیق شهدای عزیز و مظلوم مدافع سلامت تشکیل شد. تا به امروز 17 جلسه کمیته کارشناسی در سطح ملی تشکیل و پرونده هایی که از استان ها به کمیته کارشناسی رسیده، با دقت بررسی شده است.

وی افزود: با تشکیل جلسات کمیته ملی مشخص مصادیق شهدای سلامت به ریاست وزیر بهداشت و با عضویت سازمان برنامه و بودجه، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان امور اداری استخدامی کشور، با نهایت دقت، اما با سرعت پرونده شهدای مدافع سلامت مورد بررسی قرار می گیرد.

اوحدی اعلام نمود: تا امروز 277 پرونده به کمیته ملی ارسال شده که امروز با تایید 44 پرونده دیگر، 144 پرونده شهدای مدافع سلامت، مشخص تکلیف شد و این پرونده ها در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرد و افتخار و توفیق بسیار بزرگی برای ماست که بتوانیم در خدمت خانواده های این عزیزان باشیم که انصافا صفحات زرین دیگری را بر کتاب تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی به رشته تحریر درآوردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: 91 پرونده ارسالی به کمیته ملی نقص مدارک داشت که مقرر شد در آخرین جلسه کمیته ملی در سال جاری که هفته آینده برگزار می شود، این پرونده ها مورد بررسی قرار گیرد. پیش بینی ما این است که با مشخص تکلیف این 91 پرونده، بیش از 85 درصد از پرونده های تکمیل شده مشخص تکلیف شده باشد.

وی اظهار کرد: در جلسه هفتم کمیته ملی همانند جلسات قبلی وقتی پرونده شهدای مدافع سلامت را بررسی می کنیم، فضای بسیار سنگینی بر جلسات حاکم است، چون می بینیم که در لیست ما ژنرال های بزرگی اعم از متخصصان قلب، بیهوشی، اطفال، ریه و عفونی و پرستاران و کادر خدوم بهداشتی و درمانی که همه چیز خود را برای سلامت و دفاع از حریم سلامت مردم، در طبق اخلاص گذاشته اند، حضور دارند. قطعا پیام کادر بهداشتی و درمانی این است که مردم حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند چون شرایط بسیار سخت است.

اوحدی گفت: امروز کارنامه وزارت بهداشت و کادر بهداشتی و درمانی کشور که با همت و عزم آنها و پشتیبانی و رعایت مردم، به دست آمده، نسبت به دیگر کشورها بسیار قابل قبول است. امیدواریم که با همکاری مردم به پیک چهارم بیماری نرسیم و شاهد روزهای خوبی برای مردم ایران باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1491

به "اوحدی: 144 شهید مدافع سلامت در فهرست مصادیق شهدای خدمت قرار گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوحدی: 144 شهید مدافع سلامت در فهرست مصادیق شهدای خدمت قرار گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید