بارسلون خلوت تر از هر زمان دیگری است، خبری از 30 میلیون توریست سال 2019 نیست!

به گزارش مجله سویگل، به دلیل شیوع ویروس کرونا مناطق توریستی بارسلونا از تاریخ 13 مارس برای بازدید کنندگان بسته شده است و سخنگوی سازمان توریستی شهر بارسلون نیز گفته است که بارسلون از جنگ ها و بسیاری موانع دیگر جان سالم به در برده است. در سال های اخیر، سالانه نزدیک به 30 میلیون توریست به بارسلونا، در شمال شرقی اسپانیا، سفر کردند تا از مکان های تاریخی آن، سواحل و فرهنگ کاتالونیا لذت ببرند.

بارسلون خلوت تر از هر زمان دیگری است، خبری از 30 میلیون توریست سال 2019 نیست!

تعداد زیادی از آنها (تخمین زده می گردد 3.2 میلیون نفر در سال 2019) گردشگرانی بودند که با کشتی کروز به بندر این شهر، که بزرگترین بندر در دریای مدیترانه است، وارد شدند. درآمد حاصل از گردشگری تقریباً یک پنجم از درآمد بخش تجاری شهر را تشکیل می دهد.

اما اکنون و در زمان شیوع کرونا، خیابان های شلوغی مانند خیابان سانتا ماریا دل مار در محله البورن متروک شده اند و همه چیز برای مسافران و افراد محلی تغییر نموده است. بلافاصله پس از ورود کرونا در اواخر فوریه، گردشگری تعطیل شد و ساکنان آغاز به تن دادن به یکی از سخت ترین قرنطینه ها در بین دیگر شهرهای دنیا کردند.

این روزها بارسلونا چگونه به نظر می رسد؟

خرید مواد غذایی، یکی از معدود فعالیت های مجاز در هنگام شیوع ویروس کرونا در بارسلونا است. در یک صبح آرام در اوایل آوریل، نور خورشید کوچه های قرون وسطایی بارسلونا را روشن می نماید. این صحنه ممکن است زیبا به نظر برسد، اما این سکوت نشان می دهد که هیچ چیز خوب نیست.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 907

به "بارسلون خلوت تر از هر زمان دیگری است، خبری از 30 میلیون توریست سال 2019 نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارسلون خلوت تر از هر زمان دیگری است، خبری از 30 میلیون توریست سال 2019 نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید