با مشاهده این علائم عجیب زبانی نوشیدن قهوه را متوقف کنید

به گزارش مجله سویگل، به گزارش هلث، به دوستداران قهوه هشدار داده شد که ممکن است، نوشیدنی مورد علاقه آنان با ایجاد علائمی در زبان بیشتر از اینکه مفید باشد، مضر تلقی گردد.

با مشاهده این علائم عجیب زبانی نوشیدن قهوه را متوقف کنید

بسیاری از ما حتی نمی توانیم تصور کنیم که صبح زود بدون نوشیدن یک یا 2 فنجان قهوه داغ کار خود را شروع کنیم، اما کافئین بیش از حد، می تواند خطر واقعی برای سلامت به همراه داشته باشد و عدم تعادلی که به طور بالقوه در بدن ایجاد می گردد با این نوشیدنی محبوب بدتر گردد.

اگر می خواهید از این مورد مطلع شوید که شما هم در این گروه جای گرفتید یا خیر، می توانید جلوی آینه بروید و زبان خود را بیرون بیاورید و آزمایش ساده ای انجام دهید تا متوجه شوید که می توانید قهوه بنوشید و یا باید از نوشیدن آن اجتناب کنید.

با مشاهده ترک های زیاد در زبانتان با پوشش زرد رنگ ضخیم، احتمالاً نباید قهوه بنوشید. این مشکل اغلب به دلیل عدم تعادل در بدن است که می تواند با مصرف قهوه تشدید گردد و در طب چینی به عنوان کمبود یین شناخته می گردد. کمبود یین همراه با گرما و رطوبت است.

دکتر لارنس کانینگهام، پزشک عمومی در مرکز راهنمای مراقبت بریتانیا، اظهار کرد: کمبود یین، عدم تعادل در بدن شما را نشان می دهد و منجر به علائم ناخوشایندی مانند بی قراری و مسائل قلبی می گردد.

از آنجایی که قهوه به طور ذاتی، محرک گرمی است، این نوشیدنی می تواند این علائم را تقویت کند، با این حال، او ادعا کرد که این مورد همواره دلیل زرد شدن زبان نیست. پوشش ضخیم زرد روی زبان به طور کلی نشان دهنده عدم تعادل در سیستم گوارشی بدن تا ناسازگاری با قهوه است.

این پوشش را می توان به طیفی از عوامل مانند بهداشت نامناسب دهان، کم آبی، یا وجود باکتری و مخمر نسبت داد. در حالی که قهوه خود معمولا دلیل مستقیم آن نیست، اما می تواند شرایطی را که منجر به چنین پوششی گردد تشدید کند.

قهوه، اسیدی است و می تواند تعادل pH را در دهان تغییر دهد و ممکن است به تکثیر باکتری ها و مخمرها یاری کند و به طور بالقوه منجر به ایجاد پوشش زرد گردد.

علاوه بر زبان زرد، علائم معده مانند رفلاکس اسید نیز می تواند نشانه ای از تاثیر منفی قهوه بر سلامت شما باشد.

دکتر لارنس اضافه کرد: سردردهای مکرر یا میگرن گاهی اوقات می تواند با مصرف بیش از حد قهوه مرتبط باشد، به خصوص اگر فرد در طول روز مقادیر زیادی قهوه مصرف کند.

هر کسی که نگران رنگ یا بافت زبان خود است باید با پزشک عمومی مشورت کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 خرداد 1403 بروزرسانی: 29 خرداد 1403 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2268

به "با مشاهده این علائم عجیب زبانی نوشیدن قهوه را متوقف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مشاهده این علائم عجیب زبانی نوشیدن قهوه را متوقف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید