تأکید بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اومیکرون

به گزارش مجله سویگل، در جلسه کمیته تخصصی کرونا به ریاست معاون اول رئیس جمهور بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اومیکرون تأکید شد.

تأکید بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اومیکرون

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، جلسه کمیته تخصصی کرونا بعدازظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست محمد مخبر برگزار گردید.

مخبر در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پروش و مسئولین دستگاه های مربوطه حضور داشتند، با اشاره به تأثیر واکسیناسیون به ویژه دز یادآور برای مقابله با سویه نو اومیکرون توضیح داد: تجارب نشان داده که در صورت واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی، موارد بستری و فوت ناشی از این سویه نو ویروس کرونا کاهشی خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از زحمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاه های مربوطه در زمینه تزریق واکسن کرونا در کشور، اعلام کرد: مردم باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اجازه ندهند زحمات خودشان و کادر درمان در ماه های گذشته برای مقابله با بیماری کرونا از بین برود.

در این جلسه وزارت بهداشت گزارشی از نوترین مقدار بستری و فوتی های ناشی از شیوع بیماری کرونا، پوشش واکسیناسیون در کشور، شرایط سویه نو کرونا در سایر کشور ها و آخرین شرایط اجرای دستورالعمل های بهداشتی در کشور ارائه کرد.

در ادامه جلسه نیز پیشنهادات کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا برای پیشگیری از سویه اومیکرون مورد بحث و آنالیز نهاده شد و تأکید شد که تزریق دز یادآور واکسن کرونا محافظت بیشتری در برابر اومیکرون در افراد ایجاد می نماید.

بعلاوه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از اقدامات این وزارتخانه برای تبیین و فرهنگ سازی در مورد رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نیز تزریق دز سوم ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1904

به "تأکید بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اومیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید بر تزریق دز یادآور واکسن کرونا برای مقابله با سویه اومیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید