خبرنگاران هیات وزارت بهداشت ایران از خط فراوری واکسن سازی روسیه بازدید کرد

به گزارش مجله سویگل، مسکو - خبرنگاران - هیات وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی به سرپرستی محمدرضا شانه ساز معاون وزیر بهداشت که در روسیه بسر می برد روز سه شنبه از خط فراوری واکسن سازی روسیه در استان ولادیمیر این کشور در 200 کیلومتری مسکو بازدید کرد.

خبرنگاران هیات وزارت بهداشت ایران از خط فراوری واکسن سازی روسیه بازدید کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از مسکو ، محمدرضا شانه ساز، معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و داروی ایران هدف از این بازدید را آشنایی با فناوری واکسن سازی روسیه به منظور همکاری مشترک در ساخت واکسن مطرح کرد.

وی به امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه توسعه و تحقیقات مربوط به بیماری کووید-19 بین موسسه پاستور ایران و موسسه آزمایشگاهی گامالیا که روز دوشنبه امضا شد اشاره نمود و گفت: دو کشور همکاری ها را در این زمینه ادامه می دهند.

شانه ساز گفت: روز چهارشنبه با وزیر بهداست این کشور درباره امضای تفاهم نامه فراوری مشترک واکسن اسپوتنیک وی گفت و گو خواهیم کرد.

شانه ساز پیشتر گفته بود در چارچوب قراردادی با روسیه از این کشور دو میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی دریافت خواهیم کرد و علاوه بر فراوری داخلی برای تهیه واکسن کرونا از منابع معتبر و مطمئن دیگر نیز بهره خواهیم برد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تحویل دریافت نخستین محموله واکسن اسپوتنیک وی گفت: محموله اول وارد ایران شد و محموله های دیگر از این نوع واکسن به فاصله یکی دو هفته پشت سر هم تحویل خواهد شد.

در مراسمی که دوشنبه در موسسه آزمایشگاهی گامالیا به عنوان سازنده واکسن اسپوتنیک وی برگزارشد، یادداشت تفاهم تحقیقات و توسعه مربوط به بیماری کووید 19 بین موسسه پاستور ایران و موسسه آزمایشگاهی گامالیا به امضای نمایندگان وزارتخانه های بهداشت ایران و روسیه رسید.

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو روز یکشنبه در راس هیاتی وارد مسکو شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1437

به "خبرنگاران هیات وزارت بهداشت ایران از خط فراوری واکسن سازی روسیه بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیات وزارت بهداشت ایران از خط فراوری واکسن سازی روسیه بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید