توزیع لوازم یدکی بین رانندگان تاکسی با قیمتی ارزان ، امکان اخذ بیمه شخص ثالث با اقساط 12 ماهه

به گزارش مجله سویگل، معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به گستردگی جامعه شورایی کشور و وجود بیش از 120 هزار عضو در آن و تاکید بر لزوم نظارت سیستمی بر شوراها، از رونمایی نخستین سامانه نظارتی شوراها در کشور در آینده نزدیک خبر داد.

توزیع لوازم یدکی بین رانندگان تاکسی با قیمتی ارزان ، امکان اخذ بیمه شخص ثالث با اقساط 12 ماهه

جاقتصادی نژاد در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح تخلفات اجرا شده در سطح مدیریت شهری، شوراها و شهرداری ها گفت: قطعا شوراها وقتی می توانند پیروز، نقش آفرین و تاثیرگذار باشند که نظام و سازمان ارگانیک درستی داشته باشند همانند بدن انسان که سلول ها در کنار هم قرار می گیرند و بافتها را تشکیل می دهند؛ بافتها دستگاه و اندام و نهایتا بدن انسان شکل می گیرد و اگر همه موارد به خوبی کنار هم قرار نگیرند و ارتباط سیستماتیکی نداشته باشند بدن انسان به درستی کار نخواهد کرد؛ شوراها نیز با قرارگیری کنار یکدیگر به شکلی صحیح و همراستا و منسجم نقش آفرین خواهند بود.

وی اضافه نمود: شوراهای روستا، شهر، بخش، شهرستان، استان و نهایتا شورای عالی استان ها به عنوان بالاترین نهاد شورایی کشور که ظرفیت ارائه طرح را دارد، نیازمند آموزش هستند و این آموزش باید قبل، حین و بعد انتخابات شوراها وجود داشته باشد. باید افرادی که قصد ورود به حوزه شوراها را دارند با وظایف و قانون و حدود شوراها آشنا باشند.

وی ادامه داد: در جامعه شورایی کشور با جمعیت بیش از 120 هزار نفر عضو روبرو هستیم هرچند که حتی یک تخلف برای ما زیاد است اما تاحدی نسبت به جامعه آماری ما تخلفات اندک بوده است، در حقیقت در حدود 0.1 درصد برای سلب عضویت ها بوده؛ با این حال باید نظارت ها به شکلی دقیق تر و جدی تر پیگیری و اعمال شود. وزیر کشور نیز بر اعمال جدی تر نظارتها همواره تاکید دارند.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر گستردگی مجموعه وزارت کشور اضافه نمود: باید نظارتهای خود را یکپارچه و سامانهای کنیم. بی تردید نظارتهای سیستمی به صورت انفرادی امکان پذیر نیست لذا برای اولین بار در کشور و برای نظارت بیشتر بر شوراها و مصوبات آنها سامانهای نظارتی به زودی رونمایی خواهد شد.

وی درخصوص آنچه که پس از سهمیه بندی شدن بنزین با استفاده از منابع اقتصادی این محل در حوزه ایمنی و حمل و نقل عمومی اجرا شده است گفت: در کمیسیون ایمنی راه های کشور که دبیرخانه آن در وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است که در تلفات جادهای و امن کردن جاده ها فعالیت می کند و موضوعات دیگر در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به ریاست معاون وزیر کشور دنبال می شود در حقیقت در این شورا مسائل ترافیکی مختلفی که از استانها و شهرهای مختلف می آیند و موضوعاتی که توسط کمیسیون های متناظر ارسال می شود مورد بررسی قرار میگیرد.

وی اضافه نمود: باید حمل و نقل عمومی مناسبی داشته باشیم تا شهفرایندان را به سمت استفاده از آن و خودداری از استفاده خودرو شخصی سوق دهیم. بی تردید مردم باید با خیال آسوده از حمل و نقل عمومی بهره بگیرند، به همین دلیل در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی در طول دولت فعلی اقدامات خوبی اجرا شده به شکلی که 67 هزار دستگاه نوسازی شده و 70 هزار تاکسی هم اسقاط شده یعنی تعدادی پس از اسقاط برای دریافت تاکسی مراجعه نکرده اند البته امیدواریم این فرایند ادامه داشته باشد.

وی در خصوص فرایند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در کشور گفت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی و تحریمها بسکمک از خودروسازان ما متاسفانه موجودی اتوبوس ندارند؛ جلسات متعددی با معاون اول رییس جمهور گذاشته شد تا فرایند تزریق اتوبوسهای جدید به ناوگان موجود معین تکلیف شود.

فرسودگی 79 درصد ناوگان اتوبوسرانی و کمک 5 هزار میلیارد تومانی برای نوسازی و خرید اتوبوسهای جدید

وی اضافه نمود: در حال حاضر 79 درصد ناوگان اتوبوسرانی موجود فرسوده است که درصد بسیار بالایی است لذا نیاز به همت جدی داریم، به همین دلیل مقرر شد 3 هزار میلیارد تومان برای خرید و تزریق اتوبوسهای جدید و 2 هزار میلیارد تومان برای نوسازی و بازسازی به عنوان کمک اختصاص پیدا کند و قول داده شده حتی در شرایط سخت این ارقام با کمک بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا کند؛ مقرر شده بود این کار تا انتها سال محقق شود.

وی ادامه داد: برای بودجه سال 1398 نیز 8500 میلیارد تومان اوراق مشارکت در نظر گرفته شده است تا به عنوان کمک به بخش مترو و اتوبوس و بازآفرینی اطراف اماکن مذهبی محقق شود و تاکید شد که 100 درصد بخش مترو و اتوبوس تخصیص یابد. در حقیقت از این میزان اوراق مشارکت 1230 میلیارد تومان برای اتوبوس و 4000 میلیارد تومان نیز برای مترو اختصاص پیدا خواهد کرد و مابقی برای نوسازی بافت های فرسوده اطراف اماکن مذهبی و حرمهای مطهر اختصاص داده خواهد شد.

جاقتصادی نژاد درباره شروع اجرای طرح تراموا در شهرهای کشور نیز گفت: شهر رشت در این زمینه اقداماتی مقدماتی انجام داده؛ شیراز شروع به کار کرده و مصوبه لازم را دارد و 500 میلیارد تومان هم برای اجرای این طرح گذاشته است و شهر تهران هم طرح مصوب دارد ولی تا به امروز اقدام عملی نداشته و طرح را به صورت فاینانس در راستا خیابان ولیعصر(عج) اجرایی خواهد کرد.

وی اضافه نمود: برای راستاهای دوچرخه سواری نیز 500 میلیون توسط سازمان و تا یک و نیم برابر هم توسط حدود 60 شهر پرداخت خواهد شد تا پروژه های گردشگری با رویکرد حمل و نقل پاک اجرایی شود. در برخی شهرها همانند تبریز و اردبیل نیز پیاده راه هایی افتتاح شده است و 8 شهر نیز راستا سلامت افتتاح کرده اند.

رییس سازمان شهرداریها و دهکمکهای کشور در پاسخ به سوالی درباره آخرین شرایط نیروی انسانی شهرداریهای کشور نیز گفت: نیروهای انسانی پیمانی که 8 سال سابقه کار داشته اند دستورالعمل تغییر شرایط آنها ابلاغ شد؛ نیروهای پیمانی به رسمی با 8 سال سابقه پیمانی نیز تغییر شرایط پیدا کردند. موضوعی درباره به کارگیری نیروهای موقت بود که با اولویت به کارگیری نیروهای شرکتی دارای تحصیلات دانشگاهی و سابقه که مجوز عقد قرارداد برای آنها صادر شد و چند استان هم هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وی اضافه نمود: یکی از مسائل کارکنان شهرداریها و خود شهرداران تفاوت حقوق و مزایای آنها با سایر دستگاه های اجرایی بود که دو اقدام انجام شد: نخست اصلاح آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران در دولت مطرح و درحال پیگیری است و دوم افزایش فوق العاده جذب کارکنان شهرداریها که آن هم در دولت مطرح و درحال پیگیری است.

جذب 4000 نیروی آتش نشان جدید برای شهرداری های کشور

وی ادامه داد: در حوزه جذب نیروی انسانی در شهرداری ها نیز 4000 جذب در حوزه آتش نشانی انجام می گیرد که فرایند آزمون اجرا شده و در حال طی فرایند گزینش هستند که 3000 نفر از آنها در نیمه نخست سال آینده در شهرداریهای مورد نظر مشغول به کار خواهند شد. همچنین در سال آینده برای کلیه مشاغل شهرداریها در حوزه های فنی، معماری و آتش نشانی آزمون استخدامی بر اساس نیاز شهرداری ها و جمع بندی نیازها و اخذ مجوز برگزار خواهد شد.

توزیع 20 هزار حلقه لاستیک بین رانندگان تاکسی در کشور

وی درباره بسته های معیشتی رانندگان تاکسی هم گفت: در نخستین مرحله مشکل تامین لاستیک رانندگان با طراحی فرایندی حل شد تا به صورت مستقیم از کارخانه لاستیک دریافت کنند و به این ترتیب 40 درصد ارزان تر لاستیک ها را خریداری کنند و تا به امروز هم 20 هزار حلقه لاستیک بین رانندگان توزیع شده است. در مرحله دیگر امکان خرید اقلام ضروری از طریق فروشگاه ها برای آنها فراهم شد که با کارت اعتباری خریداری کنند و اقساطی پرداخت کنند.

وی ادامه داد: لوازم یدکی نیز در دستور کار قرار گرفته است که از هفته آینده با هزینه ای خیلی کمتر در اختیار رانندگان تاکسی قرار گیرد. در بحث بیمه شخص ثالث نیز با هماهنگی بانک قرض الحسنه مهر ایران فرایندی تبیین شده که بدون پیش پرداخت و سودبانکی به صورت اقساط 12 ماهه امکان اخذ بیمه فراهم شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 766

به "توزیع لوازم یدکی بین رانندگان تاکسی با قیمتی ارزان ، امکان اخذ بیمه شخص ثالث با اقساط 12 ماهه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع لوازم یدکی بین رانندگان تاکسی با قیمتی ارزان ، امکان اخذ بیمه شخص ثالث با اقساط 12 ماهه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید