تکمیل و بهره برداری 63 پروژه زیربنایی در گیلان

به گزارش مجله سویگل، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان گفت: تکمیل و بهره برداری 63 پروژه زیربنایی در حوزه های مختلف عمران و آبادانی استان در مرکز و شهرستان های گیلان در دستورکار واقع شده است.

تکمیل و بهره برداری 63 پروژه زیربنایی در گیلان

ارسلان زارع در حاشیه نشست با مجمع نمایندگان گیلان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همواره استفاده حداکثری از همه عوامل و مولفه های اثرگذار در توسعه استان مورد توجه بوده که در این میان به یقین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی یکی از ظرفیت های تاثیرگذار در اعتلای استان محسوب می شوند.

وی با اشاره به برگزاری مستمر جلسات مشترک با نمایندگان مردم استان در مجلس و بحث و بررسی در خصوص حل مسائل و مسائل استان گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت، تکمیل و بهره برداری 63 پروژه زیربنایی و مهم در مرکز و شهرستان های گیلان است.

استاندار گیلان ادامه داد: بر اساس پیش بینی های اجرا شده، امیدواریم بخش قابل توجهی از این تعداد پروژه در دهه فجر سال جاری و باقیمانده آن تا خردادماه سال آینده به بهره برداری برسد.

زارع شرح داد: این پروژه ها در حوزه های مختلف عمران و آبادانی استان و بخش های زیرساختی همچون آب، برق، راه، نوسازی مدارس و عمران شهری است.

وی یادآور شد: دو نفر از نمایندگان استان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی حضور دارند و انتظار می رود تعدادی از نمایندگان استان هم در کمیسیون تلفیق حضور داشته باشند زیرا حضور آنان هنگام بررسی بودجه سال آینده می تواند تاثیرگذار باشد ضمن آنکه برخی از پروژه های مهم عمرانی گیلان از ردیف های ملی تامین اعتبار می شوند.

احمد دنیامالی، رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ عملکرد بودجه ای استان در سالجاری و نیز بودجه سال آینده است.

وی ادامه داد: بودجه سال آینده بر اساس عملکرد سال جاری، هم در سازمان برنامه و بودجه و هم در مجلس شورای اسلامی تدوین می شود.

وی با اشاره به حضور دو نفر از نمایندگان استان در کمیسیون تلفیق مجلس شرح داد: تلاش نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی این است که سهم بیشتری در این کمیسیون را جهت نهایی کردن بودجه به دست آوریم.

دنیا مالی اظهار داشت: بررسی مسائل استان نشان می دهد که در برخی کارکردها و بخش ها جذب بودجه در سطح قابل قبولی اجرا شده اما در برخی دیگر از جمله حوادث غیرمترقبه، باید عملکردی بهتر داشته باشیم.

وی افزود: یکی از بخش های مهم که باید در بودجه سال جاری با جدیت پیگیری شود؛ تکمیل آزادراه قزوین - رشت، تکمیل راه آهن رشت - انزلی و رشت - آستارا و نیز تکمیل پروژه کمربندی انزلی است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان پسماند را از دیگر موضوعات مهم استان بیان کرد که باید نسبت به مدیریت آن توجه و تلاشی جدی صورت گیرد.

همچنین در این نشست دیگر نمایندگان استان در مجلس، با قدردانی از برگزاری این نشست و همکاری استاندار گیلان و نیز تاکید بر حفظ انسجام و وحدت بین مسئولان و تداوم همکاری های مشترک برای توسعه استان، در ارتباط با ساماندهی طرح هادی روستایی، تکمیل پروژه های زیربنایی، برداشت های غیرمجاز از بستر رودخانه، رسیدگی به موضوع پسماند، ترمیم جاده های روستایی، بهبود شرایط آب شرب، برق، ارتباطات مخابراتی و نیز فاضلاب شهری، پروژه های راهداری و بهسازی جاده های روستایی، حفظ منابع طبیعی و کاربری اراضی، تکمیل سدهای نیمه تمام، رفع مسائل مناطق روستایی و ساکنان آنها، موضوع اشتغال روستایی، توجه بیشتر به گازرسانی به مناطق ییلاقی مطالبی مطرح کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1226

به "تکمیل و بهره برداری 63 پروژه زیربنایی در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل و بهره برداری 63 پروژه زیربنایی در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید