خبرنگاران 99 محصول جدید دستاورد یکساله تولیدکنندگان همدان است

به گزارش مجله سویگل، همدان- خبرنگاران- مدیرکل استاندارد همدان از صدور 99 پروانه کاربرد نشان استاندارد اجباری و تشویقی خبر داد و گفت: این محصولات به عنوان دستاورد یکساله تولیدکنندگان به جمع کالاهای استاندارد و باکیفیت استان اضافه شد.

خبرنگاران 99 محصول جدید دستاورد یکساله تولیدکنندگان همدان است

محمد مددی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرنگاران گفت: این پروانه ها از شهریور سال گذشته تا به امروز برای محصولات گوناگون استان صادر شده تا شمار کالاهای دارای نشان استاندارد همدان به 674 فرآورده برسد.

وی درباره شرایط واحدهای فعال استان همدان گفت: 634 واحد تولیدی و خدماتی مشمول استاندارد اجباری هستند و تمام فرآیند تولید فراورده های آنان زیر ذره بین کارشناسان استاندارد قرار گرفته است.

مدیرکل استاندارد همدان به کیفیت محصولات استان اشاره کرد و اضافه کرد: بسیاری از این کالاها قابلیت حضور در بازارهای جهانی را دارد و در این راستا 908 گواهینامه انطباق برای کالاهای صادراتی صادر شده است.

مددی گفت: با هدف نظارت بر کیفیت محصولات و ناامن کردن بازار برای عرضه کالای بدون استاندارد در این مدت 9 هزار و 83 بازرسی انجام شد که 28 واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گفته وی25 واحد تولیدکننده کالای غیر استاندارد نیز شناسایی و به مراجع قضایی ارجاع و در این مدت به 12 مورد شکایت مصرف کنندگان هم رسیدگی شد.

مدیرکل استاندارد همدان یادآوری کرد: 26 آزمایشگاه در زمینه غذا و کشاورزی، صنایع ساختمانی، شیمیایی، اوزان و مقیاس ها، مکانیک و فلزشناسی با استاندارد همکاری می کنند.

مددی گفت: در نیمه دوم سال گذشته تا به امروز یک هزار و 624 نازل جایگاه های سوخت مایع آزمون شده و 345 باسکول همکف و ثابت نیز مورد سنجش قرار گرفت و صحت عملکرد یک هزار و 468 وسیله توزین هم برای کارشناسان استاندارد محرز شد.

وی با بیان اینکه 319 وسیله در شهربازی های استان دارای مجوز بهره برداری هستند گفت: 454 بازرسی از این تجهیزات و وسایل بازی اجرا شده تا ایمنی لازم را برای استفاده مردم داشته باشد.

مدیرکل استاندارد همدان اضافه کرد: 800 گواهینامه ایمنی و عملکرد آسانسور برای مجتمع های مسکونی و اماکن عمومی استان از هفته دولت پارسال تا امسال صادر شده است.

تدوین و تجدید نظر 40 استاندارد ملی در این مدت از دیگر فعالیت های اداره کل استاندارد همدان بود که مددی به آن اشاره کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1149

به "خبرنگاران 99 محصول جدید دستاورد یکساله تولیدکنندگان همدان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 99 محصول جدید دستاورد یکساله تولیدکنندگان همدان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید