خبر بد برای مجریان تلویزیون؛ رونمایی از مجری مصنوعی در چین!

به گزارش مجله سویگل، گفته می شود که این زن جوان مجازی که رن شیائورونگ (Ren Xiaorong) نام دارد، می تواند به سوالات پاسخ دهد و اخبار را 24 ساعت شبانه روز، 365 روز سال ارائه دهد. اما یک نکته وجود دارد. آواتار آن تنها قادر به پاسخگویی به سوالات از پیش تعیین شده است.

خبر بد برای مجریان تلویزیون؛ رونمایی از مجری مصنوعی در چین!

تازهترین روزنامه نگاری که از طریق روزنامه دولتی چین استخدام شده و از طریق هوش مصنوعی پشتیبانی می شود، ادعا می کند که مهارت های هزاران مجری دیگر را فراگرفته است.

به نقل از دیلی میل، گفته می شود که این زن جوان مجازی که رن شیائورونگ (Ren Xiaorong) نام دارد، می تواند به سوالات پاسخ دهد و اخبار را 24 ساعت شبانه روز، 365 روز سال ارائه دهد. اما یک نکته وجود دارد. آواتار آن تنها قادر به پاسخگویی به سوالات از پیش تعیین شده است.

رن از طریق رسانه رسمی حزب کمونیست چین توسعه داده شده و می گوید که مهارت های هزاران مجری خبر را دارد.

از این مجری در فیلمی که در شبکه اجتماعی ویبو (Weibo) چین منتشر شد، رونمایی شد که یک کت مشکی بر تن داشت و در مقابل تصویری از شهر ایستاده بود.

مجری اخبار دیجیتال گفت: سلام، نام من رن شیائورونگ است. من یک مجری دیجیتال هوش مصنوعی هستم که به تازگی به پیپلز دیلی (Peoples Daily) پیوسته ام. هزاران مجری تازه مهارت های حرفه ای خود را به من منتقل کرده اند.

به مدت 365 روز سال و 24 ساعت شبانه روز، من اخبار را بدون استراحت گزارش خواهم کرد. چه در سایت های خبری و چه در استودیو، همیشه من را خواهید دید. هر مکالمه ای با من انجام دهید یا هر بازخوردی که ارائه دهید، من را باهوش تر می کند.

به رغم این ادعاها، وقتی اپلیکیشن را برای تعامل با رن باز می کنید، تنها می توانید از او بخواهید درباره موضوعات از پیش تعیین شده ای که مربوط به اجلاس دو نشست (Two Sessions) صحبت کند.

نظرات در مورد او در ویبو تا حد زیادی مثبت بوده است.

رن اولین گوینده خبر تولید شده از طریق هوش مصنوعی در چین نیست بلکه مجری های مجازی از سال 2018 به صورت آنلاین و در تلویزیون ظاهر شده اند.

سه مجری مجازی اول با مدل سازی از سه خبرنگار واقعی که دو مرد و یک زن بودند برای خبرگزاری شینهوا ساخته شدند.

بعد از آن رباتی به نام جیانگ لیلای (Jiang Lailai) وارد این عرصه شد و یک برنامه سرگرم گننده در مورد فناوری های تازه ارائه کرد.

طولی نکشید که مجری دیجیتالی دیگری به نام شین شیائومنگ (Xin Xiaomeng) که از یک روزنامه نگار دیگر الگوبرداری شده بود معرفی گشت که اخبار مربوط به اجلاس دو نشست را در سال 2020 گزارش کرد.

با وجود این، تمامی این موارد در حال حاضر کمی قدیمی به نظر می رسند، به خصوص در مقایسه با قابلیت های روزافزون هوش مصنوعی پر قدرت چت جی پی تی.

اما این بدان معنا نیست که چین از رقابت در عرصه چت بات های هوش مصنوعی خارج شده است. بلکه این کشور به تازگی از هوش مصنوعی Ernie خود که از طریق شرکت فناوری بایدو ساخته شده، رونمایی کرده است که می تواند رقیبی برای چت جی پی تی باشد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2178

به "خبر بد برای مجریان تلویزیون؛ رونمایی از مجری مصنوعی در چین!" امتیاز دهید

1 کاربر به "خبر بد برای مجریان تلویزیون؛ رونمایی از مجری مصنوعی در چین!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد برای مجریان تلویزیون؛ رونمایی از مجری مصنوعی در چین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید