خطیب زاده: هیچ گفت و گوی مستقیمی بین ایران و آمریکا درباره زندانیان و موارد دیگر در جریان نبوده و نیست

به گزارش مجله سویگل، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هیچ گفت و گوی مستقیمی بین ایران و آمریکا درباره زندانیان و موارد دیگر در جریان نبوده و نیست.

خطیب زاده: هیچ گفت و گوی مستقیمی بین ایران و آمریکا درباره زندانیان و موارد دیگر در جریان نبوده و نیست

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در اظهاراتی مطالب منتشر شده درباره گفت و گوی ایران و آمریکا درباره زندانیان را رد کرد و گفت که هیچ گفت و گوی مستقیمی بین ایران و آمریکا در این خصوص و موارد دیگر در جریان نبوده و نیست.

وی درباره موضوع زندانیان اضافه کرد: پیگیری آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا که عمدتا بدون جرم آشکار و در فرآیند های غیرحقوقی دستگیر و در زندان های آمریکا در شرایط نامناسبی به سر می برند از اولویت های دولت ایران بوده است.

خطیب زاده اضافه کرد: برخی پیام هایی بعد از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا از طریق سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا) و برخی وزرای خارجه کشور ها برای آمادگی آن ها به منظور پیگیری این موضوع دریافت شده و ما هم از آن طریق گفتیم سیاست همیشگی ماست و اولویت ما برای آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا وجود دارد و برای آزادی آن ها آمادگی داریم.

وی یادآور شد: هیچ گفت و گوی مستقیمی نبوده و این موضوع از اساس درست نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1458

به "خطیب زاده: هیچ گفت و گوی مستقیمی بین ایران و آمریکا درباره زندانیان و موارد دیگر در جریان نبوده و نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: هیچ گفت و گوی مستقیمی بین ایران و آمریکا درباره زندانیان و موارد دیگر در جریان نبوده و نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید