زرآباد؛ تنها شهر بدون کتابخانه آذربایجان غربی

به گزارش مجله سویگل، هادی درستی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوی، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، با بیان اینکه مردم منطقه صفائیه به کتاب و کتابخوانی علاقه مند هستند، گفت: علاقمندان به کتابخوانی در برنامه های فرهنگی و اجتماعی که گاها توسط نهادهای مختلف در این منطقه انجام می گیرد، حضور فعالی دارند و این نشان می دهد که چقد مردم به حوزه فرهنگ و وجود کتابخانه احتیاج دارند.

زرآباد؛ تنها شهر بدون کتابخانه آذربایجان غربی

وی اضافه نمود: منطقه صفائیه حدود پنج هزار خانوار با بیش از 20 هزار نفر جمعیت است و اغلب به کشاورزی مشغول هستند و با توجه به اینکه این منطقه از شهر فاصله 50 کیلومتری دارد، به بعضی از افراد علاقمند این منطقه به حوزه کتاب این اجازه را نمی دهد که به شهر مراجعه کنند و کتاب مورد نظر خود را تهیه کنند.

درستی ادامه داد: به رغم وجود احتیاج نوجوانان و جوانان روستایی در منطقه صفائیه به کتاب و کتابخانه در این زمینه این بخش با محرومیت هایی روبرو بوده و شهر زرآباد خوی در این منطقه تنها شهر بدون کتابخانه آذربایجان غربی است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوی اعلام کرد: در مورد ایجاد کتابخانه در شهر زرآباد خوی با بخشدار بخش صفائیه ملاقات و گفت وگوهایی جهت امکان احداث کتابخانه در این شهر را انجام دادیم و ساختمان نیز در نظر گرفته شده که منتظر تایید ساختمان توسط مسئولان ذیربط هستیم که امیدوارم مسئولان نیز همکاری های لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت نقش کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگ عمومی اضافه نمود: یکی از شاخص های مهم در ارزیابی فرایند توسعه ای در بسیاری از کشورها، فرهنگ کتابخوانی است.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوی ترویج کتابخوانی در مناطق دور افتاده را امری مهم مطرح کرد و گفت: در سطح روستاها باید به این مقوله توجه بیشتری گردد تا رشد کتابخوانی را در روستاهای شهرستان ببینیم.

درستی گفت: همچنین شهرستان خوی دارای 9 کتابخانه عمومی در سطح شهر و شهرهای حومه خود است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1470

به "زرآباد؛ تنها شهر بدون کتابخانه آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زرآباد؛ تنها شهر بدون کتابخانه آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید