طرح کنگره آمریکا: منع بچه ها زیر 13 سال آمریکا از فعالیت در شبکه های اجتماعی

به گزارش مجله سویگل، لایحه محافظت از بچه ها در رسانه های اجتماعی حداقل سن کاربران این رسانه ها را 13 سال تعریف می نماید. برای نوجوانان بین 13 تا 18 سال رضایت والدین مورد احتیاج خواهد بود و پلتفرم ها از استفاده از الگوریتم ها برای توصیه محتوا به این کاربران جوان منع می شوند.

طرح کنگره آمریکا: منع بچه ها زیر 13 سال آمریکا از فعالیت در شبکه های اجتماعی

گروهی متشکل از سناتورهای دو حزب اصلی دموکرات و جمهوری خواه آمریکا لایحه نوی را با هدف محافظت از کاربران زیر 13 سال شبکه های اجتماعی به کنگره ارائه کردند.

به گزارش فارس، گروهی متشکل از سناتورهای دو حزب اصلی دموکرات و جمهوری خواه آمریکا لایحه نوی را با هدف محافظت از افراد کم سن در مقابل جنبه هایی از شبکه های اجتماعی که می گویند باعث بحران سلامت روان در جوانان آمریکایی شده، به کنگره ارائه کردند.

این اقدام از اولین کوشش های مهم دو حزبی در کنگره آمریکا برای محدود کردن پلتفرم ها برای افراد کم سن است.

لایحه محافظت از بچه ها در رسانه های اجتماعی حداقل سن کاربران این رسانه ها را 13 سال تعریف می نماید. برای نوجوانان بین 13 تا 18 سال رضایت والدین مورد احتیاج خواهد بود و پلتفرم ها از استفاده از الگوریتم ها برای توصیه محتوا به این کاربران جوان منع می شوند.

به گزارش ان پی آر رادیو ملی آمریکا، طبق این طرح، بزرگسالان باید برای نوجوانان خود حساب کاربری ایجاد نمایند و یک فرم معتبر شناسایی ارائه دهند تا بتوانند در یک پلتفرم کاربر شوند.

طبق این گزارش بر اساس لایحه مذکور، افراد زیر 13 سال تا زمانی که احتیاج به ورود به حساب کاربری نباشد، همچنان مجاز به تماشا محتوا در سایت های رسانه های اجتماعی هستند.

چهار قانونگذار آمریکایی متشکل از سناتورهای جمهوری خواه تام کاتن و کتی بریت به همراه سناتورهای دموکرات برایان شاتز و کریس مورفی که معتقدند بحران سلامت روان آمریکا بیشتر در بین نوجوانان بویژه دختران دیده می گردد، حامیان این لایحه هستند که چهارشنبه 26 آوریل در کنگره مطرح شد.

به گفته شاتز، مدل تجاری این برنامه ها ساده است، مدت زمانی که کاربر در برنامه سپری می نماید و مقدار تعامل با محتوای آن مستقیماً با عایدی تبلیغات مرتبط است. وی در ادامه استدلال کرد شرکت ها می خواهند کاربران زمان زیادی در پلتفرم ها بگذرانند اما نتایج می تواند فاجعه بار باشد.

بر اساس مطالعه اخیر موسسه تحقیقاتی پیو Pew Research، اغلب نوجوانان آمریکایی می گویند از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مثل یوتیوب دستکم یک بار در روز استفاده می نمایند و بقیه معترفند که از آن ها تقریباً به طور مداوم استفاده می نمایند. بیش از نیمی از نوجوانان که در این نظرسنجی شرکت کردند گفتند برای آن ها سخت است که از رسانه های اجتماعی استفاده ننمایند.

تام کاتن معتقد است قانون نو کنترل والدین بر چیزی که بچه ها در فضای آنلاین تجربه می نمایند را بازمی گرداند.

شاتز هم در همین خصوص گفت: شواهد فزاینده واضح است؛ رسانه های اجتماعی بچه ها را افسرده تر می نماید و سلامت روان آن ها را از بین می برد. در حالی که بچه ها رنج می برند، شرکت های رسانه های اجتماعی در حال سود بردن هستند. وی تاکید نمود این امر باید متوقف گردد.

این سناتورها به نتایج نگران نماینده تحقیق اخیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا اشاره کردند که طبق آن 42 درصد دانش آموزان دبیرستانی مورد مطالعه در سال گذشته احساس غم یا ناامیدی را تجربه کردند. بیست ودو درصد از آن ها هم به طور جدی به خودکشی فکر کردند و و از هر چهار زن جوان، یک نفر حتی چگونگی انجام آن را هم برنامه ریزی نموده بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1402 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2195

به "طرح کنگره آمریکا: منع بچه ها زیر 13 سال آمریکا از فعالیت در شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح کنگره آمریکا: منع بچه ها زیر 13 سال آمریکا از فعالیت در شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید