عراقچی: اگر آمریکا همه تحریم ها را لغو کند ما نیز به تعهدات عمل می کنیم خبرنگاران

به گزارش مجله سویگل، معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اقدامات متقابل ایران در پاسخ به نقض برجام در این مراحل متوقف نمی گردد، و اگر ایالات متحده همه تحریم ها را لغو کند، ما نیز به تعهدات خود عمل می کنیم.

عراقچی: اگر آمریکا همه تحریم ها را لغو کند ما نیز به تعهدات عمل می کنیم خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، عباس عراقچی در گفت وگو با شبکه NHK ژاپن گفت: ما در راستا درستی حرکت می کنیم و فضای گفت وگوها سازنده و مثبت است. اما باید بدانیم که این کار آسان نخواهد بود، بنابراین ما دوباره مذاکره خواهیم کرد و مذاکرات را از سر خواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: بزرگترین مانع احیای برجام این است که ایالات متحده تمایلی به متوقف کردن تحریم های اعمال شده توسط دولت ترامپ ندارد. موضع ما این است که اگر ایالات متحده بخواهد به توافق هسته ای برگردد، علاوه بر تحریم های مرتبط با برجام، باید کلیه تحریم های اعمال شده توسط دولت قبلی را لغو کند.

عراقچی گفت: ما تصمیم گرفته ایم مستقیماً به شرایط نهایی برویم. اقدامات متقابل ایران در پاسخ به نقض برجام، مانند فراوری اورانیوم با غلظت 20 درصد و استفاده از سانتریفیوژهای با عملکرد بالا، در این مراحل متوقف نمی گردد، و اگر ایالات متحده همه تحریم ها را لغو کند، ما نیز به تعهدات خود عمل می کنیم.

وی گفت: دولت ژاپن همواره از مذاکرات در خصوص توافق هسته ای حمایت نموده است. ژاپن با ایران آشنا است و انتظار داریم دولت آمریکا را تشویق کند تا ایران را بفهمد و رفتار خصمانه را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1543

به "عراقچی: اگر آمریکا همه تحریم ها را لغو کند ما نیز به تعهدات عمل می کنیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: اگر آمریکا همه تحریم ها را لغو کند ما نیز به تعهدات عمل می کنیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید