عملکرد بانک توسعه تعاون مطابق تکالیف توسعه ای پیش رفته است

به گزارش مجله سویگل، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشرفت عملکرد بانک توسعه تعاون را مطابق تکالیف توسعه ای ارزیابی نمود.

عملکرد بانک توسعه تعاون مطابق تکالیف توسعه ای پیش رفته است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به عنوان مقام رئیس در مجمع عمومی سالیانه بانک توسعه تعاون سخن می گفت گفت: عملکرد بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک دولتی و توسعه ای به صورت سالیانه از منظر حرفه ای و مطابق رعایت استانداردهای حسابداری موردآنالیز قرار می گیرد. عملکرد این بانک ازلحاظ عمل به تکالیف توسعه ای نیز قابل آنالیز است.

شریعتمداری با اشاره به اهمیت رعایت استانداردهای حسابداری و مالی در آمارهای سالیانه بانک عنوان کرد: با توجه به این که آمار عملکردی بانک در سیستم جامع بانکداری و بر مبنای بانکداری الکترونیک موردنظر قرارگرفته و بسیاری از شاخص ها به صورت روزانه کنترل می شود، شفافیت در شاخص ها در حد مطلوبی رعایت شده است.

وی تصریح نمود: بانک مرکزی و همچنین سازمان حسابرسی کل کشور به عنوان ناظرین بر فعالیت مالی بانک همیشه رهکردهایی برای ارتقای فعالیت حرفه ای بانک ارائه می دهند که اعضای مجمع نیز بر رعایت این رهکردها همیشه تأکید ورزیده اند.

شریعتمداری اظهار داشت: مطابق هماهنگی هایی که میان اعضای مجمع و دستگاه های ناظر بر عملکرد مالی بانک وجود دارد، کارنامه مالی بانک در شاخص های گوناگون با بهبودهای مستمری به صورت سالیانه روبرو شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سند ملی توسعه بخش تعاون و بندهای 22 گانه آن گفت: تکالیف متعددی در این سند بر عهده دستگاه های اجرایی مورد تدوین قرارگرفته است که چنانچه بخشی از این تکالیف به حیطه اجرا درمی آمد، بسیاری از انتظارات و نیازهای بخش تعاون قابلیت تحقق پیدا می نمود.

شریعتمداری ادامه داد: مطابق تدابیر قانون گذار در این سند، مقرر شده که بخشی از منابع حاصل از واگذاری های املاک دولتی به بخش خصوصی و همچنین بخشی از جریانات و عملیات مالی دستگاه های اجرایی در بعضی فعالیت ها صرف توسعه بخش تعاون شود که تا به امروز این تکالیف به مرحله اجرا درنیامده است.

وی به تدابیر صورت پذیرفته برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون اشاره کرد و گفت: افزایش سرمایه این بانک به میزان 28 هزار میلیارد ریال مصوب شده و برای تخصیص این مبلغ پیگیری های زیادی انجام شده است و در حال حاضر نیز راهکارهای مالی متنوعی برای تحقق این موضوع مهم به مقامات ذی ربط پیشنهاد شده است که در صورت تحقق، ظرفیت نقش حمایتی بانک توسعه تعاون تا حد مساعدی ارتقا خواهد یافت.

رئیس مجمع سالیانه بانک توسعه تعاون اظهار داشت: تعاون گران و بخش تعاون انتظارات به حقی در مورد نقش و ظرفیت حمایتی بانک توسعه تعاون دارند که تأمین این انتظارات منوط به تقویت بانک از سوی ارکان قانونی مرتبط با بانک هست.

همچنین در ادامه محمدجعفر کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بانک توسعه تعاون به اجرای تکالیف ملی و توسعه ای در سطح حداکثری پایبند بوده است و چنانچه تقویت این بانک به نحو مناسبی از سوی دستگاه های بالادستی صورت پذیرد ایفای نقش توسعه ای این بانک به حالت پایدارتری قابل انتظار خواهد بود.

حجت میرزایی معاون مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه حضور سرآمدانِ بانک در طرح های اشتغال زایی دولت را یادآور گشت و گفت: بانک توسعه تعاون با حضور در مناطق جغرافیایی سراسر کشور، بسیاری از کمبودها در بعضی مناطق را جبران کرده است و موضوع تقویت بانک به عنوان یک ضرورت مطرح است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1191

به "عملکرد بانک توسعه تعاون مطابق تکالیف توسعه ای پیش رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد بانک توسعه تعاون مطابق تکالیف توسعه ای پیش رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید