لاغری سریع؛ چگونه شکمی صاف داشته باشیم؟

به گزارش مجله سویگل، داشتن یک شکم صاف و تخت به طوری که در هر لباسی زیبا به نظر برسد آرزوی مردان و زنان زیادیست به خصوص خانم ها همواره دغدغه لاغری شکم و داشتن عضلات محکم و سفت و قوی را دارند. به طور کلی اگر تغذیه سالم و درستی داشته باشیم و از دریافت چربی ها و مواد غذایی چاق کننده به مقدار زیاد پرهیز کنیم علاوه بر اینکه از سلامت بیشتری برخوردار خواهیم بود دچار چاقی موضعی هم نخواهیم شد.

لاغری سریع؛ چگونه شکمی صاف داشته باشیم؟

خبرنگاران| شاید شما هم یک رویداد عظیم در پیش دارید و مدت بسیار کوتاهی تا روز موعود فرصت باقی مانده است. حتما می خواهید در این رویداد عظیم یک شکم تخت داشته باشید. داشتن شکم تخت در یک هفته کمی بلند پروازانه به نظر می رسد، اما اگر برنامه ای دقیق داشته باشید می توانید به نتیجه دلخواه برسید. تا انتها یک هفته شما قادر خواهید بود با بعضی روش های موضعی یک شکم کاملا تخت داشته باشید و برای روز عظیم خود آماده شوید.

به گزارش خبرنگاران، پرخوری، خوردن غذاهای چرب و بی ارزش، فست فود و نوشابه های رنگارنگ باعث شده وقتی در لباس فروشی پیراهنی را می پسندیم و به اتاق پرو می رویم، می بینیم که همه چیز از سر آستین گرفته تا دکمه دوم و سوم به تن ما عالی است، اما چند دکمه روی شکم بسته نمی شوند و اگر زودتر به دادشان نرسیم یک انفجار شدید رخ خواهد داد.

در مهمانی ها یا استخر هم که نگاه ها همه ناخودآگاه به یک حجم کروی اطراف کمر جلب می گردد. اما تقصیرکار کیست؟ مطمئنا معده ای که چندین سال است به انبارداری چربی می پردازد. حال راه حل چیست؟ علاوه بر اینکه خودمان به ورزش رو می آوریم، معده را هم به خوراکی های طبیعی عادت دهیم و از شر چربی دور شکم خلاص شویم.

آشامیدن برای داشتن شکم تخت

شماره یک این فهرست آب است. شما باید به طور مداوم آب بنوشید اگر می خواهید شکم تخت و صاف داشته باشید. نوشیدن آب به شما یاری می نماید تعادل میان مایعات و جامدات بدن تان حفظ گردد و در عین حال شما تمایل بسیار کمتری به خوردن غذا پیدا می کنید. آب همچنین چربی بدن را می شکند و انرژی را به عضلات بدن تان منتقل می نماید تا متابولیسم تان را حفظ نماید. اضافه کردن لیمو، پرتقال یا برش های خیار به آب می تواند هم طعم آن را بهتر نموده و هم خاصیتش را افزایش دهد. شما همچنین می توانید گیاهانی مثل نعناع را به نوشیدنی تان اضافه نمایید.

در این یک هفته تا می توانید چای سبز مصرف کنید. چای سبز علاوه بر تمام مزایایی که دارد می تواند در کاهش وزن بسیار مفید و موثر واقع گردد. دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی است و به کاهش چربی یاری می نماید. برای افزایش و دو چندان کردن خاصیت چربی سوزی، چای سبز را پیش از تمرین و ورزش مصرف نمایید.

اسموتی ها یک راه عالی برای هیدراته کردن بدن هستند و یک شکم تخت برای شما به دنبال خواهند داشت. اسموتی در واقع به آب میوه های ترکیبی اطلاق می گردد. مثلا وقتی شما یک اسموتی هندوانه درست می کنید، اسید آمینه ای به نام آرژینین مصرف می کنید. آرژینین چربی بدن را کاهش داده و توده های عضلانی را افزایش می دهد. آناناس هم آنزیمی دارد که به تجزیه پروتئین، هضم راحت و جلوگیری از نفخ یاری می نماید. برای تهیه اسموتی هندوانه، دو فنجان هندوانه خرد شده را در مخلوط کن ریخته و ¼ فنجان شیر بدون چربی را به آن اضافه کنید. به مدت 15 ثانیه مخلوط کن را روشن کنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند. 2 فنجان یخ اضافه نموده و 20 ثانیه دیگر مخلوط کنید تا به قوام مناسبی برسد. برای تهیه اسموتی آناناس نصف فنجان شیر را با دو فنجان آناناس یا کنسرو آناناس در مخلوط کن ریخته و یک دقیقه مخلوط کنید. پوره آناناس را در لیوان ریخته و با یک قاشق غذاخوری روغن آفتاب گردان مخلوط کنید. اسموتی آماده سرو کردن است.

زنجبیل به آرامش دستگاه گوارش و کاهش نفخ یاری می نماید. می توانید زنجبیل تازه را به چای سبز یا حتی آب جوش اضافه نموده و مصرف کنید. همچنین افزودن کمی زنجبیل تازه به چای هم یک چای زنجبیلی خوشمزه را برای شما به ارمغان می آورد.

این روز ها بسیاری از کافه ها چای نعناع سرو می نمایند. نعناع به گوارش یاری بسیاری می نماید پس تا می توانید چای نعناع میل کنید. برگ های تازه نعناع را به آب یا چای سبز اضافه نموده و نوش جان نمایید.

اگر می خواهید شکم تخت داشته باشید از الکل دور بمانید. الکل دوست شما نیست، زیرا باعث می گردد چربی بیشتری مصرف نمایید. همچنین هورمون هایی که موجب سوزاندن چربی بدن می گردد را مهار می نماید.

هنگامی که نوشیدنی های گازدار را مصرف می کنید، این گاز وارد روده می گردد و باعث تورم و پف کردن شکم خواهد شد.

این شیرین نماینده مصنوعی در بعضی رژیم های غذایی وجود دارد که به یاری آن می توان بدون افزایش کالری، شیرینی مصرف کرد. مشکل اینجاست که بدن ما برای هضم این ماده دچار مشکل می گردد. سوربیتول تنها در سودا وجود ندارد بلکه در ماست، غذا های کم کالری، آدامس های جویدنی و آب نبات های سفت نیز یافت می گردد.

ورزش کردن برای داشتن شکم تخت:

هیچ چیز به اندازه ورزش های هوازی نمی تواند چربی های شکم را آب کند. مطالعات نشان می دهند که ورزش های هوازی 67% بیشتر از ورزش های استقامتی و رژیم های ترکیبی کالری می سوزانند. وزارت بهداشت و سلامت آمریکا توصیه می نماید عظیمسالانی که در سلامت کامل به سر می برند به طور میانگین 150 دقیقه در هفته ورزش های هوازی ماننده پیاده روی سریع و شنا کردن انجام دهند یا 75 دقیقه در هفته ورزش های هوازی شدید مثل دو انجام گردد. می توانید فعالیت های تان را در هفته تقسیم کنید، اما مدت زمان ورزش روزانه تان نباید کمتر از ده دقیقه باشد. اگر به دنبال کاهش وزن هم هستید باید شدت، مدت یا هر دو را افزایش دهید.

ممکن است مربیان در این مورد توافق نداشته باشند، اما چیزی که عیان است این است که ورزش با توپ می تواند روی عضلات شکم و پهلو تاثیر بگذارد. روی یک توپ عظیم به پشت دراز بکشید و با یک توپ کوچک یا دمبل دستتان را ورزش دهید. در سه ست و هر ست 12 تا 15 بار این حرکت را تکرار نموده و به مدت 30 ثانیه میان هر ست استراحت کنید.

برای داشتن شکم واقعا تخت احتیاج دارید که روی عضله های پشت، لگن و باسن نیز کار کنید. روی زمین به یک طرف دراز کشیده و آرنج دست چپ تان را روی زمین بگذارید. دست راست را به بدن بچسبانید و پا ها را به هم جفت کنید. سپس بدن را از زمین جوری جدا کنید که فقط پا و آرنج با زمین تماس داشته باشند. سعی کنید بین 30 تا 45 ثانیه در همین حالت بمانید سپس این کار را با طرف دیگر بدن تان انجام دهید. اگر نمی توانید 30 تا 45 ثانیه خود را در این حالت نگه دارید کوشش کنید و کم کم با تمرین به زمان مورد نظر برسید.

شما با بلند و کشیده نشان دادن بدن خود می توانید خطای دید ایجاد کنید. همواره صاف بایستید و سعی کنید قفسه سینه تان به موازات شکم تان قرار بگیرد. برای تمرین روزانه، شانه های تان را بالا ببرید، 10 ثانیه نگه دارید و به آرامی رها کنید. این کار را 3 ست سه تایی در روز انجام دهید که باعث تقویت ستون فقرات و عضلات پشت می گردد.

برای داشتن شکم تخت گاهی تنها احتیاج دارید به کمدتان رجوع نمایید. شما با انتخاب پارچه و سبک مناسب می توانید توهمی از یک شکم صاف ایجاد کنید. پارچه هایی از قبیل: کتان پنبه، ابریشم و پشم سبک می توانند چربی های شکم را از دید مخفی نمایند. از پوشیدن لباس هایی با جنس لاکرا و بافتنی های نازک دوری کنید، زیرا به راحتی برآمدگی های بدن را نشان می دهند. همچنین سعی کنید لباس هایی که می پوشید جزئیات شان روی گردن و آستین باشد و از مدل های عجیب و غریب روی معده و شکم پرهیز نمایید. تاپ ها و بلوز های پوشیده هم گزینه های خوبی هستند به شرط آنکه زیادی چسبان نباشند. کمربند هم گزینه خوبی محسوب می گردد. می توانید از کمربند های پهن روی کمر بهره ببرید تا چربی دور شکم دیده نگردد. در خصوص رنگ ها هم حتما به خوبی اطلاع دارید. قطعا رنگ مشکی برای لاغر دیده شدن مناسب است، اما این تنها گزینه شما نیست. رنگ هایی از قبیل: بنفش، سرمه ای، زرشکی، بادمجانی، ذغالی، خاکستری و آبی نفتی برای لاغر دیده شدن توصیه می شوند. پارچه های راه راه عمودی هم در این مورد مناسبند.

شما می توانید از گن های لاغری و گن های ساعت شنی زیر لباس هایتان بهره ببرید. مدل های مختلفی در بازار وجود دارد، اما مدل نیم تنه تا زیر سینه بسیار مناسب است. اگر ران و باسن عظیمی ندارید و فقط می خواهید شکم تخت داشته باشد مدل کوتاه آن بسیار مناسب است. شما می توانید بدون ناراحتی و درد از داشتن شکمی صاف لذت ببرید.

خوردن برای داشتن شکم تخت (روش اول):

به جای سه وعده غذای عظیم، سعی کنید تعداد وعده ها را بیشتر نموده و در عوض مقدار آن ها را کم کنید. این کار شکم شما را پر نموده و سیستم گوارش تان بهتر کار می نماید. وعده های کوچک و تنقلات بخورید. فاصله بین وعده های غذایی تان را بین 2 تا 3 ساعت بگذارید. با این کار فضای کمتری از معده را اشغال می کنید و در نتیجه شکم تان کمتر برآمده می گردد. همچنین متابولیسم تان حفظ می گردد و احساس سیری می کنید.

بعضی از مواد غذایی نظیر کلم بروکلی، لوبیا، گل کلم و ... که فیبر بسیار بالایی دارند ایجاد گاز و نفخ می نمایند. اگر نزدیک به یک مراسم عظیم هستید به مدت یک هفته خوردن این خوراکی ها را برای خود منع نموده و پس از آن هم به تدریج بهره ببرید. سعی کنید فیبر مورد احتیاج بدن تان را در این روز ها از مواد غذایی دیگر تامین نمایید. اگر از این مواد غذایی استفاده کردید سعی کنید خوراکی هایی را در کنارشان مصرف کنید که هضم غذا را راحت تر می نمایند.

میوه جات و سبزیجات به شدت برای سلامت بدن مفید هستند، اما باعث برآمدگی شکم می شوند. بهتر است در روز مقادیر کمتری از آن ها را در وعده های بیشتر مصرف نمایید.

لاکتوز یا قند موجود در لبنیات ممکن است هضم غذا را دچار اختلال نموده و باعث ایجاد نفخ گردد. نمی توانید لبنیات را از زندگی تان حذف کنید، اما سعی کنید در مصرف آن تعادل ایجاد نمایید. ماست، لاکتوز کمی دارد و همچنین بعضی از محصولات لبنی بدون لاکتوز هستند. در مدت یک هفته ای که ضروری است شکم تخت داشته باشید بهتر است حتی الامکان از شیر استفاده نکنید.

سعی کنید تا می توانید مواد غذایی که غنی از پتاسیم هستند را مصرف کنید. آووکادو، موز، انبه، طالبی و ماست بدون چربی (و بدون شیرین نماینده های مصنوعی) در این دسته جای می گیرند. پتاسیم یک نوع دیورتیک طبیعی است و می تواند میزان پف کردگی بدن را کاهش دهد.

خوردن برای داشتن شکم تخت (رژیم لاغری) :

این رژیم لاغری شکم هفت روزه به شما در سوزاندن چربی های دور شکم و کاهش وزن یاری خواهد نمود. پیشنهاد می گردد این رژیم غذایی را از روز آخر هفته آغاز کنید تا بتوانید برنامه های خود را به خوبی با این رژیم تنظیم کنید. برای کاهش بیشتر وزن می توانید این رژیم را به مدت یک هفته بیشتر ادامه دهید.

صبحانه: املت با 3 عدد سفیده تخم مرغ و 75 گرم اسفناج و فلفل.

میان وعده : 100 گرم و نصف تکه فلفل قرمز

ناهار: 1 عدد سینه مرغ کبابی، سالاد مخلوط برگ، فلفل قرمز، لوبیا سبز و یک چهارم قاشق غذاخوری روغن زیتون

میان وعده: 100 گرم سینه بوقلمون با یک چهارم خیار خردشده

شام: کلم بروکلی پخته با 100 گرم سینه مرغ کبابی

صبحانه: سینه مرغ پخته با تکه های کلم پیچ تفت داده شده

میان وعده: 100 گرم سینه بوقلمون و نصف فلفل سبز خر شده

ناهار: مخلوط سالاد سبز با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون و فیله هادوک پخته

میان وعده: 75 گرم کلم بروکلی بخارپز با 100 گرم سینه بوقلمون

شام: استیک ماهی سالمون به همراه شوید و لوبیا سبز بخارپز

صبحانه: اسفناج با 100 گرم سالمون دودی

میان وعده: نصف فلفل زرد با 100 گرم سینه مرغ

ناهار: سالاد فصل با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون به همراه سینه مرغ کبابی

میان وعده: یک چهارم آووکادو با 100 گرم گوشت بوقلمون

شام: اسفناج بخارپز با کتلت یا استیک کبابی گوشت گوسفند

صبحانه: لوبیا سبز، گوجه فرنگی و تخم مرغ نیمرو (یک عدد کامل یا 2 سفیده)

میان وعده: نصف خیار با 100 گرم گوشت بوقلمون

ناهار: سالاد، نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون، فیله پخته ماهی، گوجه فرنگی

میان وعده: نصف کدو سبز کبابی و 100 گرم سینه مرغ

شام: نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون با سبزی و 100 گرم سینه مرغ تفت داده شده

صبحانه: یک چهارم آووکادو با یک چهارم خیار و 200 گرم سینه بوقلمون

میان وعده: نصف فلفل قرمز با 2 عدد تخم مرغ آب پز

ناهار: سالاد سبز با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون، گوجه فرنگی و 150 گرم میگوی کبابی

میان وعده: 5 عدد بادام با 100 گرم سینه بوقلمون

شام: کلم بروکلی بخارپز با 100 گرم سینه مرغ

صبحانه: کدوی کبابی و فلفل با فیله کبابی ماهی هادوک

میان وعده: گوجه فرنگی خرد شده با 100 گرم گوشت مرغ

ناهار: سالاد سبز با نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون و کلم بروکلی بخارپز به همراه 150 گرم گوشت بوقلمون

میان وعده: 5 عددگردو با 100 گرم گوشت مرغ

شام: کلم بروکلی بخارپز، لوبیا سبز با 150 تا 200 گرم استیک

صبحانه: اسفناج بخارپز، املت گوجه فرنگی با 3 عدد سفیده تخم مرغ

میان وعده: 5 عدد آجیل با 100 گرم گوشت بوقلمون

ناهار: مارچوبه بخارپز، سالاد سبز با 150 گرم سینه مرغ

میان وعده: یک چهارم خیار با 100 گرم بوقلمون

شام: کلم بروکلی بخارپز با سینه کبابی اردک.

این رژیم لاغری شکم تمامی مواد غذایی مورد احتیاج بدن را تأمین می نماید و محدود به مصرف روزانه 800 کالری است. این رژیم علاوه بر اینکه باعث احساس سیری و رضایت می گردد، به کاهش وزن و سوختن چربی های دور شکم و همچنین تصفیه و پاک سازی بدن یاری می نماید. پیشنهاد می گردد برای تأثیر بهتر، این رژیم را به مدت 3 هفته دنبال کنید.

صبحانه: 1 عدد هلوی عظیم (70 کالری)، 1 عدد سیب (100 کالری)، یک عدد تخم مرغ (65 کالری)

میان وعده: 100 گرم پنیر کم چرب (90 کالری)

ناهار: 150 گرم ماهی تن (275 کالری)، یک بشقاب سبزیجات کم تفت داده شده (110 کالری)

شام: یک سوم فنجان بلغور جوی پخته (90 کالری)

صبحانه: 1 تکه نان سبوس دار (70 کالری)، 1 عدد موز (100 کالری)

میان وعده: 100 گرم تکه های کلم بدون روغن (50 کالری)

ناهار: پیتزای چیکن باربیکیوی کم کالری (400 کالری)

شام: 50 گرم گوشت مرغ (120 کاری)، 1 بشقاب کوچک سالاد سبزیجات (50 کالری)

صبحانه: 2 فنجان شیر بادام (80 کالری)، 200 گرم بلغور جو با آب (140 کالری) با یک قاشق غذاخوری عسل (65 کالری)، 110 گرم گوجه فرنگی (20 کالری)

میان وعده: هر گونه چای بدون شکر یا شیر (0-2 کالری)، 200 گرم خیار (30 کالری)

ناهار: 100 گرم گوشت گاو (265 کالری)، 1 بشقاب عظیم سبزیجات تازه با سرکه (90 کالری)

شام: سینه مرغ کبابی (110 کالری)

صبحانه: 2 عدد تخم مرغ (130 کالری)، 2 تکه نان جو (140 کالری)، 200 گرم گوجه فرنگی (حدودا 30 کالری)

میان وعده: یک ماست میوه ای کم چرب (حدودا 100 کالری)، 200 گرم انبه (120 کالری)

ناهار: 365 گرم سبزیجات تفت داده شده (180 کالری)

شام: 1 تکه نان سبوس دار (70 کالری)، 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون کم چرب (حدودا 30 کالری)

صبحانه: 150 گرم هر نوع غلات سبوس دار (حدودا 200 کالری)، 1 عدد سیب (100 کالری)، یک تکه کوچک پنیر (30 کالری)

میان وعده: چای بدون شکر یا شیر (0-2 کالری)

ناهار: 1 عدد سیب زمینی پوره شده (105 کالری)، 150 گرم از هر نوع ماهی (حدودا 275 کالری)

شام: 1 عدد نان پیتای سبوس دار کوچک (70 کالری)، 40 گرم مخلوط سبزیجات مثل گوجه فرنگی، کاهو، پیاز و غیره (حدودا 20 کالری)

صبحانه: 150 گرم پنیر کم چرب، 1 تکه نان سبوس دار (70 کالری)، 1 عدد موز (100 کالری)

میان وعده: 1 عدد سیب زمینی شیرین آب پز با پنیر رنده شده (120 کالری)

ناهار: 40 گرم آووکادو (70 کالری) با فلفل سیاه

شام: 200 گرم میگو (180 کالری)، نصف فنجان برنج قهوه ای پخته (110 کالری)

صبحانه: 1 فنجان جوی دو سر پخته (170 کالری)، چای سیاه با شیر کم چرب (حدودا 60 کالری)، 1 عدد هلوی کوچک (40 کالری)

میان وعده: 1 عدد سیب کوچک با کره بادام زمینی (90 کالری)

ناهار: 100 گرم مرغ (240 کالری)، نصف فنجان غلات پروتپین دار مانند کوینولا یا همان بذر گنه گنه پخته (110 کالری)

شام: سالاد مخلوط سبزیجات با سرکه

منبع: wikihow

منبع: فرادید
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 973

به "لاغری سریع؛ چگونه شکمی صاف داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاغری سریع؛ چگونه شکمی صاف داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید