لطفا کوین یامگا را در استقلال نکشید!

به گزارش مجله سویگل، خبرنگاران: استقلال در هفته دوم رقابت های لیگ برتر پیروز شد با 2 گل از سد ذوب آهن عبور کند و طلسم 5 ساله اش برابر این تیم در اصفهان را از بین ببرد. مورد مهم در این بازی، اما نه پاک شدن این طلسم بلکه گلزنی کوین یامگا بود.

لطفا کوین یامگا را در استقلال نکشید!

به گزارش خبرنگاران، خرید نو و خارجی استقلال در اولین بازی خوش درخشید و پیروز شد دبل کند. او به تنهایی بار خط حمله استقلال را به دوش کشید. این اتفاق در شرایطی رخ داد که پست تخصصی او مدافع راست است و کمتر کسی توقع گلزنی از این بازیکن داشت. با این حال، با صلاحدید جالب فرهاد مجیدی، او برای استقلال در خط حمله به میدان رفت و پیروز شد با ابتکار فرهاد مجیدی تبدیل به ستاره استقلال در این بازی شود.

بعد از این دیدار، اما تعریف و تمجید ها به شکل افراطی ای از یامگا افزایش یافته به طوری که بسیاری او را مهره گمشده استقلال در جهت قهرمانی و برخی دیگر او را بهتر از شیخ دیاباته و به تازگی هم همردیف با مامه تیام دانسته اند. شاید کوین یامگا همینطور باشد و تمامی ویژگی هایش که برایش برشمرده شده را دارا باشد، ولی بهتر است با تعریف و تمجید های بی میزان همین حالا زمینه کشتن بازی او در استقلال فراهم نشود. یامگا در یک بازی نشان داد بازیکن باکیفیتی است، ولی اگر با این حجم از تعریف و تمجید و با این سطح از زیر ذره بین رفتن، نتواند در بازی های آینده عملکرد بازی نخستش را داشته باشد، تکلیف چیست؟

او مهره ارزشمندی برای استقلال نشان داده، ولی شاید نشود تمامی مهارت های این بازیکن فرانسوی - کامرونی را در یک بازی مورد ارزیابی قرار داد. کارشناسان به ویژه استقلالی هایی که نگران شرایط این تیم هستند بهتر است در تحلیل هایشان توقع کاذب از این بازیکن تازه وارد به وجود نیاورند تا در ادامه جهت او با فشار و استرس کمتری بتواند خواسته های فنی فرهاد مجیدی را در زمین مسابقه پیاده کند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1835

به "لطفا کوین یامگا را در استقلال نکشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفا کوین یامگا را در استقلال نکشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید