ماساژ نوزاد و تاثیر آن بر سلامت او

به گزارش مجله سویگل، ماساژ نوزاد یکی از راه هایی است که می توانید آرامش کودکتان را فراهم کنید. این ماساژ می تواند برای کودکتان شگفت انگیز باشد و حس لامسه او را تقویت کند.

ماساژ نوزاد و تاثیر آن بر سلامت او

افراد بزرگسال تنها کسانی نیستند که از ماساژ گرفتن لذت می برند و بدنشان آرام می شود. نوزادان هم بعد از ماساژ احساس آرامش پیدا می کنند و حتی ماساژ نوزاد می تواند خواص درمانی داشته باشد. این اتفاق به این دلیل می افتد که نوزادان وقتی به دنیا می آیند حس لامسه قوی ترین حس پنجگانه آن ها است و تحقیقات نشان داده ماساژ نوزاد به رشد او کمک می کند و مزایای زیادی برای او خواهد داشت. ماساژ نوزاد چگونه می تواند به او کمک کند؟

ماساژ دادن نوزاد می تواند به درد شکم او کمک کند و آن را کاهش دهد، باعث رشد عضلات او شود، او را آرام کند و باعث راحت خوابیدن او شود. اما مزایای ماساژ کودک همین جا تمام نمی شود. در هنگام ماساژ دادن او مهم ترین اتفاقی که می افتد برقراری ارتباط شما با کودکتان است. از این طریق شما می توانید بیشتر کودک خود را حس کنید و قلق او را پیدا کنید.

می توانید ماساژهای نوزاد خود را از روی که او را به خانه می آورید شروع کنید. این کار را بهتر است هم پدر هم مادر انجام دهند تا هر دو با کودک خود ارتباط برقرار کنند. در این حین لازم است به بعضی از نکات توجه داشته باشید.

نکاتی برای ماساژ نوزاد

ماساژ نوزاد را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید

هر روز به مقدار مناسب کودکتان را ماساژ دهید. مقدار آن لازم است به قدری باشد که کودک آن را احساس کند و از آن لذت ببرد.

احتمالا سوالی که برای خیلی از پدر و مادرها به وجود می آید این است که بهترین زمان برای ماساژ نوزاد چه زمانی است؟ واقعا زمان بهتری وجود ندارد و هر زمانی که مایل باشید می توانید این کار را انجام دهید. به طور کلی بهترین زمان، زمانی است که عجله ندارید. لازم است زمانی که کودک بسیار گرسنه یا خیلی پر است را هم از این زمان ها خارج کنید.

اگر از روغن ماساژ استفاده می کنید بهتر است از روغن هایی استفاده کنید که خوراکی هستند یا از سبزیجات و میوه ها گرفته شده اند

استفاده از روغن ماساژ را برای کودک لذت بخش تر و برای شما ساده تر می کند. به کمک روغن می توانید به راحتی دستتان را روی بدن نوزادتان بچرخانید و تکان دهید. برای این کار می توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل ،روغن ذرت و غیره استفاده کنید. پوست کودک به سادگی این روغن ها را جذب می کند.

جایی را برای ماساژ نوزاد دادن انتخاب کنید که هر دوی شما راحت باشید

بهتر است جایی که انتخاب می کنید محیطی گرم باشد که وقتی نوزادتان را برهنه می کنید احساس سرما نکند و سرما نخورد. می توانید روی تختتان یک حوله پهن کنید و کودک کوچکتان را همان جا ماساژ دهید. در این حین می توانید برای کودکتان موزیک های آرامش بخش پخش کنید یا برای او شعر بخوانید.

حال کودکتان را در نظر بگیرید

هیچ کس دوست ندارد زمانی که خلقش تنگ است ماساژش دهند و این موضوع برای کودک شما هم صدق می کند. اگر کودک دست شما را می گیرد، سعی می کند فرار کند، گریه می کند یا جیغ می زند ماساژ دادن نوزاد را به زمانی دیگر موکول کنید. و یادتان باشد هر بار مجبور نیستید همه بدن او را ماساژ دهید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 18 شهریور 1401 بروزرسانی: 18 شهریور 1401 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 2091

به "ماساژ نوزاد و تاثیر آن بر سلامت او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماساژ نوزاد و تاثیر آن بر سلامت او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید