دیدار وزرای خارجه ایران و ونزوئلا

به گزارش مجله سویگل، دکتر حسین امیرعبداللهیان و فلیکس پلاسنسیا وزیر خارجه ونزوئلا روز چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل به تبادل نظر در مورد روابط میان دو کشور پرداخته و بر رابطه مستحکم و نزدیک میان ایران و ونزوئلا تأکید کردند.

دیدار وزرای خارجه ایران و ونزوئلا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دکتر حسین امیرعبداللهیان و فلیکس پلاسنسیا وزیر خارجه ونزوئلا روز چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل به تبادل نظر در مورد روابط میان دو کشور پرداخته و بر رابطه مستحکم و نزدیک میان ایران و ونزوئلا تأکید کردند.

وزیر خارجه ونزوئلا در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از شرایط کشورش، از همکاری و مساعدت های جمهوری اسلامی ایران تشکر نموده و گفت اوضاع مالی ونزوئلا در حال بازیابی است.

پلاسنسیا با بیان اینکه کاراکاس با دقت و وسواس روابط دوجانبه با ایران را پیگیری می نماید، گفت کشورش از تمامی ظرفیت ها برای همکاری و ارتقا روابط با ایران استفاده می نماید.

وزیر خارجه ونزوئلا گفت روابط میان دو کشور نشان داد که فاصله جغرافیایی نمی تواند مانع همکاری کشور های مستقل باشد. وی بعلاوه توسعه روابط مالی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران را خواهان شد.

وزیر خارجه ونزوئلا با اشاره به اقدامات آمریکا علیه کشورش، گفت کوشش آمریکا برای در هم شکستن انقلاب ونزوئلا ناکام ماند و این خود پیامی واضح برای دنیا دارد.

در ادامه این ملاقات، دکتر حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران کشور ونزوئلا را دوست خود می داند، مقاومت مردمی و پیروزی های ملی ونزوئلا در مقابل دشمنان این کشور را برگ زرین تاریخ معاصر ونزوئلا توصیف کرد و گفت این امر نشان داد که اراده مردم بزرگتر از سلطه جویان است و هرآنچه واشنگتن بخواهد اتفاق نمی افتد.

وزیر امور خارجه کشورمان ونزوئلا را به واسطه موقعیت ژئوپلتیکی دارای اهمیتی ویژه دانست و گفت این امر می تواند زمینه همکاری مشترک دو طرف باشد.

دکتر امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با ونزوئلا ندارد، گفت دو کشور به کوشش مشترک خود برای شکست تحریم های ظالمانه آمریکا ادامه خواهند داد. وزیر امور خارجه تنها راه ممکن را مقاومت و توجه به ظرفیت های بومی دانست.

دکتر امیرعبداللهیان در انتها برای برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در تهران اعلام آمادگی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1767

به "دیدار وزرای خارجه ایران و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار وزرای خارجه ایران و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید