واشنگتن: هدف ما این است که از برجام سکویی برای دستیابی به توافقی گسترده تر بسازیم

به گزارش مجله سویگل، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام نمود که هدف نهایی دولت متبوعش در ارتباط با برجام این است که از این توافق به عنوان سکویی برای دستیابی به یک توافق گسترده تر که برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران را نیز شامل گردد، استفاده کند.

واشنگتن: هدف ما این است که از برجام سکویی برای دستیابی به توافقی گسترده تر بسازیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا سه شنبه شب به وقت تهران در یک نشست خبری گفت که هدف آمریکا این است که از برجام سکویی برای دستیابی به توافقی گسترده تر به منظور مهار برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای ایران بسازد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ند پرایس در این خصوص به خبرنگاران گفت: هدف ما تنها این نیست که ایران به تعهدات هسته ای خود ذیل برجام بازگردد، بلکه ما می خواهیم از برجام به عنوان سکویی برای دستیابی به یک توافق گسترده تر که رفتارهای بی ثبات نماینده ایران و برنامه موشکی اش را نیز پوشش دهد، استفاده کنیم.

سخنگوی وزیر خارجه آمریکا اضافه نمود: ما از ابزارهای مختلفی برای جلوگیری از پیشرفت برنامه موشکی ایران و توانمندی این کشور در اشاعه فناوری موشکی خود به سایر کشورها استفاده می کنیم.

وی در ادامه گفت: این ابزارها شامل همکاری با شرکایمان در زمینه جلوگیری از جابجایی تجهیزات و انتقال فناوری موشکی از ایران، استفاده از توان دیپلماتیک خود برای اطلاع رسانی به سایر کشورها در زمینه برنامه موشکی ایران و نیز وضع کردن تحریم های منع اشاعه ای علیه ایران علیه اشخاص و نهادهایی که از برنامه موشکی ایران حمایت می نمایند، خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات اخیر وزیر اطلاعات ایران گفت: ما از این اظهارات آگاه شده ایم. تعیین نیست که محمود علوی داره از طرف کسی صحبت می نماید یا از طرف خودش. این اظهارات بسیار نگران نماینده است.

وی اضافه نمود: ما اخیراً تأکید نموده ایم که ایران تحت معاهده منع اشاعه سلاح های هسته ای هرگز هرگز هرگز و هرگز اجازه ندارد که به سلاح هسته ای دست پیدا کند. این مسئله در برجام نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1438

به "واشنگتن: هدف ما این است که از برجام سکویی برای دستیابی به توافقی گسترده تر بسازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: هدف ما این است که از برجام سکویی برای دستیابی به توافقی گسترده تر بسازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید