میان بر فرانسه برای سکوت قربانیان سوءاستفاده جنسی

به گزارش مجله سویگل، خبرنگاران؛ گروه جامعه- ساناز باقری راد: ماجرا از انتشار کتابی در فرانسه درباره اذیت و آزار جنسی از سوی محارم آغاز شد. کتابی که در ماه گذشته توسط کمی کوشنر دختر وزیر خارجه پیشین فرانسه، درباره آزار و اذیت جنسی برادرش توسط ناپدری بود و از قضا این ناپدری نیز فردی به نام اولیویه دوهامل، یکی از سرشناس ترین استادان علوم سیاسی در فرانسه و عضو پیشین مجلس اروپا است.

میان بر فرانسه برای سکوت قربانیان سوءاستفاده جنسی

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

انتشار این کتاب موجب شد تا موجی از اعترافات قربانیان فرانسوی تجاوز جنسی توسط محارم در فضای مجازی منتشر گردد. به طوری که بنا بر اعلام شبکه خبری اروپایی یورو نیوز، پس از انتشار این کتاب ده ها هزار توئیت با موضوع روایت اذیت و آزار جنسی از سوی محارم در فرانسه منتشر شده است.

روایت 2 سال تجاوز مداوم 20 نفر به دختری 13 ساله

ادامه یافتن این ماجرا منجر شد تا روایت تجاوز گروهی 20 نفر از آتش نشانان این کشور به دختری 13 ساله، بار دیگر رسانه ای و در فضای اجتماعی فرانسه دست به دست گردد.

روایتی که هفته گذشته دیوان عالی فرانسه از اقدام برای تصمیم گیری درباره پرونده این تجاوز اطلاع داد. این پرونده از سال 2010 با شکایت دختری 13 ساله به نام ژولی به دلیل تجاوز 20 آتش نشان جوان به وی باز شده و هنوز نیز به نتیجه نرسیده است.

این دختر که حال 25 سال دارد به دلیل 130 بار مورد تجاوز قرار دریافت توسط این افراد طی دو سال، حال مبتلا به افسردگی است و چندین بار نیز اقدام به خودکشی نموده است.

اما نکته قابل تأمل آنجاست که دادگاه فرانسه تنها سه نفر از متجاوزین را به عنوان مجرم شناخته اما باقی این افراد را مجرم ندانسته و آنها را تبرعه نموده است.

گذشت دادگاه فرانسه از 17 نفر از متجاوزین به این دختر نوجوان، خشم مردم فرانسه را برانگیخت به طوری که طی روزهای گذشته مردم فرانسه در حمایت از ژولی به خیابان ها آمده و تظاهرات کردند.

این تظاهرات ها منجر به ایجاد موج جدیدی از جنبش من هم همین طور در فرانسه با موضوع روایت اذیت و آزارهای جنسی از سوی محارم شده است.

طرحی برای قانونی شدن رابطه جنسی بچه ها با اعضای خانواده

حال به دنبال افزایش ادعاهای قربانیان جنسی مبنی بر مورد تجاوز قرار دریافت توسط محارم در دوران کودکی، دولت فرانسه در واکنش به این اتفاقات تصمیم به اصلاح قوانین خود در این زمینه گرفته است.

اما اصلاحی که دولت فرانسه به دنبال آن است، دردی از قربانیان تجاوز دوا نمی کند بلکه به نظر می رسد فرانسه با اصلاح قانون به دنبال کاهش تعداد مدعیان این آسیب و حذف صورت مسئله ای به نام قربانی آزار و اذیت شدن توسط محارم است.

طی روزهای گذشته اریک دوپون مورتی وزیر دادگستری فرانسه گفت که احتمالاً 18 سالگی به عنوان سن رضایت برای رابطه جنسی با اعضای خانواده مشخص خواهد شد.

در صورت اصلاح قانون و مشخص سن 18 سالگی برای رابطه جنسی رضایتمندانه با اعضای خانواده، دیگر کسی نمی تواند ادعا کند که قربانی اذیت و آزار جنسی است بلکه این بدین معنی است که فرد با رضایت خودش تن به رابطه داده است.

به نوشته شبکه خبری یورو نیوز، تخمین زده می گردد که از هر 10 فرانسوی یک نفر در دوران کودکی از سوی اعضای خانواده یا نزدیکان و آشنایان خود مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته است.

تصویب این قانون نیز تنها به سکوت بچه ها قربانی تجاوز جنسی آن هم توسط اعضای خانواده و آسان تر شدن جهت متجاوزان منجر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: soiigle.ir شناسه مطلب: 1452

به "میان بر فرانسه برای سکوت قربانیان سوءاستفاده جنسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میان بر فرانسه برای سکوت قربانیان سوءاستفاده جنسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید